اميررضا صفري ۩۞۩** ●●●▪ amirreza safari

معرفي انواع فيلم ها و بازي ها،خلاصه سريال هاي كره اي،كد هاي جاوا،آموزش هك،چت روم و اميررضا صفري

اسلواكي در آخرين دقيقه برد را با تساوي عوض كرد

اسلواكي در آخرين دقيقه برد را با تساوي عوض كرد

اسلواکي با تساوي در آخرين دقيقه مسابقه برابر نيوزيلند، صدرنشيني در جدول گروه ششم رقابت‌هاي جام جهاني 2010 آفريقاي جنوبي را از دست داد.


 عصر سه‌شنبه در دومين ديدار گروه F رقابت‌هاي جام جهاني 2010 تيم‌هاي نيوزيلند و اسلواکي در ورزشگاه رويال بافو کنگ شهر روستنبرگ به ديدار هم رفتند. اسلواکي در حالي که تا آخرين دقيقه مسابقه با تک گل دقيقه 50 ويتک از نيوزيلند پيش بود، با دريافت گل تساوي، سه امتياز مسابقه و صدرنشيني در جدول اين گروه از رقابت‌ها را از دست داد.

ريد در سومين دقيقه وقت‌هاي تلف شده پايان مسابقه، گل تساوي نيوزيلند را به ثمر رساند.

ژروم دامون از آفريقاي جنوبي داور مسابقه در اين بازي سه بار از کارت زرد خود استفاده کرد.

دوشنبه شب در نخستين ديدار اين گروه از رقابت‌ها، ايتاليا و پاراگوئه با تساوي يک بر يک به کار خود پايان داده بودند.

در جدول اين گروه از رقابت‌ها چهار تيم يک امتيازي حضور دارند.

در دور دوم رقابت‌هاي اين گروه، يکشنبه 30 خرداد ايتاليا در نلسپرويت به ديدار نيوزيلند مي‌رود و اسلواکي در ورزشگاه مانگوآنگ با پاراگوئه روبه‌رو مي‌شود.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۹:۲۶ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

اولين جام جهاني فوتبال با برف

اولين جام جهاني فوتبال با برف 

اولين دوره پيکارهاي جام جهاني که در آن بارش برف وجود داشته در مسابقات جام جهاني آفريقاي جنوبي ديده شد.


 تاکنون سابقه نداشته در زمان برگزاري مسابقات جام‌جهاني در ادوار گذشته، به علت برپايي اين پيکارها در پايان بهار و آغاز تابستان برف ببارد؛ اما روز گذشته در کشور ميزبان جام2010 اين اتفاق رخ داد. 
در نزديکي گرافران از توابع کيپ تاون تا 30 سانتي‌متر برف باريده و سطح خيابان‌ها و جاده مملو از برف شده است. 
پس از اين بارش مناظر زيبايي در آخرين روزهاي فصل بهار ايجاد شد که برخي از جهانگردان را به هيجان واداشت. 
بسياري از جهانگردان براي تماشاي برف راهي اين منطقه شدند.

 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۲۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۹:۷ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

اسنايدر بهترين بازيكن ديدار هلند و دانمارك

اسنايدر بهترين بازيكن ديدار هلند و دانمارك 

هافبک تيم اينترميلان ايتاليا عنوان بهترين بازيکن ديدار هلند و دانمارک را به خود اختصاص داد.


  در پايان ديدار تيم سرزمين لاله‌ها و وايکينگ‌ها، وسلي اسنايدر به علت انجام بازي خوب و نقش داشتن روي دو گل به ثمر رسيده هلند، ‌به عنوان مرد برتر اين ميدان برگزيده شد. 
اين بازيکن با انجام جنگ‌هاي تن به تن در قلب خط مياني، عاملي براي کاهش شمار حملات تيم تحت رهبري مورتن اولسن در اين ديدار بود. 
وي يک بار نيز با شوتي سهمگين تير دروازه حريف را به لرزه در آورد. 
اين جدال با برتري 2 بر صفر هلند به پايان رسيد.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۱۳ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

پيروزي دو بر صفر هلند بر دانمارك

پيروزي دو بر صفر هلند بر دانمارك 


هلند با پيروزي برابر دانمارک ديدار نخست خود در جام جهاني 2010 را با پيروزي پشت سر گذاشت.  هلند در نخستين ديدار گروه پنجم رقابت هاي جام نوزدهم با نتيجه دو بر صفر از سد دانمارک گذشت. 
در اين بازي که در ورزشگاه ساکر سيتي شهر ژوهانسبورگ و به قضاوت استفان لانوي فرانسوي انجام شد، هلند با گل هاي سيمون پولسن (46، گل به خودي) و ديرک کويت (85) توانست از سد دانمارک عبور کند.


 ديگر ديدار اين گروه ميان کامرون و ژاپن برگزار خواهد شد.


+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۸ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

باشگاه‌ها منشوري بودن بازيکنان رااستعلام کنند

باشگاه‌ها منشوري بودن بازيکنان رااستعلام کنند 

رئيس ستاد منشور اخلاقي و رفتاري سازمان ليگ برتر فدراسيون فوتبال با بيان اينکه باشگاه‌ها قبل از بستن قرارداد با بازيکنان در مورد وضعيت آنها از سازمان ليگ استعلام بگيرند، گفت: شدت برخورد ما با بازيکنان منشوري در ليگ دهم بيشتر از گذشته است.


علیرضا علیپور گفت: طبق بخشنامه سازمان لیگ به تمام باشگاه ها از آنها خواسته ایم قبل از انعقاد هرگونه قراردادی در مورد وضعیت بازیکنان مورد نظر از سازمان لیگ استعلام بگیرند تا برای جذب بازیکنان جدید با مشکل محرومیت روبرو نشوند.

 علیپور در خصوص احتمال محرومیت برخی از مربیان و بازیکنان منشوری در لیگ دهم تصریح کرد: قصد رسانه ای کردن این مسئله را ندارم ولی سازمان لیگ و ستاد منشور اخلاقی و رفتاری در برخورد با بازیکنانی که مغایر هنجارهای پذیرفته جامعه و فوتبال کشورعمل می کنند مصمم و جدی است و این روند در لیگ دهم با شدت و حدت بیشتری پیگیری خواهد شد.

 رئیس ستاد منشور اخلاقی در خصوص اینکه گفته می شود عملکرد این ستاد به نوعی تداخل در وظایف ذاتی کمیته انضباطی است، تصریح کرد: ما هرگز دخالتی در کار کمیته انضباطی نداریم و این دو بخش باید هر یک به وظایف و ماموریت های ذاتی خود رسیدگی کنند ولی از جهتی نمی توانیم شاهد ادامه برخی ناهنجاریها در فوتبال باشیم.

 وی اضافه کرد: بحث اعمال محدودیت برای افرادی که شان و جایگاه خود را به عنوان مربی و بازیکن حفظ نمی کنند و رفتارهایی برخلاف هنجارهای پذیرفته شده جامعه مرتکب می شوند جدی است و در لیگ دهم نیز کسانی که با چارچوب های اخلاقی و معیارهای رفتاری سازمان لیگ هماهنگ نباشند، اجازه فعالیت نخواهند داشت.

 علیپور تصریح کرد: سازمان لیگ به حریم شخصی و خصوصی افراد وارد نمی شود ولی زمانی که ناهنجاری ها به سطح جامعه و محیط ورزش سرایت می کند و بسیاری از جوان ها از این ناهنجاری ها الگو برداری می کنند طبیعی است که نباید مقابل اینگونه رفتارها بی تفاوت باشیم و سکوت کنیم.
 
 رئیس ستاد منشور اخلاقی خاطرنشان کرد: در بحث برخورد با متخلفان منشوری، سازمان لیگ تنها مستندات و مدارک لازم را تهیه می کند و این کمیته انضباطی است که در مورد محرومیت ها و رده فعالیت بازیکنان تصمیم گیری خواهد کرد. 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۵ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

تصاويري از قدرت درختان

www.Patogh98.com | بزرگترین سایت سرگرمی و تفریحی ایرانیان

www.Patogh98.com | بزرگترین سایت سرگرمی و تفریحی ایرانیان

www.Patogh98.com | بزرگترین سایت سرگرمی و تفریحی ایرانیان

www.Patogh98.com | بزرگترین سایت سرگرمی و تفریحی ایرانیان
 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۲:۵۹ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فال امروز پنجشنبه 20 خرداد 1389

فروردین: شاید امروز فکر بسیار درخشانی داشته باشید اما نتوانید هیچ کجا از آن استفاده کنید. متناقضاً، هر چه بیشتر طرح خود را برای دیگران تشریح کنید، آنها کمتر نسبت به مزیت آن متقاعد می‌شوند. این به این معنی نیست که آنها با موقعیت شما مخالفند بلکه آنها مطمئن نیستند که شما بتوانید استراتژی خود را به یک طرح کاملاً عملی تبدیل کنید.گرچه دائماً به این فکر می‌افتید که خواسته اتان را تحقق ببخشید اما آن را برای بعد نگه دارید. اکنون بهتر است اول با راهکارهایی آن را پیش ببرید.
 
اردیبهشت: حتی اگر فکر می‌کنید که دوست دارید فردی بسیار واقع بین باشید، امروز نباید تا این حد در مورد آن مصمم باشید. ابتدا می‌توانید دیگران را متقاعد کنید که درباره ی کاری که می‌خواهید انجام دهید همه چیز را می‌دانید اما هر چه می‌گذرد آنها را بدتر گیج می‌کنید و این باعث ایجاد تناقض در حرفهایتان می‌شود. اکنون می‌توانید یک مفهوم پیچیده را توضیح دهید اما احتمالاً می‌بینید که اگر جنبه های ساده ی آن را توضیح بدهید بدتر چالش زا می‌شود. اگر ممکن است بگذارید یک نفر دیگر برای مدتی کنترل آن را بدست بگیرد.
 
خرداد: گرچه سیاره مریخ شما دوباره بعد از هفته گذشته به سرعت خود ادامه داده است اما  امروز دوباره بامبول درآورده و از یک طرف سیاره پیام آور لطفش شامل حال شما شده و باعث روشنی ذهن شما می‌شود و فکرهای جدید بسیار زیادی را در سر شما می‌اندازد اما همزمان یک سری تناقضاتی پیش می‌آید، حرفهای مهم را زیر لب زمزمه کرده و هاله هایی از ابهام آنچه در سر شما است را مسدود می‌کند. اکنون نسبت به آنچه می‌دانید مطمئن نباشید، یک چند روزی دست نگه دارید بعد دوباره در مورد انتخاب خود تجدید نظر کنید.
 
تیر: اگر امروز می‌توانید سکوت کنید موفق خواهید شد تا از این تارپیچیده ای که دور خود تنیده اید مانند یک قهرمان بیرون بیایید. شما می‌توانید دو طرف یک مشکل را اکنون ببینید و تشخیص می‌دهید که راه حل آسانی برای آن وجود ندارد. اگر وانمود کنید که پاسخی برای آن دارید فقط باعث ناامیدی شما می‌شود. عاقلانه ترین راه این است که کمی‌ دست نگه دارید. احتمالاً مطلب مهمی ‌دارید که می‌خواهید به گفتگو اضافه کنید اما شاید به این یکی دو روز ارتباط داشته باشد.
 
مرداد: وقتی اهداف شما با آنچه الان در محل کارتان انجام می‌دهید هماهنگی دارد این خیلی اطمینان بخش است اما اگر اینطور نباشد می‌تواند خیلی نگران کننده باشد. این وضعیت دشوار با دخالت یک دوست یا همکار که خیلی موجه نیست می‌تواند پیچیده تر شود. حتی اگر شما بخواهید که تصمیم نهایی را خودتان بگیرید باز هم به حمایت اطرافیان نیاز دارید و امروز این اتفاق نمی‌افتد. صبور باشید تا آخر هفته همه چیز خود به خود درست می‌شود.
 
شهریور: امروز یکی از روزهای استثنایی برای شماست که ترجیح می‌دهید به جای اینکه خیلی جدی و منطقی باشید یک داستان بگویید یا یک شعر بنویسید. دوست دارید دیگران ببینند که چقدر باهوشید.اما امروز نمی‌توانید به آسانی به این هدف برسید. نیازی نیست که با قول تعهد به آنچه نمی‌توانید انجامش دهید خودتان را برای شکست و ناامیدی آماده کنید. به خودتان اجازه دهید که خیال پردازی کرده و در رویا فرو بروید، فردا دوباره می‌توانید به دنیای واقعی برگردید.
 
مهر: شما قهرمان بی چون و چرای تعادل هستید. شما به دنبال هماهنگی هستید حتی زمانیکه از شما دور باشد. امروز اگر می‌خواهید در وسط مشکلات به آرامش برسید سعی کنید کارهایتان را به اتمام برسانید. به جای اینکه بیایید مرکز ثقل خود را گویی که دارید یوگا انجام می‌دهید، پیدا کنید، تصور کنید که مانند یک اسکیت بازی هستید که در حرکت است. اقبال به شما رو آورده است و سعی نکنید آن را از دست بدهید.
 
آبان: شما علاقه ای به بحث با کسی را ندارید که تصمیم خود را گرفته است.اصلاً نیازی به این ندارید که چیزی را به کسی ثابت کنید. اما از بحث و گفتگو کنار نایستید زیرا به ناچاراختلاف به وجود می‌آورد. و دو نفر را به جان هم می‌اندازد. شما می‌توانید به بهترین نحو با شفاف سازی درمورد عقایدتان عاقل بودن خود را نشان دهید بدون اینکه با آنها بجنگید.
 
آذر: امروز روز جالبی برای شما خواهد بود پس سعی نکنید که دو مقوله‌ی متقاوت را تجربه کنید. از یک طرف، شما مانند دانشمندی می‌مانید که  دو حالت تجزیه ای و منفصل را مشاهده می‌کند.و از طرف دیگر، مانند بازیگری می‌مانید که دنیای عجیبی دارد و تحت تأثیر حرکاتی قرار گرفته است. هردوی این روشها با ارزشند پس با آگاهی کامل آنها را در ذهن خود زمزمه کنید و بدون اینکه بلند آن را بخوانید در دلتان جاری سازید.
 
دی: امروز می‌خواهید روی عقل سلیم خود حساب کنید. همانطور که ماه آن را نشان می‌دهد. اما به نظر می‌رسد که موقتاً توانایی تشخیص خود  در مورد جدا کردن مهره های غیر اصلی که در ذهن شما وول می‌خورند را از دست داده اید. شما طبیعتاً می‌توانید به آسانی فاصله ی بین حقیقت و دروغ را حفظ کنید اما الان هر دوی آن در واقعیت وجود دارند.  از جدا کردن آنها دست بکشید و فقط  خوبی آنچه  قادر به انجام آن هستید را ستایش کنید.
 
بهمن: امروز احتمالاً به مسیری کشیده خواهید شد که حرفهایی که در طول این چند هفته شنیده اید  را می‌خواهید بیان کنید اما هرچه بیشتر تلاش می‌کنید که آنها را برای دیگران توضیح دهید، آنها کمتر می‌فهمند.برخی از نظرات خیلی از ذهن دورند و به آسانی دیگران آنها را متوجه نمی‌شوند مگراینکه به روش خاصی که تجربه ی آن را دارید مطالب را بیان کنید. وجدان بیدار، هنرمند یا شاعر به هر حال می‌توانند به شما کمک کنند با دیدگاه کنونی خود را توضیح دهید.
 

اسفند: مریخ منطقی به صورت مربع دور دو سیاره تصمیم شما یعنی مشتری و نپتون در حرکت است و ذهن شما را به حقایقی که خارج از قلمرو زبا ن وجود دارند باز می‌کند. این می‌تواند اگر امروز سعی کنید که در روابط خود خاص باشید کاملاً گیجتان کند چرا که حتی مفاهیم کلی هم می‌توانند دشوار بشوند. اگر به جزئیات توجه کنید باعث سرخوردگی شما می‌شود. بنابراین سعی کنید این کار را نکنید تا فردا که تمرکز شما برگردد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۲۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۲:۵۶ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فال امروز چهارشنبه 19 خرداد 1389

فال امروز چهارشنبه 19 خرداد 1389

متولد فروردین (بره):                                                                                                                         

هیچ مساله ای ارزش این را ندارد که شما را از کوشش کردن و تلاش برای آینده تان باز دارد، در این روزها مساله‌ای ذهن شما را به خود مشغول کرده است که مانع از هر گونه پیشرفت تان می‌شود. شما کارها و فعالیت‌هایی را انجام می‌دهید که هیچ ضرورتی ندارند. توصیه می‌شود پول‌ها و منافع مالی‌تان را بی خودی هدر ندهید، آنها را جمع کنید و نگه دارید تا زمان خرج صحیح آنها فرا رسد. فکر خود را بر روی مسائل پوچ و تو خالی مشغول نسازید زیرا تنها انرژی شما را می‌گیرد. برای شما در حال حاضر کیفیت مهم است نه کمیت.

متولدین اردیبهشت (گاو):

 شما باید چشمان‌تان بر روی بعضی از مسائل ببندید و وانمود کنید که آنها را نمی‌بینید زیرا در غیر این صورت تنها شما آسیب می‌بینید. شما دارای انرژی‌های مثبت زیادی هستید انرژی‌هایی مانند: صبر، استقامت، که هر شخصی این انرژی‌ها را ندارد و این یک موهبت از طرف خداوند برای شما است. هر مسائله ای به آسانی نمی‌تواند به اصطلاح خون شما را به جوش بیاورد پس افکار خود را به درستی تجزیه و تحلیل کنید تا مشکلات تان کمتر شود.

متولدین خرداد (دوقلوها):

زندگی امروز شما با زندگی که در دیروز یا چند هفته پیش داشته اید کاملا فرق کرده است. رفتار‌ها و مشکلاتی را که مانند یک سد بزرگ در مقابل شما قد علم کرده بودند را به راحتی و آسودگی خیال بیشتری کنار می‌گذارید. صحبت‌ها یا رفتارهای مثبتی که از نزدیکان‌تان یا اعضای خانواده تان دریافت کرده اید باعث شده اند که شما هر چه بیشتر و با امید بیشتری بتوانید به قله موفقیت صعود کنید.

متولدین تیر (خرچنگ):

شما در سابق افکاری داشتید که ممکن بود شما را به خطر بیندازد اما اکنون و در حال حاضر از این افکار رهایی پیدا کرده اید. شما به سادگی نگران و غصه دار می‌شوید، بهتر است روی این جنبه روحی تان کار کنید زیرا اگر به همین روند ادامه دهید به مرور زمان دچار افسردگی می‌شوید. بر عکس شما انسان خوش شانسی هستید فقط شما شانس‌های خود را به راحتی از دست می‌دهید و حواس تان به اتفاقاتی که می‌افتند نمی‌باشد.

متولدین مرداد (شیر):

شما در این روزها با یک انسداد مالی روبرو هستید و به هر کاری که دست می‌زنید با مشکل مواجه می‌شوید و راهتان سد می‌شود. اما لازم است بدانید شما به راحتی با این مشکلات کنار آمده اید و می‌توانید آنها را از سر راه خود بردارید. تمرکز شما بر روی مسائل مهم و خاصی که پیش می‌آید مانند یک پل شما را به موفقیت می‌رساند. ممکن است در این روزها شغلی به شما پیشنهاد شود که هیچ سابقه‌ای در آن ندارید اما نگران نباشید زیرا شما می‌توانید در این کار به خوبی پیش رفت کنید.
 
 

در این روزها استرس شدیدی بر شما غلبه کرده است. شما تلاش‌های زیادی را در جهت کنترل این استرس انجام می‌دهید اما متاسفانه نمی‌توانید از دل نگرانی تان کم کنید پس بهتر است دیگر به این موضوعات فکر نکنید. این نگرانی‌ها در رفتارهای شما تاثیر مستقیمی دارند و باعث می‌شوند که شما رفتار یا صحبت‌هایی را انجام دهید که بعدا از انجام آنها پشیمان شوید.


 متولدین مهر (ترازو):

شما احساسات خود را به شدت کنترل می‌کنید که مبادا حرکت یا گفتار احساساتی از شما سر نزند اما در اشتباه به سر می‌برید زیرا هیجاناتی که آنها را سرگوب می‌کنید، می‌توانند باعث شاد شدن هر چه بیشتر شما می‌شوند. احتیاج به انجام هیچ کاری نیست تنها اجازه دهید احساسات واقعیتان ابراز شوند.

متولدین آبان (عقرب):

شما فعالیت‌ها یا صحبت‌هایی را به تازگی آغاز کرده اید که به آنها ایمان کامل دارید، باور اعمال‌تان شما را در مسیری که وارد شده اید بسیار یاری می‌دهد تا بتوانید با مشکلاتی که بر سر راه‌تان قرار می‌گیرد راحت تر مقابله کنید. اصلا نگران نباشید زیرا مسیری که در آن وارد شده اید شما را به سعادت خواهد رساند. از فعالیت‌های روزمره تان نیز غافل نشوید چون فعالیت‌های روزمره‌تان همواره تجارب بسیاری را برای شما به همراه دارد.

 تولدین آذر (کمان):

شما افکار بزرگی را در سر می‌پرورانید و برای اجرای آنها می‌خواهید اقدام کنید، اما بهتر است مدتی را صبر کنید تا اوضاع بیشتر بر وفق مرادتان شود زیرا در آن صورت موفقیت شما صد درصد خواهد بود. شما قدرت تخیل بسیار زیادی دارید، این قدرت بسیار مثبت می‌باشد اما فراموش نکنید که شما در دنیای واقعی در حال زندگی کردن هستید پس باید تمام این احساسات را با دنیای واقعی هم تراز کنید.

متولدین دی (بز):

شما با اتفاقات غیر منتظره‌ای مواجه خواهید شد که ممکن است به شما یک شوک بدهند. اما شما باید قابلیت انعطاف پذیری خود را افزایش بدهید. فقط کافی است کاوش لازم را در رابطه با مسائل مختلف اجرا کنید تا بتوانید با راحتی بیشتری وقایع را پیش بینی کنید و با هر پیش آمدی شوک زده نشوید.


متولدین بهمن (ظرف آب):

شما در زمینه شغلی خود در مرحله آزمون و امتحان بودید و شرایط بدی را می‌گذراندید اما اکنون با توفیق خداوند بر تمام امتحانات فائق آمده اید و آسوده خاطر شده اید. مثبت بینی فوق العاده شما باعث شده است که مشکلات را کوچک ببینید برای همین مشکلات را ساده تر حل می‌کنید. اگر در موقعیت سختی باشید با نگرشی مثبت و با گرفتن مشورت از دیگران این مشکلات را حل می‌نمایید و با درایت بالایتان اجازه هیچ گونه انتقادی را به کسی نمی‌دهید.

متولدین اسفند (ماهی):

شما تصورات خود را به زیبایی رنگ می‌کنید و می‌آرایید اما باید بدانید تصورات در زندگی واقعی فایده ای ندارند. تصورات می‌توانند به شما انرژی مثبت بدهند اما هیچ گاه مطلق عمل نمی‌کنند. شما از قدرت تفکر بالایی برخوردار هستید بیشتر مسائلی را که تجزیه می‌کنید به درستی ثابت می‌شوند، اگر می‌خواهید در آینده موفق باشید بهتر است از انرژی و قدرت تفکرتان استفاده بهینه بکنید.
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۹ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۹:۳ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

جگر و فواید آن (1)

جگر و فواید آن (1)

جگر

امعا و احشا به اندام های درونی بدن انسان و حیوانات نشخوارکننده، به ویژه دستگاه گوارش گفته می شود و به طور کلی در نشخوارکنندگان شامل دل، جگر، قلوه، سیرابی و شیردان است.

این مواد غذایی در گروه گوشت قرار می گیرند، همان گونه که می دانید یکی از گروه های مواد غذایی، گروه گوشت و جانشین های آن است و مواد غذایی، مانند گوشت قرمز، مرغ، ماهی، تخم مرغ و... در این گروه طبقه بندی می شوند.

ویژگی اصلی این مواد غذایی پروتئین بالا و با کیفیت آن ها است. پروتئین ها مواد مغذی هستند که در رشد و ترمیم و ساخت سلول ها و بافت های بدن نقش مهمی بر عهده دارند. مصرف پروتئین حیوانی به مقدار لازم برای تمام گروه های سنی توصیه می شود.

امعا و احشا از نظر ترکیب با بافت ماهیچه یا همان گوشت متفاوت هستند و این بدین معنا است که ارزش تغذیه ای آن ها، چه از نظر پروتئینی و چه از نظر چربی، ویتامین و املاح متفاوت است.

تا سال 1926 میلادی کم خونی وخیم(پرنیشز) یک بیماری کشنده به شمار می رفت و علت و درمان نامعلوم بود. در آن سال دانشمندان نشان دادند که این بیماری را می توان با مصرف زیاد جگر(240 گرم در روز) درمان نمود. این دانشمندان به نام های " مینوت و مورفی " جایزه نوبل در پزشکی را به خاطر معالجه این نوع کم خونی دریافت کردند. عده ای از دانشمندان اثر درمانی جگر را در تغذیه بیماران مبتلا به این کم خونی گزارش دادند و به دنبال آن مشاهده کردند که بیماران در اثر تغذیه گوشت مخلوط شده با شیره معدی، سلول های جدیدی در خون تشکیل می دهند، ولی هر کدام از این مواد به تنهایی دارای چنین  واکنشی نیستند. بدین ترتیب به عامل ناشناخته ای در شیره معدی و گوشت پی بردند که به ترتیب فاکتور داخلی و فاکتور خارجی نامیده شدند. به نظر برخی محققین، این دو فاکتور با تاثیر بر یکدیگر، عامل موثری که در جگر برای معالجه این نوع کم خونی وجود دارد را به وجود می آورند. مطالعات بعدی حتی تأثیر عصاره جگر را از طریق تزریق  در مبتلایان به این بیماری نشان دادند و از این پس مطالعات در جهت کشف این عامل در عصاره جگر متمرکز گردید تا این که در سال 1948 " سیانوکوبالامین " یا ویتامین B12 کشف گردید.

جگر

عامل دیگری که در درمان این نوع کم خونی موثر بود، تحت نام اسید فولیک شناخته شد. اگر چه اسید فولیک در تشکیل گلبول های قرمز موثر بود، ولی هیچ گونه تاثیری در برطرف نمودن اختلالات سیستم عصبی که یکی از علایم این نوع کم خونی است، نداشت. در صورتی که ویتامین B12 موجود در عصاره جگر، برطرف کننده این علایم بود.

خصوصیات تغذیه ای جگر سیاه

یکی از اجزای امعا و احشای حیوان جگر سیاه است. جگر سیاه همان کبد می باشد که دارای مقداری پروتئین حیوانی بالایی در حد گوشت قرمز کم چرب است. مقدار چربی آن پایین بوده ولی مقدار کلسترول آن تقریباً دو برابر گوشت قرمز کم چرب است. مقدار آهن جگر بالاتر از گوشت قرمز و تقریباً سه برابر آن است. به همین دلیل منبع بسیار خوب آهن به حساب می آید و در کم خونی فقر آهن توجه ویژه ای به مصرف آن می شود. همین طور جگر سیاه از منابع غنی و خوب ویتامین B12 است که کمبود آن منجر به نوعی کم خونی می شود.

ماهنامه دنیای تغذیه

اگر می خواهید با کارشناسان تغذیه ی سایت درباره رژیم های غذایی مشورت کنید، اینجا را کلیک کنید.

برای شرکت در بحث های انجمن سایت مرتبط با بهداشت و سلامت، اینجا را کلیک کنید. 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۹:۴۹ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

ویتامینB6

«تغذیه و تندرستی »

- ویتامینها و املاح

" ویتامینB6 "

یکی دیگراز اعضای گروه ویتامینهای محلول درآب ویتامینB6ونام علمی آن پریدوکسین* است.

آمپولهای تقویتیB کمپلکس حاویB6 هستند . بسیاری از داروها که برای تقویت اعصاب تجویز می شوند ، دارایB6 هستند .

B6عضو مهم دیگری از خانواده ویتامینهایB است که نام آنرا زیاد شنیده اید . در مطلب زیرآنرا بیشتر به شما معرفی خواهیم کرد .

·  ویتامینB6 در بسیاری از غذاها وجود دارد، با خوردن غذا وارد بدن می شود و از قمستهای ابتدایی روده جذب خون می شود . در خون گیرنده های پروتئینی موجوداست کهB6را دریافت و منتقل می کند در حالیکه یک مولکول فسفر به آن اضافه شده است. گفتیم ویتامینهای محلول در آب در بدن ذخیره نمی شوند ولیکنB6 با اینکه محلول درآب است به میزان کم در عضلات ذخیره می شود و نیاز فرد را تا 5 ماه تأمین می کند و پس از این مدت کمبود ویتامین در فرد بروز می کند .

·اما عملکرد  B6در بدن چیست؟

در بدن ما تولید و تبدیل پروتئین ها وابستگی زیادی به B6 دارد . مثلاً در تولید پروتئین هایی که در گلبولهای قرمز خون موجود است ،
وجود B6بسیار مهم است .

· B6در فعالیت های عصبی بدن مؤثر است . در بدن ما پیام رسانهای عصبی وجود دارند که انتقال دهنده پیامهای حسی و حرکتی هستند . اگرB6 وجود نداشته باشد این پیام رسانها درست عمل نمی کنند و اختلالات عصبی بروز می کند .

· B6در رها شدن قندهای ذخیره ای بدن مؤثر است . از این نقشB6می توان نتیجه گرفت دریافت میزان کافیB6برای افراد ورزشکار و کسانیکه احساس ضعف شدید دارند ضروری است .

میزان مورد نیاز این ویتامین برای یک فرد بالغ 3/1 میلی گرم در روز است. نکته ای که وجود دارد این است که میزان نیاز ما بهB6به میزان پروتئینی که از راه غذا دریافت می کنیم بستگی دارد . هر چه غذای ما حاوی پروتئین بیشتری باشد به ویتامینB6 بیشتری نیاز داریم . دیده اید افرادی که رژیم غذایی برای خودشان تنظیم می کنند و مدت طولانی گوشت کباب شده یا آب پز بدون نان یا سبزیجات مصرف می کنند تا لاغرشوند ، پس از مدتی دچار اختلالات عصبی می شوند این عارضه به خاطر کمبود دریافتB6 است .

·  نقشهایB6 در بدن مشخص شد ، حال اگر دریافت ما کمتر از میزان مورد نیازمان باشد چه عوارضی بوجود می آید ؟

عارضه کمبودB6، اختلالات عصبی است همچنین احساس ضعف و ناتوانی به دلیل تحلیل عضلات ، احساس خواب آلودگی و عوارض دیگر، قرمز و متورم شدن زبان ، ایجاد زخم در دهان و تغییر حالت در پوست بدن است . کسانیکه از داروی ایزونیازید مصرف می کنند باید مراقب باشند که به کمبودB6مبتلا نشوند . این دارو موجب کاهشB6 در بدن می شود .

منابع غذایی:

· B6 درنانها و بیسکویت های سبوس دار و جوانه گندم موجود است  .

·  B6در محصولات گوشتی خصوصاً مرغ و ماهی و جگر موجود است .

· B6د ر میوه ها و سیزیجات مثل موز ( غنی ازB6 و مفید برای افراد مسن) ،هویج ، گل کلم، نخود فرنگی ، آب پرتقال ،
گوجه فرنگی ، سیب و در مغزها وجود دارد . کارشناس تغذیه

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۹:۴۸ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

آشتياني:ديگربه ورزش باز نخواهم گشت

آشتياني:ديگربه ورزش باز نخواهم گشت

مديرعامل مستعفي باشگاه استقلال گفت: تا زماني که در فوتبال آدم‌هاي لمپن و متحجر وجود داشته باشند جايي براي افرادي که حرف‌هاي تازه دارند، نيست.


 به گزارش ايسنا، اميررضا واعظ آشتياني اظهار کرد: ‌نمي‌دانم چرا مسوولان سازمان تربيت بدني براي انتخاب اعضاي هيات مديره استقلال اين قدر تعلل مي‌کنند. حتي اگر همين فردا هم اقدام به انتخاب اعضا بکنند بسيار دير است و بايد همين امروز تصميمي بگيرند.

 مديرعامل مستعفي باشگاه استقلال افزود: در جلسه‌اي که با حضور سعيدلو در باشگاه استقلال داشتيم به ما گفته شد که بايد 60 درصد هزينه‌هاي باشگاه را خودتان پرداخت کنيد. آخر کدام کادر مديريتي مي‌تواند در باشگاهي مانند استقلال که هر ساله 10 ميليارد تومان هزينه دارد اين درصد را تامين کند. شنيدن اين حرف هنوز هم براي من جاي تعجب دارد.

 آشتياني در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه آيا شما کتبا استعفا داده‌ايد و سازمان استعفاي شما را قبول کرده است، ابراز کرد: طبق قانون تجارت نيازي نيست که من حتما به صورت کتبي استعفا دهم. ازآنجا که در دو باشگاه استقلال و پرسپوليس قانون تجارت اجرا مي‌شود ، پس از اينکه فردي به هر دليلي در پست خود حاضر نشد ديگر اعضا بايد عدم حضور وي را اعلام کنند. بنابراين وظيفه آقاي اميدوار رضايي بوده است که پس از نبود من اين موضوع را به سازمان اعلام مي‌کردند، چرا که ايشان تنها عضوي بودند که در هيات مديره باقي مانده بودند، اما ايشان با نگفتن خود تخلف کرده است.

 واعظ آشتياني در پاسخ به اين سوال که سعيدلو در مصاحبه خود گفته است که استعفاي واعظ هنوز به دست ما نرسيده، تصريح کرد: من تعجب مي‌کنم که چرا چنين حرف‌هايي زده مي‌شود. اين نشان مي‌دهد که قانون تجارت را نخوانده‌اند.

 وي ادامه داد: به نظر مي‌رسد هنوز سازمان تربيت بدني نمي‌خواهد اين را بپذيرد که دو باشگاه پرسپوليس و استقلال بودجه فصلي دارند و نه بودجه سالانه.

 مديرعامل مستعفي باشگاه استقلال در پاسخ به اين سوال که سعيدلو اعلام کرده مبلغ دو ميليارد و 700 ميليون تومان به دو باشگاه پرسپوليس و استقلال در فصل پيش کمک شده است که واعظ در جواب اين حرف گفت: حتي اگر فرض را بر اين بگيريم که سازمان اين مبلغ را به دو تيم تهراني داده است پس تکليف 8 ميلياردي که قرار بود سازمان به استقلال پرداخت کند چه مي‌شود.

واعظ در خصوص عملکرد خود در روزهاي پاياني مديريتش در باشگاه استقلال گفت: من در اين مدت سه بازيکن تاثيرگذار را براي استقلال جذب کردم و با دو بازيکن مطرح ديگر نيز مذاکراتي را انجام دادم و اين گونه نيست که هيچ کاري را براي استقلال انجام نداده باشم.

 وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه چرا نتوانستيد جان واريو را حفظ کنيد، خاطرنشان کرد: جان واريو مبلغ 600 ميليون تومان را از ما درخواست کرده بود اما ما تنها با 400 ميليون آن موافقت کرده بوديم. اينکه بعضي‌ها مي‌گويند جان واريو چنين مبلغي را درخواست نکرده دروغ محض است چرا که از فوتبالي که روي تملق و چاپلوسي جلو مي‌رود نمي‌توان انتظاري بيش از اين داشت.

 وي در همين خصوص افزود: ما در پايان فصل به بازيکنان‌مان اعلام کرديم که هر کس که قراردادش با استقلال تمام شده است مي‌تواند به پيشنهاداتش فکر کند و استقلال را ترک کند. حسين کاظمي نيز به همين خاطر از ما جدا شد.

 واعظ ادامه داد: در مدتي که در استقلال بودم تلاش کردم که يک مديريت فرهنگي را در اين تيم حاکم کنم. من مربي سالاري و بازيکن سالاري را در استقلال از بين بردم و نظم در استقلال را به حدي رساندم که هر کس فقط در جايگاه خودش سخن مي‌گفت.

 آشتياني با بيان اينکه من براي اولين بار براي باشگاه استقلال حساب بانکي باز کردم، افزود: در ابتداي حضورم در استقلال تعجب مي‌کردم که چرا براي باشگاه حساب بانکي ايجاد نمي‌کنند. در صورتي که اين کار هيچ مشکلي هم نداشت و من آن را به راحتي انجام دادم.

 واعظ افزود: من در استقلال تمام بدهي‌هاي گذشته باشگاه را پرداخت کردم و فقط مبلغ دو ميليارد و 700 ميليون تومان از قرارداد اين فصل بازيکنان مانده است که هنوز به آنها پرداخت نشده است. اين در حالي است که باشگاه پرطرفدار ديگر يعني پرسپوليس طبق گفته کاشاني حدود 12 ميليارد بدهي دارد، اما در زمان من تنها همان دو ميليارد و 700 ميليون به عنوان بدهي وجود داشت.

 وي در خصوص اين گفته سعيدلو که بايد به حساب و کتاب‌هاي استقلال رسيدگي شود، اظهار کرد: اشکالي ندارد، يک روز ما در شوراي شهر حساب‌هاي سعيدلو را رسيدگي مي‌کرديم حالا هم ايشان مي‌خواهند به حساب‌هاي ما رسيدگي کنند. ما که ابايي از محاسبه نداريم چرا که عملکرد ما کاملا واضح و مشخص و ورودي‌ها و خروجي‌هاي باشگاه نيز معلوم است.

 واعظ خاطرنشان کرد: ديگر نه تنها به فوتبال بلکه به ورزش نيز باز نخواهم گشت چرا که دليلي براي اين کار نمي‌بينم. البته اين را عرض کنم که اگر درايتي باشد حاضرم هر کمکي که مي‌توانم انجام دهم.

 واعظ ادامه داد: متاسفانه سازمان در حال فرصت سوزي است و تقصير تمام اتفاقاتي که اخيرا در باشگاه استقلال افتاده است برعهده مسوولان سازمان است و من مطلقا خودم را مقصر نمي‌دانم. چرا که وظيفه خودم را بخوبي انجام دادم. با بازيکنان لازم مذاکره کردم و حتي در آستانه توافق با يک مربي نيز بودم و اينکه بعضي‌ها مي‌گويند واعظ هميشه سليقه‌اي بازيکن جذب مي‌کند حرف‌هاي بي‌ارزشي است، چرا که من بدون برنامه و از روي سليقه خودم بازيکني را جذب نمي‌کنم بلکه حتما نظر يک مربي پشت آن است.

 آشتياني با بيان اينکه نمي‌توانم با سعيدلو کار کنم، افزود: حقيقت اين است که اگر مي‌توانستم با سعيدلو کار کنم صبوري به خرج مي‌دادم و در آن شرايط در استقلال مي‌ماندم، اما با تمام احترامي که براي سعيدلو قائلم بايد بگويم که کار با او براي من مشکل است.

 واعظ آشتياني تاکيد کرد: من باز هم از مسوولان سازمان خواهش مي‌کنم که تکليف استقلال را مشخص کنند، مگر قحط الرجال است. اگر مديري لياقت داشته باشد حتما مي‌تواند در پست خود موفق باشد، اما واقعيت اين است که از فوتبالي که يک مربي پس از دو فصل ناموفق به عنوان مربي تيم ملي انتخاب مي‌شود نمي‌توان انتظارات زيادي داشت.

 واعظ ادامه داد: بايد فاتحه فوتبالي که رييس فدراسيونش به من مي‌گويد "گل‌گاوزبان بخور تا حالت بهتر شود" را خواند. تا زماني که آدم‌هاي لمپن و متحجر در فوتبال هستند افرادي مثل من که حرف جديدي براي گفتن دارند جايي ندارند. زماني که من مدير بودم اين افراد با توپ پلاستيکي بازي مي‌کردند. اين افراد هيچ حرف تازه‌اي براي گفتن ندارند و پشت سر هم اظهارات غيرکارشناسي مي‌کنند.

 واعظ ادامه داد: متاسفانه در فصلي که استقلال به مقام سوم ليگ رسيده است بسيار سعي کرده‌اند تا اين مقام را کمرنگ کنند که حتي وقتي استقلال در يک فصل سيزدهم شد نيز اين جوسازي‌ها را انجام ندادند. استقلال در اين فصل با 6 امتياز اختلاف نسبت به رقيب ديرينش پرسپوليس به مقام سوم دست يافت که اين باعث افتخار براي هواداران ما است، اما يکسري افراد با جوسازي‌هاي و حرف‌هاي بي‌ارزش خود احساسات طرفداران ما را جريحه دار مي‌کند.

 واعظ همچنين در واکنش به اظهارات اميدوار رضايي مبني بر اينکه سعيدلو در جلسه‌اش با اعضاي هيات مديره از واعظ، برنامه 3 ساله خواسته اظهار کرد: چنين چيزي اصلا صحت ندارد. من نمي‌دانم در آن جلسه که پنج نفر ديگر نيز حضور داشته‌اند چگونه فقط اميدوار رضايي اين حرف را شنيده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۳۳ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

اولين" پرسپوليس کارت "صادر شد

اولين" پرسپوليس کارت "صادر شد

اولين سري کارت‌هاي هواداري باشگاه پرسپوليس صادر شد.


  پرسپوليس کارت از امروز آماده تحويل به ادارات پست شد و در روزهاي آتي در اختيار هواداران قرار خواهد گرفت.

 همچنين مقرر شده است در مراسم جشن قهرماني تيم فوتبال پرسپوليس در روز 24 تيرماه از طرف مديريت باشگاه 3 نفر از هواداراني که پرسپوليس کارت را خريداري کرده اند، به قيد قرعه جوايز نفيسي دريافت کنند.

 
 

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۳۳ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

مادر خواندگي يك سگ براي دو توله ببر در چين

www.Patogh98.com | بزرگترین سایت سرگرمی و تفریحی ایرانیان

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۲۴ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فال امروز سه شنبه 18 خرداد 1389

فال امروز سه شنبه 18 خرداد 1389

متولد فروردین (بره):                                                                                                                         

اگر چه شما دارای فعالیت‌های فراوانی هستید و نقش‌های خود را به خوبی انجام می‌دهید و در صحنه رقابت نیز به خوبی می‌توانید با رقیب‌های خود به مبارزه برخیزید اما اتفاقات جنبی زندگی‌تان شما را تا حدودی نا امید کرده است از انرژی شما برای پیشبرد خواسته‌هایتان کاسته است. شما دارای فعالیت‌های جنبی بسیاری نیز هستید توصیه می‌شود که فعالیت‌های خود را محدود کرده و همه تلاش تان را در یک زمینه سرمایه گذاری کنید تا نتیجه بهتری داشته باشید.

 

متولدین اردیبهشت (گاو):

شما هر نفسی که در هر روز و هر لحظه می‌کشید و استشمام می‌کنید فقط بخاطر یاد و خاطره گذشته تان است. از تاکیدی که بر روی گذشته تان دارید بکاهید زیرا یاد گذشته مانع از پیشرفت‌های آتی شما می‌شود. راحتی و آسودگی خیالی را که می‌توانید در حال حاضر داشته باشید بخاطر گذشته برهم نزنید.

متولدین خرداد (دوقلوها):

 شما روزهای پر شور و حرارتی را تجربه می‌کنید، تمایلات و علایق جدیدی در این روزها برایتان به وجود آمده است. از طرفی شما مشتاق هستید که تجربه‌های جدیدی را به دست بیاورید زیرا ذاتا فردی کنجکاو هستید، شما کمی نیز انسان پر حرفی هستید، کمی بیش از حد صحبت می‌کنید و از طرف دیگر فعالیت‌هایی را که انجام می‌دهید سعی می‌کنید با با کمی‌نیرنگ و سیاست همراه باشد اما باید بدانید در هر کاری سیاست لازم نیست و گاهی ساده انگاری و ساده بودن بهتر از هر سیاستی است.

متولدین تیر (خرچنگ):

شما در کار یا حرفه ای مشغول هستید که اصلا رضایتی از این کار ندارید، به همین دلیل عدم رضایت از شغلتان باعث شده است که شما در شرایط بدی قرار بگیرید. احساسات خود را تجزیه و تحلیل کنید، تا ببینید مساله‌ای که مدتی است برای آن اینقدر ناراحت هستید ارزش این همه نگرانی و دلسرد شدن از زندگی را دارد؟ قبل از این که در مورد هر موضوعی نگران باشید بهتر است اول به آن فکر کنید و بعد غصه را آغاز نمایید.

متولدین مرداد (شیر):

هیجانات زیادی که در وجود شما بوده است و باعث شاد شدن روحتان میشد مدتی است فروکش کرده اند. شما در این روزها علاقه‌ای به شرکت در فعالیت‌های جمعی یا گروهی ندارید. به جای آن مدام به دنبال کاری هستید که شما را راضی کند و از آ ن لذت ببرید. بهتر است مدتی در منزل بمانید و استراحت کنید تا نیروی و اعتماد به نفس سابق تان را بیابید و دوباره فعالیت‌هایتان را آغاز کنید و البته رابطه‌های دوستانه تان را نباید فراموش کنید.
 
 

شما خاطرات عجیبی در ذهن‌تان دوباره متولد شده اند که شما را از انجام فعالیت‌های گذشته‌تان باز داشته اند و به نوعی شما را گمراه کرده اند و نمی‌دانید باید چه کاری را انجام دهید. البته شما ذاتا فردی خوش بین هستید و تمام مسائل زندگی‌تان را با دیدی مثبت می‌نگرید به همین دلیل به سادگی می‌توانید با این مشکل ذهنی‌تان مقابله کنید.


 متولدین مهر (ترازو):

شما دیگر مانند سابق مشتاق پیشرفت در مراحل زندگی تان نیستید اما دوستان، شریک زندگی تان یا اعضای خانواده تان شما را یاری می‌دهند تا از این فکر خارج شوید و به فعالیت‌های سابق تان برگردید. سکون و بی حرکتی شما به دلیل یک واقعه ناگوار است که در زندگی تان رخ داده است اما بهتر است به مسائل فرعی زندگی‌تان توجهی نداشته باشید تا بتوانید به درجات بالا صعود کنید.

متولدین آبان (عقرب):

دوست یا شخصی که به شما خیلی نزدیک است عرصه زندگی را بر شما تنگ کرده است و شما را محدود ساخته است. متاسفانه شما او را با دیدی به عنوان داور زندگی تان می‌نگرید و اجازه ادامه این کار را به او می‌دهید. خوشبختانه شما مسائل و رازهای خصوصی زندگی تان را به این فرد نمی‌گوید. رابطه دوستانه‌تان را از آرزوهایتان جدا کنید.

 متولدین آذر (کمان):

استقلال خود را به رسیمت بشناسید، شما به حدی رسیده اید که بتوانید خودتان به تنهایی استقلال، هوش و رفتار تان را حفظ کنید و آن را به دیگران اثبات کنید. شما شانس و اقبال‌های خوبی را به همراه دارید توصیه می‌کنیم در ابتدا تصمیمی صحیح را اتخاذ کنید و بعد عزم‌تان را جزم کنید و به راه بیفتید تا به موفقیت دست پیدا کنید.

متولدین دی (بز):

شما در روزهای آینده شادی‌های بسیاری را به دست می‌آورید، برای اینکه از شادی‌تان لذت بیشتری ببرید دیگران و افرادی را که به آنها علاقه مند هستید را در شادی تان شریک سازید. شما مدتی را در حالت غیر فعال به سر برده اید آن مدت زمان به شما خیلی کمک کرده است و دید شما را نسیبت به زندگی تغییر داده است.


متولدین بهمن (ظرف آب):

شما فعالیت‌هایتان را باید بر روی یک نقطه خاص متمرکز سازید اما به علت پویایی زیادی که در درون شما وجود دارد این کار ممکن نمی‌باشد. زیرا در این صورت استفاده بهینه تری را می‌توانید از زندگی تان داشته باشید. اگر شخصی به شما گفت که بیش از حد جدی هستید به صحبت‌های آنها اعتنایی نداشته باشید زیرا شما فقط در حالت جدی بودن می‌توانید به اهداف تان برسید و بعدها آنها صحبت‌های شما را درک خواهند کرد.

متولدین اسفند (ماهی):

شما مدتی است که سست شده اید و توان ادامه زندگی برایتان سخت شده است. اما باید به خاطر اطرافیان تان هم که شده است به فعالیت‌هایتان ادامه دهید زیرا آنها با دیدن شما نیرو و انرژی کار کردن دوباره را می‌یابند. سعی کنید مسئولیت‌هایتان را به خوبی انجام دهید نه این که در گوشه‌ای نشسته باشید و تنها نظاره گر باشید. زیرا با پشت سر گذاشتن این مرحله، زندگی روی خوبیش را به شما نشان خواهد داد.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۲۲ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فناوري ديجيتال

فناوري ديجيتال

سوني و ابداع جديدش

امروزه ديگر همه ‌جا پر شده از پخش‌کننده‌هاي قابل حمل، تلفن‌هاي همراه با کيفيت‌ صوتي فوق‌العاده و بسياري از ابزارهاي کوچک ديگر که قادرند حجم عظيمي از داده‌ها را با خود حمل کنند. سوني در سيستم صوتي داخل خودروي جديد خود با نام Xplod Tune Tray سيني طراحي کرده که تمام دستگاه‌هايي که پورت يو‌اس‌بي دارند را مي‌تواند به‌عنوان حافظه شناسايي کرده و از موزيک درون آنها استفاده کند. قيمت اين پخش‌کننده‌ها از 200 دلار شروع مي‌شود و قرار است در نمايشگاه CES امسال رونمايي شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 

پاکت آيپد

اگر شما هم جزو آن دسته از خريداران آيپد هستيد که مدام توسط اطرافيان و در اماکن مختلف مورد پرسش قرار مي‌گيريد و نمي‌توانيد يکي دو دقيقه با اين محصول اپل خلوت کنيد، بهتر است به سراغ اين جلد آيپد برويد که شبيه يک پاکت نامه است و کسي مشکوک نمي‌شود که مشغول خواندن کتاب الکترونيکي مورد علاقه خود روي آن هستيد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بلندگويي براي باغچه

تابستان يعني وقت بيشتر در حياط، پارک و فضاي آزاد. با استفاده از بلندگوهاي باغچه‌اي آتريوم، مي‌توان صداي خوبي را از اين بلندگوهاي کوچک دريافت کرد، چراکه مخصوص فضاي باز طراحي شده‌اند. اما آيا ارزش دارد که براي يک جفت بلندگوي باتري‌دار، 600 دلار پول پرداخت کرد؟

 

 

 

 

 

کارت ويزيت حافظه‌دار

اين کارت ويزيت برخلاف ديگر کارت‌هاي صرفاً تزئيني ويزيت که به‌ شکل مدارهاي الکترونيکي بودند، واقعاً يک مدار حافظه است که تا 24 کيلوبايت حافظه را که براي ذخيره کردن رزومه کافي است در خود نگه مي‌دارد و مي‌تواند شيوه مناسبي براي ارائه توانايي‌هاي فني باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کاغذ نمايشگر

سوني اقدام خيره‌کنند‌ه‌اي انجام داده و نمايشگري با استفاده از فناوري OLED ساخته است که قابليت تاشدن و لوله شدن دارد.اين صفحه نمايش که رزولوشن 432 در 240 پيکسل را نشان مي‌دهد، 1/4 اينچ قطر دارد و دور يک خودکار لوله مي‌شود. اين صفحه نمايش مي‌تواند حتي هنگام تاشدن هم تصوير پخش كند.

 

 

 

 

 

 

«گزارش اقليت» نزديک است

دارپا و دانشگاه دالاس با همکاري يكديگر يک اسکنر جديد ساخته‌اند که مي‌تواند تمامي چشم‌هاي يک جمعيت را اسکن کند. اين يعني نسبت به قبل که بايد يک شخص صاف جلوي اسکنر مي‌ايستاد تا شناسايي شود، پيشرفت بسيار مهمي صورت گرفته است. ياد آن صحنه‌هايي از فيلم گزارش اقليت مي‌افتيم که قهرمان داستان در هر محلي شناسايي مي‌شد تا بالاخره مجبور شد چشمان خود را تعويض کند.

 

 

 

 

 

 

 

نصف آيپد بهتر از آيپد

قيمت 180 دلاري براي تبلت 7 اينچي و صفحه لمسي واقعا مناسب است. اين تبلت حتي قادر است با کيفيت 1080 به پخش تصاوير HD بپردازد و خروجي HDMI هم دارد. اين تبلت اگر با همين قابليت‌هايي که گفته شده به بازار بيايد، قطعا در مقايسه با سيستم‌هاي هزاردلاري سينِماخانگي و همچنين 500 دلاري آيپد حرف‌هاي زيادي براي گفتن خواهد داشت.

 

 

 

 

 

 

 

حافظه يا دکمه سردست؟

مثل اين‌که به زمان جيمزباند و ابزارک‌هاي کوچک مخفي او در همه ‌جاي بدنش نزديک مي‌شويم. راوي‌رتان، طراح اين دکمه‌هاي سردست عجيب و غريب، با جاسازي يک حافظه 2 گيگابايتي در يک دکمه سردست، كار را براي کساني که مي‌خواهند به‌اطلاعات مهم خود در همه جا دسترسي! داشته باشند، راحت کرده است.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۵:۵۴ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

مادربورد اينتل DP55KG

مادربورد اينتل DP55KG
سرانجام اينتل سرعقل آمد!
مدت زمان زيادي است كه مادربوردهاي اينتل نتوانسته‌اند قلب بازي‌خورها را تسخير كنند. حتي بعضي وقت‌ها ما نيز به اين فكر افتاده‌ايم كه اصلا اينتل چرا وقت خود را در زمينه طراحي و ساخت مادربوردهاي حرفه‌اي مخصوص بازي‌خورها تلف مي‌كند؟

اگرچه مادربورد سوكت

LGA 1156 مدل DP55KG كه با نام آكا كينگزبرگ (Aka Kingsberg) هنوز نتوانسته خاطرات بدي را كه از مادربوردهاي اينتل در ذهن داريم كاملا پاك كند. اين روزها نحوه قرار گرفتن درگاه‌هاي (پورت) اتصال ساتا روي مادربوردها، به مساله مهمي تبديل شده است. بيشتر بوردهاي حرفه‌اي جاي آنها را طوري طراحي مي‌كنند كه رو به كناره خارجي مدار مادربورد قرار بگيرند نه به‌سمت بالا، تا بتوانند جاي كافي براي كارت‌هاي گرافيكي قوي هيكل امروزي فراهم كنند. مشكلي كه بوردهاي X48 و X58 اينتل در گذشته داشتند اين بود كه درگاه‌هاي ساتاي آنها رو به بالا قرار داشت. اين معضل در بوردهاي اينتل در اثر ناديده گرفتن اندازه بزرگ جي‌پي‌يوهاي امروزي توسط اين شركت همچنان وجود دارد.

مزاياي مادربورد DP

55KG

در اين مادربورد با قرار دادن 8 پورت ساتاي رو به كناره مدار، سرانجام اينتل راه علاجي براي از بين بردن اين عيب پيدا كرد. اينتل حتي با دست زدن به يك كار بي‌سابقه، يك پل براي پيكربندي گرافيك چندراهي (SLI Bridge) با مارك خودش را در بسته‌بندي اين بورد گنجانيده است. گزينه‌هاي خوب و جالب توجه ديگر آن عبارتند از: دگمه روشن/خاموش سربرآورده از سطح مدار بورد و نور پس‌زمينه تزئيني LED كه به‌شکل جمجمه‌هاي آبي‌رنگ و چشم جمجمه‌ها است که با LED قرمز نمايش داده شده است و فعال بودن و دسترسي به درايوهاي ديسک سخت را نمايش مي‌دهد. همچنين نحوه توزيع و نشان دادن درگاه‌هاي اتصال PCI روي مادربورد نيز از ديگر ويژگي‌هاي آن است.

رابطه اندازه پايانه‌هاي اتصال و نحوه علامت‌گذاري آنها داراي تناسب ويژه‌اي است، به‌طوري‌که تشخيص درگاه‌هاي

x4 و x8 و اين‌که چي‌به‌چي است را بسيار ساده مي‌كند! درگاه‌هاي مشابه، کارت‌هاي فيزيکي داراي طول کامل PCI x16 را نيز قبول مي‌کند. شايد اينتل يکي از ترفندهاي شرکت ايسوس را درمورد پايانه‌هاي اتصال حافظه اصلي (رم) به عاريت گرفته باشد، درست مانند بورد P7P55D Delux ايسوس. در اين بورد پايانه‌هاي رم DIMM يک سويه بوده و اجازه برداشتن حافظه را بدون نياز به خارج ساختنGPU به شما مي‌دهد. همچنين پياده‌سازي ترکيب‌بندي فيزيکي مادربورد و طراحي آن به خوبي انجام گرفته است. اينتل حتي يک واحد جاسازي شده بلوتوث و آنتن خارجي آن‌را هم در اين مادربورد گنجانيده است. البته ما هم مثل شما نمي‌دانيم دليل اين بذل و بخشش اينتل چيست، اما آنچه مسلم است دندان اسب پيش‌کشي را که نمي‌شمارند.

معايب DP

55KG

بيشتر بوردها، درگاه‌هاي داراي طول کامل فيزيکي را از نظر اصول چينش و اتصال الکتريکي، عمود بر پايانه‌هاي

x4 و x8 به‌کار مي‌برند. اين طرز اتصال شما را وادار مي‌کند تا براي شناسايي آنها متوسل به حدس و گمان شويد.

از طرف ديگر، پايانه‌هاي رم

DP55KG چنان نزديک به هم قرار گرفته‌اند که اگر کاري با رم داشته باشيد چاره‌اي نداريد جز اينکه GPU را از جاي خود تکان دهيد. محل قرارگرفتن يک جفت از سر سوکت‌هاي فن خنک‌کننده نيز در جاي خوبي قرار داده نشده است، اما يکي از کاستي‌هاي مهم بورد DP55KG، مشاهده جاي خالي گزينه اورکلاک کردن خودکار در آن است.

در حالي‌که مادربورد

P755D Delux پردازنده Core i7-860، در يک حالت واقعا پايدار تا 87/3گيگاهرتز و همچنين بورد GA-P55-UD6 نيز آن‌را با حالت مشابهي از پايداري تا سطح 5/3گيگاهرتز به‌صورت خودکار اورکلاک کردند، اما در مورد بورد اينتل اين عمل با ناپايداري در 2مرحله تا 3/3 و 67/3گيگاهرتز به‌صورت دستي انجام گرفت.

جمع‌بندي

DP55KG

اگر چه کارآيي کندتري را ارائه مي‌دهد، اما از بيشتر جهات قابل مقايسه و رقابت با مادربوردهاي ايسوس و گيگابايت است. آزمايش‌هاي ميز محک بازي رايانه‌اي براي هر 3بورد با يک نوع کارت ويديو انجام گرفت و نتايج تقريبا يکساني را براي هر سه ارائه داد.

DP55KG

اينتل هنوز از بسياري جهات به نسل‌هاي پيشين خود شباهت دارد. يک مادربورد پايدار و قابل اعتماد براي کساني که به نام اينتل اعتماد دارند. اگرچه هنوز کيفيت و طراحي مهندسي اينتل زبانزد خاص و عام است، با اين‌حال اگر شما به دنبال يک مادربورد براي علاقه‌مندان حرفه‌اي و بازي‌خورهاي واقعي هستيد، ممکن است بتوانيد مادربوردهاي بهتري را از برندهاي ديگر در بازار پيدا کنيد.

 

منابع

http://www.hothardware.com

http://www.intel.com

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۵:۵۳ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

مقايسه دو الگوريتم بازي مين‌روب

مقايسه دو الگوريتم بازي مين‌روب
مين‌يابي به ‌روش ساده
همه ما با بازي Minesweeper آشنا هستيم و حداقل يک‌بار آن‌را در کامپيوتر خود بازي کرده‌ايم. اين هفته مي‌خواهيم ببينيم که اين بازي چگونه حل مي‌شود و وقتي ما روي صفحه کليک مي‌کنيم اعداد ظاهر شده چگونه به‌وجود مي‌آيند؟ براي پيدا کردن جواب مساله آن‌را به‌صورت معکوس حل مي‌کنيم.

فرض کنيد ما صفحه‌اي داشته باشيم با مفروضات زير:

000*0

0**00

0*00*

00000

کليدهاي

* نشان‌دهنده بمب و کليدهاي 0 خانه خالي هستند و ما بايد آنها را با توجه به مکان بمب‌ها پر کنيم. در واقع اعداد در اين خانه‌ها شما را براي رسيدن به بمب‌ها راهنمايي مي‌کنند.

کاري که ما بايد بکنيم اين است که جاي

0ها عدد مناسب قرار دهيم.

عدد مناسب چيست؟

فرض کنيد سه خانه کنار هم به شکل زير باشد،

*0*، بايد جاي 0‌ چه عددي قرار بگيرد؟ جواب 2 است، چون قرار است با عدد دو متوجه شويم که دو بمب در کنار اين خانه است که با توجه به صورت سوال همين‌طور است. پس ما بايد روشي ارائه دهيم که اعدادي که در اطراف بمب‌ها هستند، ما را براي رسيدن به بمب‌ها راهنمايي کنند و اعداد درستي به‌دست بيايد.

خب، راه اول را بررسي مي‌کنيم. بهتر است شکل را به‌صورت يک ماتريس يا آرايه دوبعدي در نظر بگيريم و سپس در هر سطر خانه‌ها را تک‌تک بررسي کنيم. اگر بمب بودند خانه‌هاي پشتي و بعد‌ي آنها و اگر بمب نبود، يکي اضافه شود. مثلا براي

0**0 مي‌شود 1**1 بسيار خب، ما با همين روش سوال را حل کرديم؟ اما مشکل ديگري وجود دارد آن هم اين‌که اگر خانه‌ها به‌صورت عمودي بودند چه؟ يعني اين‌گونه:

0

*

*

0

پس بايد يک‌بار هم آرايه را براي ستون‌هاي آن بررسي کنيم. يعني فرض کنيم ماتريس ما 90 درجه چرخيده و ما دوباره بايد همان روش قبلي را پي بگيريم، خب حالا به جواب رسيديم. آيا اين روش، روش درستي است؟

پاسخ خير است، چون شما در هر بار خواندن ماتريس بايد دو حلقه تودرتو داشته باشيد. اگر صفحه بازي شما 4*3 باشد شما بايد دو حلقه که هر کدام به ميزان 4*3 اجرا مي‌شوند را اجرا کنيد. و اين از لحاظ زماني خيلي مقرون‌به‌‌صرفه نيست چون بايد دو حلقه تودرتو به‌صورت 4*3 يكي براي خواندن و يکي هم براي نوشتن در خروجي استفاده کنيم، يعني کلا ?حلقه.

قصد داريم روشي پيشنهاد کنيم که اين امر به‌سادگي و با کمترين هزينه اجرا شود. در اين روش ما يک حلقه را حذف کرده و به‌جاي آن صفحه ورودي را 2 سطر و 2 ستون اضافه مي‌کنيم.

مثلا فرض کنيد که ورودي ما يک صفحه 4*3 باشد، ما در برنامه، يک صفحه ورودي 6*5 تعريف مي‌کنيم. روش حل تقريبا شبيه به روش قبلي است. البته با يک سري تفاوت، ما ورودي‌ها را در آرايه دوبعدي ذخيره مي‌کنيم. البته بايد دقت داشته باشيم که دو سطر و دو ستوني که اضافه شدند خالي باشند و حلقه‌هاي ما به اندازه همان 4*3 باشند.

بسيار خب، مانند روش قبلي آرايه يا همان ماتريس خود را سطر به سطر بررسي مي‌کنيم و اگر خانه‌اي برابر بمب بود، تمام خانه‌هاي اطراف آن‌را يکي اضافه مي‌کنيم.

بعد از اتمام حلقه، ماتريس را در خروجي چاپ مي‌کنيم.

خب، سوالي که ممکن است پيش‌ بيايد اين است که چرا در روش قبلي اين ‌کار را نکرديم؟ جواب ساده‌‌است، فرض کنيد ما خانه‌هاي مرزي مثل

0,0 را مي‌خواهيم بررسي بکنيم، فقط سه‌تا خانه را مي‌توانيم بررسي کنيم و براي سه خانه بعدي که وجود خارجي ندارند بايد يک شرط کنترلي بگذاريم و به‌طبع اين شرط کنترلي بايد با هر بار اجرا شدن حلقه اجرا شود. اين منطقي به‌نظر نمي‌رسد چون هر شرط، يک مرتبه زماني به‌حساب مي‌آيد.

اما در روش دوم که ارائه شد هيچ شرطي بررسي نشد فقط ما يک مقدار حافظه مصرفي را بيشتر در نظر گرفتيم.

پس از محاسبات به اين نتيجه مي‌رسيم که روش دوم بسيار ساده‌تر و سريع‌تر از روش قبلي اجرا مي‌شود.

کد اين روش به زبان #C ضميمه شده ‌است. براي دسترسي به آن به لينک زير برويد:‌

http://bit.ly/96xwJQ

اميربهاالدين سبط‌الشيخ

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۵:۵۳ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

زوال نت‌بوك، اوج‌گيري تبلت‌ها

انتخاب يكي از 2 فناوري نوين امسال
زوال نت‌بوك، اوج‌گيري تبلت‌ها
از زمان معرفي نخستين نسل جديد تبلت‌ها از سوي اپل كه آيپد نام داشت. جايگاه آتشين نت‌بوك‌ها به‌عنوان كامپيوتر ‌قابل‌حمل كه ارزان هم باشد، ‌تنزل يافت. بسياري از تحليل‌گران معتقدند معرفي آيپد و دستگاه‌هاي مشابه روي بازار نت‌بوك‌ها تاثير زيادي خواهد گذاشت و در واقع مخاطب بازار تبلت‌ها و نت‌بوك‌ها مشابه است و يكي از اين دو ديگري را در كسب سهم بيشتر بازار شكست خواهد داد.

اما از سوي ديگر بايد به هدف از توليد آيپد (و تبلت‌هاي مشابه) و نت‌بوك توجه نشان داد. تبلت‌هاي نسل جديد براي مصرف محتوا1 ايجاد شده‌اند در حالي كه نت‌بوك‌ها براي توليد محتوا2 طراحي و ساخته شده‌اند. اما به‌طور متوسط، تنها 25درصد از زمان استفاده از سيستم صرف ايجاد محتوا شده و باقي آن معمولا صرف مصرف كردن محتوا مي‌شود.

مردم هميشه به چيزهايي مثل لپ‌تاپ يا كامپيوترهاي روميزي نياز دارند تا اموري چون ايجاد گزارش، ايميل‌هاي طويل و يا مديريت كتابخانه موسيقي و تصاوير خود را با آن انجام دهند. اما اگر ايجاد محتوا يك دغدغه است، پس لپ‌تاپ گزينه بهتري از نت‌بوك خواهد بود. بسياري نت‌بوك‌ها را به‌خاطر سبكي و قابليت حمل دوست دارند، اما صفحه‌هاي نمايش كوچك و همچنين كيبوردهاي ريز آنها قابليت ايجاد محتوا را از كاربر مي‌گيرد. برخي ممكن است با نت‌بوك‌ها به‌خوبي كنار بيايند، اما نظر كلي در مورد توليد محتوا، كوچك‌بودن بيش از حد اين دستگاه‌ها است.

همانطور كه گفته شد، بيش از 75درصد از زمان استفاده از سيستم به مصرف محتوا بر مي‌گردد. در اين ناحيه تبلت‌ها ايده‌آل به‌نظر مي‌رسند. قابليت حمل و نقل بسيار بالايي دارند و روش ساده‌تر و منعطف‌تري براي گشت و گذار در اينترنت، بازي كردن، كتاب خواندن، استفاده از نرم‌افزارهاي موبايل و ديدن فيلم، ويدئو و شنيدن موسيقي در اختيار كاربر مي‌گذارند. تبلت‌ها رابط كاربري ساده لمسي دارند و به‌لطف دقت اپل در طراحي چنين دستگاه‌هايي بسياري از مردم مي‌توانند اين دستگاه‌ها را به شيوه زندگي ديجيتال خود وارد كنند. داده‌هاي نمايش داده شده در همايش تحقيقات بازار نشان مي‌دهد كه تقاضاي خريد براي نت‌بوك در سال جاري به نقطه اوج خود مي‌رسد، اما اين موضوع مدتي بعد از معرفي آيپد نادرست به‌نظر رسيد. موسسه Retrevo با انجام يك گزارش آماري روي 1000نفر، دريافت كه 78 درصد به‌دنبال خريد آيپد به‌جاي نت‌بوك هستند.

از سوي ديگر، سقوط تقاضا براي نت‌بوك علت ديگري نيز دارد. توليدكنندگان تجهيزات كامپيوتري و لپ‌تاپ‌ها روزانه لپ‌تاپ‌هاي جمع و جورتر و سبك‌تر، با قدرت پردازشي بيشتر عرضه مي‌كند و اين باعث شده است مهم‌ترين ويژگي نت‌بوك‌ها كه قابليت حمل بالا است، كم‌كم محو شود. بدين ترتيب زمان زيادي طول نكشيد كه لپ‌تاپ‌هايي ايده‌آل با اندازه نمايشگر 11 تا 13اينچ، صفحه كليد كامل QWERTY و همچنين قدرت پردازشي مناسب عرضه شود.

در حال حاضر بزرگ‌ترين مزيت نت‌بوك‌ها نسبت به تبلت‌ها، و لپ‌تاپ‌هاي هم‌تراز خود، قيمت پايين آنها است كه تا 300دلار نيز مي‌توان براي خريد يك نت‌بوك پرداخت درحالي كه ارزان‌ترين لپ‌تاپ با صفحه نمايش 11اينچي از توشيبا 449دلار قيمت دارد. بنابراين كاربران به‌زودي تك مزيت نت‌بوك را در ميان فهرستي از ويژگي‌هاي لپ‌تاپ‌هاي نسل جديد فراموش خواهند كرد. به‌همين دليل است كه آيپد در مقايسه با نت‌بوك‌ها مشتريان را به‌خود جلب كرده است. تحقيقات موسسه Creative Strategies نشان داده است كه بسياري از كساني كه آيپد را تهيه كرده‌اند، آن‌را همه‌جا با خود مي‌برند و چه روي مبل، چه در تخت خواب و چه در حياط به تماشاي فيلم، خواندن كتاب و يا دانلود ويدئو مي‌پردازند.

در نمايشگاه CES سالي كه گذشت، لنوو با عرضه مدل جديدي به‌نام

U1، بهترين‌هاي هر دو دنيا را در يك محصول عرضه مي‌كند. اين محصول كه درست همانند يك نت‌بوك است مي‌تواند به‌يك تبلت كاملا مجزا تبديل شود. در حالت نت‌بوك، اين دستگاه ويندوز اكس‌پي را اجرا مي‌كند، در حالت تبلت، يك توزيع لينوكسي به‌نام Thunder Linux OS را اجرا مي‌كند كه براي مرور وب و استفاده از نرم‌افزارهاي موبايل بهينه شده است.

اين دستگاه براي كساني كه به‌دنبال تهيه يك نت‌بوك هستند اما از ويژگي‌هاي بي‌شمار يك تبلت هم نمي‌گذرند، يك دستگاه ايده‌آل است.

اگر مي‌خواهيد ميان نت‌بوك و تبلت يكي را انتخاب كنيد، در ذهن داشته باشيد كه: شيوه زندگي ديجيتال هر كس به ايجاد محتوا و مديريت آن وابسته است بنابراين لپ‌تاپ و نت‌بوك يك بخش مهم و جدانشدني است. هر چند كه اگر توليد محتوا اولويت كمتري در زندگي شخص داشته باشد، آيپد يا تبلت‌هاي مشابه ديگر مي‌توانند راهي كه با آن به مصرف اطلاعات مي‌پردازيد را هموار كنند. اگر بخواهيم آيپد و تبلت‌هاي مشابه ديگر را با نت‌بوك‌ها، لپ‌تاپ‌ها و كامپيوترهاي شخصي مقايسه كنيم، بهتر است بگوييم بسياري از كاربران فعلي كامپيوتر آيپد را مناسب استفاده نمي‌بينند و در واقع بازار هدف آيپد افرادي است كه تا كنون با كامپيوتر ارتباط چنداني نداشته و از طريق اين دستگاه مي‌توانند به‌اينترنت و محتواي ديجيتال دسترسي پيدا كنند.

شايان اسدي

منبع:

pcmag.com

پي‌نوشت

1. Content Consumption

2. Content Creation

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۵:۵۲ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

آماده‌سازي برنامه‌نويسان براي فايرفاکس 4

آماده‌سازي برنامه‌نويسان براي فايرفاکس 4

مدت کوتاهي است که اين خبر مطرح شده است: «استاندارد IndexedDB که يک استاندارد ذخيره پايگاه‌داده محلي براي نرم‌افزارهاي تحت وب مهيا مي‌سازد، به‌زودي توسط فايرفاکس4 پشتيباني خواهد شد.» IndexedDB که به استاندارد HTML اضافه شده است، يکي از مجموعه فناوري‌هايي است که افق تازه‌اي به برنامه‌نويسان وب نشان مي‌دهد و فشار رقابتي زيادي روي افزونه اجرا کننده فلش ادوبي وارد مي‌کند.

به‌گزارش CNET، اوايل ماه جاري موزيلا مولفه‌هاي فايرفاکس4 از جمله علاقه را براي انتشار نسخه جديد شرح ‌داد و پشتيباني از IndexedDB را به‌عنوان بخشي که اميد زيادي به آن دارد، مطرح کرد. سرپرست فايرفاکس اضافه کرد: «تيم ما کار روي پياده‌سازي IndexedDB و همکاري با مايکروسافت و ديگران را دراين‌جهت ادامه خواهد داد. با توجه به فعاليت‌هايي که در دو هفته اخير روي اين مشخصه‌ها انجام شده‌است، انتظار مي‌رود اين‌حرکت به‌سرعت پيش رود و ما هنوز قصد داريم اين ويژگي را در فايرفاکس4 قرار دهيم، کيفيت اين ويژگي‌ها و پياده‌سازي نيازهاي توسعه‌گران وب براي ساخت نرم‌افزارهايي که از ذخيره‌سازي در سمت کاربر را ممکن مي‌سازند، برعهده بگيريم.»

هم‌اکنون بزرگترين رقيب فايرفاکس گوگل به‌شمار مي‌رود، هر چند استفاده از فايرفاکس کماکان رو به گسترش است و در وب‌سايت‌هاي جديدتر، چيزي متفاوت از اکسپلورر ارايه مي‌کند. شايد IndexedDB يکي از فناوري‌هايي باشد که توسعه‌دهندگان بايد به آن توجه کنند. موزيلا، کمي پيشتر به اين مساله اشاره کرد، ولي در صفحه برنامه‌نويسان آن، ليست زيادي وجود دارد که هنوز در حال توسعه هستند. مواردي مثل:

WebM: زماني‌که موزيلا در 11مي ليست خود را منتشر کرد، گوگل هيچ صحبتي از پروژه ويديو وب منبع‌باز به‌ميان نياورد. ولي WebM در ليست کارهايي که فايرفاکس4 بايد انجام دهد وارد شد. پيش از اين، پشتيباني از ساخته‌هاي اوليه توسعه‌محور حتمي شده بود.

Multitouch: صفحه لمسي آيپاد، آيفون و آيپد، نمي‌تواند فايرفاکس را اجرا کند ولي دستگاه‌هايي با صفحه‌هاي لمسي و قابليت چند لمس همزمان، مثل تلفن‌هاي آندرويد گوگل، که تعداد آنها روزبه‌روز در حال افزايش است، اين قابليت را دارند.

WebGL: اين فناوري که براي آوردن گرافيک‌هاي سه‌بعدي در وب به‌کار مي‌رود، از واسط گرافيکي

OpenGL ES 2.0 استفاده مي‌کند. ولي گوگل درحال کارکردن روي فناوري‌ است که فقط درايورهاي Direct3D ويندوز دارد. همچنين گوگل درحال توسعه افزونه واسط گرافيک‌هاي سه‌بعدي سطوح بالاتر و برپايه O3D است.

WebSocket: اين قابليت HTML براي ارتباط بهتر بين مرورگر و سرور است.

تجزيه‌کننده HTML5: براي اينکه HTML5 به مراحل پاياني برسد، به برخي اصلاحات در قوانين تفسير صفحه‌هاي وب نياز دارد، که موزيلا به‌سمتي گام برمي‌دارد که اين وظايف را کنترل کند. تجزيه‌کننده

HTML5 سريع‌تر از نسخه‌هاي قبلي است و توانايي نمايش SVG درميان ديگر عناصر يک صفحه وب را دارد.

SMIL: زبان يکپارچه چندرسانه‌اي همزمان، که مي‌تواند براي برخي قسمت‌هاي مشکل انيميشن‌ به‌کار رود. به‌نظر مي‌رسد نگارش چهارم موزيلا بعد از عرضه نمايشي اينترنت اکسپلورر?، يکي از نگارش‌هاي تغيير دهنده قانون بازي باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۵:۵۰ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

همکاري دولت و مجلس فراتر از جهت‌گيريهاي سياسي باشد

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي درديدارنمايندگان‌مجلس:
همکاري دولت و مجلس فراتر از جهت‌گيريهاي سياسي باشد
 حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي امروز در ديدار رئيس، هيأت رئيسه و نمايندگان مجلس شوراي اسلامي ضمن ارائه تحليل جامعي از شرايط حساس و در حال تغيير بين المللي و شرايط داخلي بخصوص انسجام و هوشياري ملت ايران و دلبستگي کم نظير مردم به آرمانها و خط امام (ره)، از حضور بسيار گسترده و کم سابقه مردم در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) تشکر و تأکيد کردند: بايد آرمانگرايي در کنار واقع بيني، همکاري صميمانه دولت، و مجلس و بررسي هاي کارشناسانه و دقيق در کميسيونها، در دستور کار مجلس شوراي اسلامي قرار گيرد تا حرکت رو به جلو کشور با شتاب روزافزوني ادامه يابد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري ، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي در ابتدا با قدرداني از زحمات رئيس و نمايندگان مجلس و نقش آفريني بسيار خوب مجلس شوراي اسلامي در مسائل مهم بين المللي و داخلي، شرايط کنوني در عرصه جهاني را بسيار حساس و منحصر بفرد خواندند و افزودند: شرايط کنوني در عرصه بين المللي، در سرنوشت نسل هاي آينده و انقلاب و کشور تأثيرگذار است، بنابراين رصد دقيق و شناخت صحيح اين شرايط و حضور فعال و هوشيارانه در تحولاتي که در حال وقوع است، مي تواند زمينه ساز جايگاه مستحکم تر، و نزديک تر به اهداف و آرمانها باشد.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به تحولات منطقه خاورميانه بويژه تحولات بي سابقه در موضوع فلسطين، خاطرنشان کردند: همه اين موارد نشانه يک تحول و جابجايي در منطقه است و در سطح دنيا نيز درخصوص جايگاه امريکا و برخي کشورهاي اروپايي و ميزان تأثيرگذاري آنها، تغييرات بزرگي در حال وقوع است.

ايشان وجود شرايطي مشابه شرايط کنوني را در سي سال گذشته، نادر دانستند و تأکيد کردند: لازمه نقش آفريني صحيح و تأثيرگذار در اين برهه حساس، انسجام و اقتدار لازم در داخل و همکاري نزديک و تنگاتنگ دستگاههاي مختلف است.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: اگر با اين ديد، به مسائل کشور نگريسته شود، شايد بسياري از مسائل و موضع گيريهايي که اکنون مورد توجه است، کم قدر و کم اهميت جلوه کنند.

حضرت آيت الله خامنه اي همچنين در تبيين شرايط داخلي، به حضور کم سابقه و کم نظير مردم در مراسم بيست و يکمين سالگرد ارتحال امام خميني (ره) اشاره کردند و افزودند: خوشبختانه هوشياري و عملکرد مردم برخلاف انتظار مخالفين و دشمنان نظام اسلامي بوده و مردم حقا و انصافا حالت بسيار خوبي از خود به نمايش گذاشته اند و نشان دادند که عميقاً به امام و آرمانهاي ايشان علاقه مند هستند.

ايشان با اشاره به حضور ميليوني و چندين ساعته مردم در مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) که در زير آفتاب و هواي گرم انجام شد، تأکيد کردند: من لازم مي دانم صميمانه از اين همه وفاداري ملت عزيز ايران تشکر و قدرداني کنم.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: امام خميني (ره) مظهر انقلاب و دين، و آرمانهايي است که مردم را به سوي آنها دعوت و هدايت کرد و منادي توانايي اين ملت براي پيمودن مدارج کمال بود، بنابراين چنين حضوري از طرف مردم در مراسم سالگرد ارتحال، آن هم بعد از گذشت 21 سال، به معناي احترام ملت به آرمانهاي امام بزرگوار است.

حضرت آيت الله خامنه اي تأکيد کردند: ملت ايران، ملتي با نشاط، با ايمان، معتقد به اسلام، خودباور و متوکل بر خداوند متعال است و چنين ملتي هيچگاه در مسير حرکت به سوي کمال و سعادت متوقف نخواهد شد.

ايشان نمايندگان مجلس شوراي اسلامي را نمايندگان چنين ملتي خواندند و افزودند: نمايش مردم را در عرصه حضور عاطفي، عقلاني و پيوند با امام (ره) همه ديدند و سال گذشته نيز در عرصه انتخابات، همه شاهد حضور 40 ميليوني بودند که همه اينها معنادار است و مسئوليت ما را به عنوان خدمتگزاران مردم، دو چندان مي کند.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: اين مسئوليت فقط مختص اين دنيا نيست بلکه خداوند متعال نيز از ما درخصوص نحوه عمل به وظايف سؤال خواهد کرد و بايد پاسخگوي آن دنيا نيز باشيم.

حضرت آيت الله خامنه اي ترکيب مجلس شوراي اسلامي را با وجود اختلاف سلايق سياسي، ترکيبي شاداب، مؤمن، انقلابي، داراي احساس مسئوليت، و آشنا به مسائل دانستند و افزودند: نمايندگان مجلس در وظيفه قانونگذاري خود بايد همواره دو ويژگي آرمانگرايي و واقع بيني را مد نظر داشته باشند و راه رسيدن به آرمانها را مطابق با واقعيات ترسيم کنند.

حدود و وظايف مجلس و دولت در قانون مشخص شده است

ايشان همکاري صميمانه دولت و مجلس را يکي از نکات لازم و ضروري برشمردند و تأکيد کردند: اين همکاري بايد تحقق يابد و اينکه هريک از دو طرف بگويند، ما همه کارها و وظايف را انجام داده ايم و طرف مقابل بايد جلو بيايد، قابل قبول نيست.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: حدود و وظايف مجلس و دولت در قانون مشخص شده است، اگرچه برخي از اين حدود هم در قانون مبهم و غيرمشخص است که بايد برطرف شوند اما نياز امروز کشور همکاري دولت و مجلس است.

حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان کردند: نبايد در دولت هيچگونه انگيزه نافرماني از مجلس بوجود آيد و در مجلس نيز نبايد مطلقاً انگيزه معطل کردن دولت وجود داشته باشد.

ايشان افزودند: اين سخن که دولت بايد به قانون عمل کند، سخن درستي است اما از آن طرف هم قانونگذار بايد نقش و شرايط مديران اجرايي را نيز در نظر بگيرد، زيرا دولت، عنصر وسط ميدان است و کار او بايد تسهيل شود.

رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر اينکه ميان اجرا و طراحي اجرا فاصله زيادي وجود دارد، خاطرنشان کردند: در کنار اين موضوع که دولت بايد به قانون عمل کند، مجلس هم بايد کاري کند که دولت بتواند به قانون عمل کند.

همکاري دولت و مجلس فراتر از جهت گيريهاي سياسي باشد

حضرت آيت الله خامنه اي در تبيين اين موضوع افزودند: به عنوان مثال نمي توان تکليفي را برعهده دولت گذاشت ولي اعتبار لازم آن را تصويب نکرد، اين مسئله موجب مشکلات مي شود، و يا اينکه دولت لايحه اي را با توجه به امکانات و مقدورات خود به مجلس ارائه دهد ولي در مجلس تصرفاتي در لايحه ايجاد شود که مصوبه به کلي متفاوت با لايحه دولت شود.

ايشان همکاري صميمانه دولت و مجلس را وظيفه بسيار مهم و فراتر از جهت گيريها و خطوط سياسي دانستند و خاطرنشان کردند: اين موضوع مربوط به مسائل انقلاب و کشور است و همکاري دو طرف بايد براساس چنين نگاهي باشد.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به جايگاه و اهميت کميسيونها در تصميم گيريهاي مجلس افزودند: حضور منظم و مستمر و بررسي کارشناسانه در کميسيونها بسيار ضروري است زيرا در چنين صورتي، موافقتها و مخالفتها، همراه با حجت خواهد بود.

برنامه پنجم بسيار مهم است

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به شأن و اهميت نظارتي مجلس، لزوم تدوين ساز و کار نظارتي براي مجلس و عملکرد نمايندگان را ضروري دانسته و درخصوص بررسي برنامه پنجم توسعه در مجلس شوراي اسلامي نيز، خاطرنشان کردند: برنامه پنجم بسيار مهم است و در بررسي آن بايد بگونه اي عمل شود که مصوبه مجلس اصلاح و تکميل لايحه ي دولت باشد نه تبديل آن به يک چيز ديگر.

ايشان در پايان نمايندگان مجلس را به قدرشناسي فرصت و نعمت بزرگ نمايندگي مردم و خدمتگزاري به آنان توصيه کردند.

در ابتداي اين ديدار آقاي علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي در گزارشي از عملکرد دو ساله مجلس هشتم گفت: در اين مدت 421 لايحه و طرح در مجلس بررسي شده که 142 فقره آن به قانون تبديل شده است.

وي، قانون تجارت، طرح امر به معروف و نهي از منکر و طرح اصلاح الگوي مصرف را از جمله مصوبات و اقدامات مهم مجلس برشمرد و گفت: بررسي برنامه پنجم توسعه از ابتداي اين هفته در کميسيونهاي تخصصي آغاز شده و مجلس با رويکرد مدل توسعه اسلامي – ايراني، اين بررسي را انجام مي دهد.

آقاي لاريجاني، بهره گيري از ديدگاهها و نظرات کارشناسي نخبگان، اولويت بندي موضوعات در کميسيونها، اجراي صحيح قانون، توجه به موضوعات فرهنگي بويژه در قلمرو مسائل ديني را از جمله نکات مورد اهتمام مجلس هشتم دانست و افزود: مجلس شوراي اسلامي در دو سال گذشته، در عرصه مسائل بين المللي موضع گيريهاي دقيق و بموقعي داشته است ودر مسائل داخلي نيز  بخصوص در قضاياي پس از انتخابات مواضعي صريح اتخاذ و تأکيد کرده است به فتنه گران داخلي و خارجي اجازه بازي مزورانه با حقوق ملت را نخواهد داد.

وي همچنين ياد و خاطره دو تن از نمايندگان، مرحوم حجت الاسلام والمسلمين فاکر نماينده مشهد و مرحوم حياتي نماينده مُهر و لامرد را گرامي داشت.


+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۵:۴۹ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

هجده دوره جام جهاني به روايت آمار و ارقام

هجده دوره جام جهاني به روايت آمار و ارقام

در 18 دوره گذشته جام جهاني فوتبال که از سال 1930 آغاز شد و در 15 کشور مختلف برگزار شده، در مجموع 708 مسابقه انجام و 2063 گل رد و بدل شده است.


 در مجموع 77 عضو فدراسيون جهانی فوتبال، فيفا، در اين بازيها حضور داشتند که تعدادی از آنها نتواسته اند بيش از يک بار در اين مسابقات حضور داشته باشند.

 پر افتخارترين تيم: برزيل با کسب 5 عنوان قهرمانی در سالهای 1958، 1962، 1970، 1994 و 2002 پرافتخارترين است. پس از آن ايتاليا با چهار عنوان قهرمانی در رده دوم و آلمان با سه قهرمانی در رده سوم قرار دارند.

 ناکام ترين فيناليست: آلمان که در فينال جامهای 1966، 1982، 1986 و 2002 نايب قهرمان شد.

 بيشترين تعداد حضور در جام جهانی: برزيل که در هر 19 دوره جام جهانی حضور داشته است و حضورش در جام جهانی 2014 به عنوان میزبان قطعی است. آلمان و ايتاليا هر کدام با حضور در 17 دوره در رده دوم قرار دارند.

 بيشترين گل زده: برزيل با 201 گل زده در 92 مسابقه

 بیشترین گل خورده: آلمان با 112 گل خورده در 92 مسابقه

 بیشترین برد: برزیل 64 با برد

 بیشترین باخت: مکزیک با 22 باخت

 کمترين گل زده يک تيم: زئير (جمهوری دموکراتيک کنگو فعلی) هند شرقی هلند ( اندونزی فعلی)، کانادا، ترینیداد و توباگو، چين و يونان بدون گل زده.

 بهترين خط حمله: مجارستان با 87 گل زده در 32 بازی. ( متوسط 2.7 در هر بازی)

 بدترين خط دفاع: زئير و هائیتی با 14 گل خورده در 3 بازی (متوسط 4.7 در هر بازی)

 بالاترين تفاضل گل: برزيل 117+

پائين ترين تفاضل: مکزيک 34 -

بهترين گلزن در دور نهایی: ژوست فانتين فرانسوی که در جام 1958، 13 گل به ثمر رساند. اين عنوان به رونالدوی برزیلی نيز می تواند داده شود که با 15 گل زده، در سه جام بيشترين گل را به ثمر رسانده است. پیش از او گرد مولر آلمانی با 14 گل زده در دو جام رکورددار بود.

 بهترین گلزن در دور انتخابی: علی دایی از ایران با 35 گل زده.

 بهترين گلزن در يک بازی: اولگ سالنکو ار روسيه که در بازی مقابل کامرون در مرحله مقدماتی جام 1994 5 گل از 6 گل تيمش را به ثمر رساند. اوزه بيو از پرتغال (جام 1966) و اميليو بوتراگوئنو از اسپانيا (جام 1986) هر کدام با 4 گل زده در يک مسابقه در رده دوم قرار دارند.

 پر گل ترين جام: 1998 فرانسه - 171 گل در 64 مسابقه.

 کم گل ترين جام: 1930 اوروگوئه و 1934ايتاليا - 70 گل در 18 و 17 مسابقه.

 متوسط بيشترين تعداد گل: 5.38 گل در هر بازی در جام سوئيس 1954

 متوسط کمترين تعداد گل: 2.21 در هر بازی در جام ايتاليا 1990

 پرگل ترين بازی: 12 گل. ديدار دو تيم اتريش و سوئيس در جام 1954 سوئيس که با نتيجه 7 بر 5 به سود اتريش خاتمه يافت.


 پله در سه جام 1954، 1964 و 1970 با تیم ملی برزیل قهرمان شد
 بيشترين اختلاف گل: 9 گل. ديدار يوگسلاوی و زئير (جمهوری دکومراتيک کنگو) 9 بر صفر به سود يوگسلاوی در جام 1974 و ديدار مجارستان و السالوادور در جام 1982 که با نتيجه 10 بر يک به سود مجارستان تمام شد.

 پرگل ترين مسابقه فينال: ديدار دو تيم برزيل و سوئد در جام 1958 که با نتيجه 5 بر 2 به سود برزيل پايان يافت.

 کم گل ترين مسابقه فينال: ديدار تيمهای برزيل و ايتاليا در جام 1994 که در پايان وقت قانونی و وقت اضافی بدون گل پايان يافت. نتيجه اين بازی در ضربات پنالتی 3 بر 2 به سود برزيل بود.

 سريعترين گل: گل هاکان شوکور، مهاجم ترکيه به کره جنوبی در جريان ديدار رده بندی جام 2002. اين گل در ثانيه يازدهم بازی به ثمر رسيد.

 بيشترين تعداد تيمها در بازيهای انتخابی: 198 تيم عضو فيفا برای ورود به جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی در مرحله انتخابی حضور داشتند.

 خشن ترین دوره: 28 کارت قرمز و 345 کارت زرد در جام 2006.

 خشن ترین بازی: دیدار هلند و پرتغال در جام 2006 با 4 اخراجی و 16 اخطاری.

 کمترين کارت قرمز: 1970 مکزيک که هيچ بازيکنی اخراج نشد.

 پرحضور ترین بازیکن: لوتار ماتئوس (آلمان) با حضور در پنج دوره و 25 مسابقه.

 پر افتخارترین بازیکن: پله که در سه جام 1954، 1964 و 1970 با تیم ملی برزیل قهرمان شد.

 پرافتخارترين مربی: ويتوريو پوتسو، مربی تيم ملی ايتاليا که دوبار در سالهای 1934 و 1938 ايتاليا را به قهرمانی رساند.

 پرافتخارین بازیکن - مربی: ماریو زاگالو در سال 1958 و 1964 به عنوان بازیکن و در سال 1970 به عنوان مربی برزیل برنده چام جهانی شد. فرانتس بکن باوئر هم در سال 1974 به عنوان کاپیتان و در سال 1990 به عنوان مربی همراه تیم آلمان قهرمان جام جهانی شد.

 امسال دونگا مربی برزیل و مارادونا مربی آرژانتین این شانس را دارند که نامشان به این فهرست اضافه شود.


بقيه در ادامه مطلب...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۵:۴۸ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

كاشاني:از خريد انصاري فرد منصرف شديم

كاشاني:از خريد انصاري فرد منصرف شديم

سرپرست باشگاه پرسپوليس گفت:پرسپوليس از خريد انصاري فرد صرف‌نظر کرده است.


 کاشاني در گفتگو با خبرنگار ايسنا در رابطه با وضعيت اين روزهاي قرمزهاي پايتخت، ديدار با رييس جمهور، آخرين خبرها از نقل و انتقالات بازيکنان، پرونده شکايت علي دايي از فدراسيون فوتبال و ... سخن گفت.

 * در نشست با رييس جمهور چه گذشت؟

 سرپرست باشگاه پرسپوليس در رابطه با ديدار روز يکشنبه‌اش با رييس جمهور اظهار کرد: من در يک ساعتي که خدمت دکتر احمدي نژاد بودم مشکلات فصل نقل و انتقالات را برايشان مطرح کردم و به ايشان گفتم که در ايران اکثر تيم‌ها در اختيار کارخانه‌ها هستند و يکسري منابع درآمد تعريف شده دارند، اما پرسپوليس و استقلال اين گونه نيستند و از اين منابع درآمدي محروم هستند. بنابراين کار ما بسيار سخت است. با توجه به اينکه ما از حق پخش تلويزيوني و فروش بليت محروميم اکنون بودجه‌اي در فصل نقل و انتقالات نداريم. تنها راه درآمدزايي ما جذب اسپانسر است که همه مي‌دانيم هيچ اسپانسري حاضر نمي‌شود دو ماه مانده به آغاز ليگ با تيمي قرارداد ببندد و پيش پرداخت آن را نيز بدهد.

 وي ادامه داد: ما براي اولين سال ليستي از درآمدها و هزينه‌ها به همراه بودجه باشگاه را به سازمان تربيت بدني پيشنهاد کرديم که احتمالا با موافقت سعيدلو رييس مجمع باشگاه روبرو شده است. همچنين به شخص رييس جمهور پيشنهاد کردم که بخشي از مبلغ کمکي سازمان به پرسپوليس در اين زمان يعني در فصل نقل و انتقلات صورت گيرد که دکتر احمدي نژاد نيز لطف کردند و در تماس با سعيدلو اين نکته را بازگو کردند.


بقيه در ادامه مطلب...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۵:۴۷ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

اين سايت توسط A.S ساخته شده است


اين سايت توسط A.S طراحي و ساخته شده است

Amirreza Safari+ نوشته شده در  یکشنبه ۱۶ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۶:۳۶ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

کوچ ستاره‌ها در سکوت سرخابيها

کوچ ستاره‌ها در سکوت سرخابيها

بازار نقل و انتقالات بازيکنان فوتبال هميشه با سر و صدا همراه است و در حالي که سازمان ليگ بر سقف 350 ميليون توماني تاکيد مي کند اما همچنان رقم‌هاي سرسام آوري مطرح مي شود.


  به گزارش مهر، فصل نقل و انتقالات هنوز به نیمه راه نرسیده است. از روز چهارم خردادماه که رسما زمان نقل و انتقالات آغاز شد و تا به امروز که بیش از 9 روز از آن تاریخ می گذرد، تکاپوی برخی تیمها برای بستن تیمی منسجم برای فصل بعد و البته خواب تابستانی برخی دیگر از تیمها که یا بلاتکلیف هستند و یا بودجه ندارد، مهمترین اتفاق فصل نقل و انتقالات بوده است.

بدون شک بهترین تیمهای فصل نقل و انتقالات تاکنون استیل آذین و سپاهان بوده‌اند که با جذب بهترین‌های لیگ برتر سعی در ساختن تیمی قدرتمند برای فصل آینده دارند. هنوز فرصت زیادی تا پایان فصل جابجایی ستاره‌ها باقی مانده اما بد نیست نگاهی گذار به آنچه در فصل جار و جنجال فوتبال ایران گذشته داشته باشیم.

*سپاهان؛ یارگیری خوب و تردید از تصمیم قلعه نویی

 سپاهان قهرمان فصل گذشته است و همانطور که انتظار می رفت، فصل نقل و انتقالات را نیز قهرمانانه آغاز کرد. جذب بازیکنانی چون فابیو جانواریو، هاشم بیک زاده، محمد حسن رجب زاده و رضا ناصحی باز هم ثابت کرد "ساکت" مدیری پر سر و صدا در فصل نقل و انتقالات است.

 در حال حاضر او درصدد تمدید قرارداد ستاره‌هایی چون محرم نویدکیا، سیدجلال حسینی، هادی عقیلی و سید مهدی رحمتی است. این بازیکنان که نقشی بسزا در قهرمانی سپاهان داشتند، با تمدید قرارداد دوباره با این تیم می توانند، ترکیب ستاره‌های تیم قلعه نویی را کامل کنند. البته ساکت و سپاهانی‌ها در این روزها دغدغه امیر قلعه نویی را هم دارند. او با وداع واعظ آشتیانی از استقلال بی میل به بازگشت دوباره به جمع آبی پوشان نیست و هنوز قراردادش را با باشگاه سپاهان ثبت نکرده است. همین مسئله نگرانی ساکت را به دنبال داشته که مبادا امیر قید قرارداد داخلی خود با سپاهان را بزند و راه بازگشت به تهران را در پیش بگیرد. هر چند امیر قلعه نویی در برنامه 90 تاکید کرد که امسال کشاورزی خواهد کرد ولی به استقلال نخواهد رفت.

 *ذوب آهن؛ خواب در هیاهوی همشهری

 در میان هیاهوی فصل نقل و انتقالات باشگاه ذوب آهن در خواب است و رویای صعود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان را می بیند. حسن اشجاری اولین بازیکن شاخصی است که از این تیم جدا شد و مشخص نیست نفر بعدی که با این تیم وداع می کند کیست. مذاکرات با نفراتی چون جلال رافخایی، حسین ماهینی و ... تنها اخباری است که از باشگاه ذوب آهن به گوش می رسد اما هنوز قراردادی رسما با هیچ بازیکنی به امضا نرسیده است. از سوی دیگر منصور ابراهیم زاده به مدیران ذوب آهن این اطمینان خاطر را داده که قراردادش را با این تیم تمدید خواهد کرد. اینکه چقدر او به وعده اش پایبند خواهد بود، در روزهای آینده مشخص خواهد شد.

  *استقلال؛ کوچ بازیکنان، استعفای جمعی مدیران و نگرانی هواداران

 این روزها همه از استقلال وداع می کنند. از مدیران باشگاه تا بازیکنانی چون سیاوش اکبرپور، حسین کاظمی، هاشم بیک زاده و ... عطای ماندن را به لقایش می بخشند و می روند. می روند و استقلال را تنهاتر از همیشه می گذرانند. استقلال روزهای بدی را می گذراند، شاید تعیین تکلیف مدیریت این باشگاه، گره کور مشکلات آبی پوشان را باز کند. شایعاتی نیز پیرامون بازگشت امیرقلعه نویی و ناصر حجازی به این تیم شنیده می شود هر چند که همه اینها گمانه‌زنی است. مهمترین نکته درباره آبیهای پایتخت نگرانی هواداران است.

  *پرسپولیس؛ مذاکره و دیگر هیچ

 مدیران باشگاه پرسپولیس این روزها فقط با بازیکنان مذاکره می کنند. خزانه خالی باشگاه پرسپولیس به کاشانی و تیم مدیریتی باشگاه اجازه نمی دهد پا را از گلیم خود فراتر بگذارند و آنها فعلا ترکتازی پولدارهای لیگ برتر را تماشا می کنند. تمدید قرارداد سپهر حیدری و محمد منصوری مهمترین اقدام باشگاه پرسپولیس تا به این لحظه از فصل نقل و انتقالات بوده است. صحبت از پیوستن امیرحسین فشنگچی، محمد نوری، مهرزاد معدنچی و .. به این تیم می شود اما هیچ اظهار نظر رسمی در این مورد نشده است. البته علی دایی از مذاکره با هادی عقیلی مدافع سپاهان نیز خبر داده اما عقیلی باب مذاکره با زردپوشان اصفهانی را گشوده است. کریم انصاریفرد نیز برای پرسپولیس 500 میلیون تومان آب می خورد که مشخص نیست این انتقال به سرانجام برسد. داشتن سرمربی تنها نکته مثبت پرسپولیس در این فصل نقل و انتقال است. پرسپولیس در سه سال گذشته در فصل کوچ بازیکنان بدون سرمربی بوده است.

 *صبای قم؛ سرمربی تمدید کرد و حالا تلاش برای حفظ ستاره‌ها

 تمدید قرارداد رسول کربکندی با باشگاه صبای قم نشان می دهد، این تیم در لیگ برتر آینده حضور خواهد داشت. اینکه با کدام بازیکن و نفرات، موردی است که طی روزهای آینده مشخص خواهد شد. قطعا حفظ بازیکنان شاخصی چون محمد نوری، امیرحسین فشنگچی و ... اولویت اول کربکندی و مدیران صبا خواهد بود.

  *استیل آذین؛ بستن تیم در حداقل زمان اما بدون سرمربی

 استیل آذین بی شک بهترین تیم فصل نقل و انتقالات بوده است. این تیم تا این لحظه سوشا مکانی، میلاد زنیدپور، حسن اشجاری، حسین کاظمی و سیاوش اکبرپور را جذب کرده است و یک جالی خالی هم برای ستاره‌ای دیگر از لیگ برتر خالی گذاشته است. مسئولان باشگاه استیل آذین این روزها چشم به ستاره‌های فوتبال ایران که تا فصل گذشته در خارج از کشور بازی می کردند، دارند. تمدید قرارداد علی کریمی هم از دیگر اهداف آنهاست. باشگاه استیل آذین علاوه بر جذب بازیکنانی که از آنها یاد شد اقدام به تمدید قرارداد نفراتی چون مهدی مهدوی کیا، کاظم برجلو، مهدی محمدی، حمید نشاط جو، فریدون زندی و ... کرده است. حنیف عمران زاده بازیکن تیم فوتبال استقلال هم برای پیوستن به این تیم ابراز تمایل کرده اما از قرارداد وی با آبی پوشان یک سال دیگر باقی مانده است. پیوستن برخی بازیکنان ایرانی حاضر در لیگ امارات به استیل آذین نیز از احتمالاتی است که این روزها مطرح می شود. تمام این یارگیری‌ها در حالی در استیل آذین به وقوع پیوسته که این تیم هنوز فاقد سرمربی است. البته استعفای مصطفی دنیزلی از بشیکتاش ترکیه احتمال حضور وی بر روی نیمکت استیل آذین را تقویت می کند.

  *سایپا؛ مایلی کهن تمدید کرد

  محمد مایلی کهن قراردادش را با سایپا کرج تمدید کرد و تا به امروز مانع از جدایی کریم انصاریفرد از این تیم شده است.  سایپا هم مانند بسیاری از تیمهای لیگ برتری فعلا تماشاگر رقابت بزرگان لیگ برتر جذب ستاره هاست و شاید در روزهای آینده بیشتر از این تیم بشنویم.

  *تراکتورسازی؛ با امید آغاز شد

 باشگاه تراکتورسازی تبریز با جذب چهار بازیکن از تیم امید خود فعلا در فصل نقل و انتقالات بیکار نبوده است. جیب خالی شفق و دیگر مدیران باشگاه تراکتورسازی به آنها اجازه نمی دهد، همپای سپاهان و استیل آذین خرج کنند، پس بیرون می نشینند و به موقع برای بستن تیم خود دست به کار می شوند. البته هنوز مشخص نیست سرمربی این تیم برای فصل آینده کیست. از کمالوند و مدیران تراکتورسازی در این خصوص سئوال کنید، بدون تعارف از کمالوند به عنوان سرمربی آتی خود یاد می کنند اما هنوز قراردادی رسمی که نشان دهد این مربی جوان فصل آینده هم در تبریز خواهد بود، به ثبت نرسیده است.

* مس و فولاد؛ آسوده از نیمکت در اندیشه یارگیری

 وضعیت مس کرمان و فولادخوزستان تقریبا مشابه است. همین که مسئولان این دو باشگاه می دانند سرمربی شان برای فصل آینده کیست، اتفاق خوبی برای آنهاست و امیدوارند که بتوانند با نظر این دو مربی تیم خوبی برای فصل دهم تدارک ببینند. مرفاوی در تیم مس چشم به برخی ستاره‌های استقلال دارد که تا به امروز تنها روی جلد روزنامه‌ها نارنجی پوش شده‌اند و جلالی نیز هنوز مشخص نیست در فصل نقل و انتقالات کدام بازیکن را می خواهد و چشم به ستاره‌های کدام تیم دارد. تا به امروز فقط بهادر عبدی از تیم شاهین بوشهر به این تیم خوزستانی پیوسته است.

 *ملوان؛ خبرها نگران کننده است

 از باشگاه ملوان بندرانزلی اخبار خوبی به گوش نمی رسد. برکناری مدیرعامل باشگاه، انتخاب نشدن جانشینی برای مدیر معزول، کاهش بودجه باشگاه، کوچ بازیکنان شاخص و ... نشان می دهد که پورغلامی و انزلی چی‌ها فصلی سخت را پیش رو دارند. آنها امیدوارند با جذب چند بازیکن سرباز به وضعیت تیم خود سروسامان بخشند، فعلا که از این نمد هم کاهی برای انزلی چی‌ها ساخته نشده است.

 *پیکان؛ استعفای مدیرعامل و آینده مبهم

 بازهم تغییر و تحول در راس مدیریت باشگاه پیکان قزوین این تیم را در آستانه فصل نقل و انتقالات تحت تاثیر قرارداد. پذیرش استعفای کامران صاحب پناه از سمت مدیرعاملی باشگاه و انتخاب محمود شیعی به جای او مهمترین اتفاق در جمع قزوینی‌ها طی روزهای گذشته بوده است. شیعی باید ابتدا سرمربی تیم خود را تعیین کند و پس از آن به دنبال ساختن تیمی آبرومند برای فصل آینده باشد.

 *شاهین و پاس؛ همدان یک گام جلوتر از بوشهر

 شاهین بوشهر و پاس همدان از جمله تیم‌هایی هستند که در روزهای پایانی فصل گذشته در لیگ برتر ماندنی شدند. این دو تیم هنوز تدارک برای فصل دهم را شروع نکرده‌اند، البته همدانی‌ها با تمدید قرارداد مدیرروستا یک قدم از بوشهری‌ها پیش هستند.

 *راه آهن شهرری؛ بی سروصدا و امیدوار به آینده

 راه آهن شهر ری نیز در فصل نقل و انتقالات تنها حمید هدایتی را از تیم پیکان قزوین جذب کرده و قرارداد فرشید کریمی را تمدید کرده است. قرار است تارتار نیز فصل آینده سرمربی راه آهن شهر ری باشد اما هنوز قراردادی امضا نکرده است. میلاد زنیدپور اولین بازیکنی است که رسما از تیم راه آهن جدا شده است. او با عقد قراردادی دوساله به استیل آذین پیوست.
 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۹:۰ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

تست هوش و رياضيات و سرگرمي


 جاهاي خالي را با اعداد مناسب پر کنيد:


10 , 20 , … , 15 , 1000 , … , 16
عجله نکنيد! کمي فکر کنيد، سوال زياد مشکلي نيست


ولي اگر قادر به حل اين سوال باشيد نشان فعاليت خوب سمت راست مغز شماست.


براي ديدن جواب صحيح بر روي لينک زير کليک کنيد


 


پاسخ تست:


10,20,3,15,1000,60,16


 


ده، بيس، سه، پونزه، هزار و شصت و شونزه


هر کي مي گه شونزه نيس، هفده، هجده، نوزده، بيس!


ياد قديما به خير که اين شعر را مي خونديم و بازي مي کرديم!!


 


 


در آخر يکي از عجايب رياضي رو براتون ميذارم


دو عدد 13837 و 73 را در هم ضرب کنيد و نتيجه را در سن خودتان ضرب کنيد.


يعني اگر سن شما 22 است:


13837 و 73 و 22 را در هم ضرب کنيد.


نتيجه جالب است. مي توانيد از ماشين حساب ويندوز استفاده کنيد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۵۷ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

مادر عزيزم دوستت دارم

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۲۶ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

I Love You Very Much

            

به گل گفتم: "عشق چيست؟" گفت: "از من خوشگل تر است..."

به پروانه گفتم: "عشق چيست؟" گفت: "از من زيبا تر است..."

به شمع گفتم: "عشق چيست؟" گفت: "از من سوزان تر است..."

به عشق گفتم: "آخر تو چيستی؟" گفت: "نگاهی بيش نيستم

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۲۴ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

چرا صدا نمي‌رسد؟

چرا صدا نمي‌رسد؟
معمولاً با افزايش سن ، بتدريج قدرت شنوايي نيز كاهش مي‌يابد. پزشكان معتقدند كه دو عامل وراثت و قرار گرفتن در معرض صداهاي بلند از عوامل اصلي كاهش قدرت شنوايي در طول زمان است. عوامل ديگري مانند جرم گوش نيز مي‌تواند باعث جلوگيري از شنيدن مناسب شما شود.

علائم كاهش قدرت شنوايي

• كيفيت پايين صداها

•‌ دشواري در فهم لغات، به خصوص وقتي صداهاي ديگر و ازدحام جمعيت وجود دارد.

•‌ درخواست‌هاي مكرر از مردم تا بلندتر، شمرده‌تر و واضح‌تر صحبت كنند.

•‌ بلند كردن صداي راديو يا تلويزيون.

•‌ كناره‌گيري از مكالمات.

چه زماني به پزشك مراجعه كنيم؟

اگر هنگام شنيدن مشكل داريد، با پزشك خود مشورت كنيد. اگر هنگام گوش دادن به موسيقي، راديو يا تلويزيون بايد صدا را بلندتر كنيد، ممكن است شنوايي شما بدتر شده باشد؛ در اين شرايط مراجعه به پزشك را نبايد فراموش كرد.

عوامل موثر در كاهش قدرت شنوايي

براي برخي افراد، علت كاهش شنوايي، ايجاد تدريجي جرم گوش است. اين مشكل در تمام سنين مي‌تواند اتفاق بيفتد.

با اين حال در اغلب موارد، از دست دادن شنوايي نتيجه صدمه به گوش داخلي است.

وراثت نيز ممكن است برخي افراد را بيشتر مستعد اين تغييرات سازد. عفونت گوش و رشد غيرطبيعي استخوان و تومور گوش خارجي يا مياني نيز مي‌تواند منجر به بروز اين مشكل شود. پارگي پرده گوش نيز در از دست دادن شنوايي مؤثر است.

در مجموع افزايش سن، وراثت، سرو صداي شغلي مانند ساختمان‌سازي يا كار در كارخانه و سروصداهاي تفريحي و برخي از بيماري‌ها مي‌تواند به گوش شما آسيب بزند.

عوارض

كاهش قدرت شنوايي تاثيرات مهمي بر كيفيت زندگي شما خواهد داشت. افراد مسن با از دست دادن قدرت شنوايي مشكلاتي نظير افسردگي و اضطراب خواهند داشت. آنها همچنين فكر مي‌كنند كه ديگران از دستشان عصباني هستند هر چند كه اين حس اغلب نادرست
است.

متاسفانه اكثر افرادي كه از اين مشكل رنج مي‌برند سال‌ها قبل از درمان، با اين مشكل زندگي مي‌كنند و اغلب اقدامي هم براي درمان آن نمي‌كنند.

از سوي ديگر درمان ناشنوايي كه كار ساده‌اي هم هست مي‌تواند به طور چشمگيري كيفيت زندگي شما را بهبود بخشد. افرادي كه از سمعك استفاده مي‌كنند، اعتماد به نفس بيشتري داشته، روابط نزديك‌تري با افراد خانواده دارند و چشم‌انداز بهتري نسبت به زندگي و آينده خواهند داشت.

ارتباط بهتر

اگر شما هم مشكل شنوايي داريد، براي برقراري ارتباط مؤثرتر مي‌توانيد اين موارد را رعايت كنيد.

•‌ طوري قرار بگيريد كه شنيدن راحت‌تر شود. صورت كسي را نگاه كنيد كه با او در حال صحبت هستيد.

•‌ صداهاي اضافي در محيط را كاهش دهيد.

•‌ از ديگران بخواهيد با وضوح صحبت كنند.

•‌ محيطي آرام و دور از سروصدا را براي صحبت انتخاب كنيد.

•‌ استفاده از تجهيزات كمكي را نيز در نظر بگيريد.

پيشگيري

پيشگيري از كاهش قدرت شنوايي شامل مراحلي مي‌شود كه همه ما مي‌توانيم و بايد انجام دهيم تا از دست دادن شنوايي ناشي از سروصدا جلوگيري كنيم.

•‌ از گوش‌هاي خود در محيط كاري محافظت كنيد.

• شنوايي خود را آزمايش كنيد.

• از تفريحات پر سروصدا اجتناب كنيد.

و هميشه به خاطر داشته باشيد كه پيشگيري بهتر و ارزان‌تر از درمان است.

نيلوفر اسعدي بيگي 
جام‌جم

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ خرداد۱۳۸۹ساعت ۹:۵۶ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

چاي سرطان تخمدان را كاهش مي‌دهد

نتايج يك پژوهش
چاي سرطان تخمدان را كاهش مي‌دهد
 نتايج يك پژوهش جديد نشان داده است كه نوشيدن چاي خطر ابتلا به سرطان تخمدان را كاهش مي‌دهد.

به گزارش ايسنا، دكتر كريستينا ناگل پژوهشگر انستيتو تحقيقات پزشكي كوينزلند دراين باره خاطرنشان كرد: نتايج مطالعات ما نشان داده است؛ نوشيدن بيش از 4 فنجان چاي سياه ، سبز يا چاي گياهي در روز خطر ابتلا به سرطان تخمدان را تا 30 درصد در زنان كاهش مي‌دهد.

ناگل تاكيد كرد: هرچند اين تاثير روي نمونه‌هاي آزمايشگاهي حيواني تاكنون مورد تاييد قرار گرفته است اما مطالعه روي نمونه‌هاي انساني هنوز به نتيجه قطعي نرسيده اما در هر حال يافته‌هاي اخير تاييد مي‌كند كه آنتي‌اكسيدان‌هاي موجود در چاي مي‌تواند در زمينه جلوگيري از بروز اين سرطان در انسان‌ها تاثيرات مفيدي داشته باشد.

شبكه خبري ان‌بي‌سي در اين باره اعلام كرد كه تحقيق اخير روي تقريبا 2700 زن استراليايي انجام گرفته است كه نيمي از آنها سالم و نيم ديگر مبتلا به اين سرطان بوده‌اند.

بر اساس اين گزارش، متخصصان مي‌گويند: سرطان تخمدان قابل معالجه است بويژه اگر در مراحل اوليه تشخيص داده شود. با معالجه و بهبود سرطان، بسيارى از زنان مى‌توانند زندگى طولانى و رضايت‌بخشى داشته باشند.

وقتى يك گروه سلول‌هاى ناهنجار رشد مى‌كنند و از كنترل خارج مى‌شوند، توده‌اى را تشكيل مى‌دهند كه به آن تومور مى‌گويند و در نتيجه سرطان به وجود مى‌آيد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ خرداد۱۳۸۹ساعت ۹:۵۵ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

تغييراتي که خشم در بدن ايجاد مي‌کند

نتايج اولين مطالعه روي احساس
تغييراتي که خشم در بدن ايجاد مي‌کند
 محققان دانشگاه والنسيا طي بررسي هاي جديد بر روي تغييرات به وجود آمده در بدن فردي خشمگين دريافتند در زمان خشم ضربان قلب، فشار خون در عروق، ميزان توليد تستسترون و فعاليت هاي نيمکره چپ افزايش پيدا کرده و کورتيزول خون هورموني که با استرس در ارتباط است ، کاهش مي يابد.

به گزارش ساينس ديلي، محققان دانشگاه والنسيا اعلام کردند تحريک احساسات تغييرات عميقي بر روي سيستم خودکار عصبي که کنترل فعاليت هاي قلبي عروقي و غدد درون تراوا را به عهده دارد به وجود مي آورد. همچنين اين رويداد بر روي فعاليت هاي مغزي به ويژه بر روي بخش هاي پيشاني و گيجگاهي تاثيرگذار است.

محققان با استفاده از روش AI خشم 30 مرد داوطلب را تحريک کردند. قبل و بلافاصله پس از تحريک خشم دانشمندان ضربان قلب و فشار خون عروقي داوطلبان را به همراه ميزان تستسترون ، کورتيزول ، ميزان فعاليت هاي نامتقارن مغز ، حالت هاي کلي ذهني و تجربه فردي و ذهني خشمگين شدن را در داوطلبان اندازه گيري کردند.

نتايج نشان دادند خشم تغييرات عميقي را در حالات ذهني داوطلب و عوامل سايکوبيولوژيکي ايجاد مي کند. افزايش در ضربان قلب ، فشار خون ، تستسترون و کاهش در ميزان توليد کورتيزول از نشانه هاي آشکار اين رويداد است.

با اين وجود با تمرکز بر روي فعاليت هاي نامتقارن در بخش هاي پيشين مغز مي توان دريافت در هنگامي که احساسات در فرد به شدت تحريک مي شوند ، دو مدل کاملا متناقض شکل مي گيرند. مدل اول ، جاذبه احساسي نشان مي دهد مناطق پيشين و چپ مغز با احساسات مثبت در ارتباط است در حالي که بخش راست بيشتر با احساسات منفي درگير است.

مدل دوم يا مسير انگيزشي بيانگر اين موضوع است بخش پيشاني و چپ مغز با تجربه احساس برقراري رابطه نزديک با ديگران در ارتباط است در حالي که منطقه مشابه در راست مغز به احساس جدايي دامن مي زند. احساسات مثبت از قبيل شادي معمولا با محرکي براي نزديک شدن به ديگران در ارتباط است و احساسات منفي از قبيل ترس يا اندوه با جدايي و دوري گزيدن.

با اين حال عملکرد تمامي احساسات بر طبق اين ارتباطات نيست. به گفته دانشمندان احساس خشم احساسي بي مانند است زيرا اغلب تجربه احساس منفي را در فرد به وجود مي آورد اما محرک نزديک شدن به ديگران را در انسان فعال مي کند.

نتايج مطالعات نشان مي دهد در هنگام خشم کارايي گوش راست بالاتر رفته و اين نشانه اي بر فعالتر شدن نيمکره چپ مغز است. به بياني ديگر زماني که فردي عصباني مي شود واکنش هاي نامتقارن مغزي به واسطه نزديک شدن به عامل اصلي انگيزش خشم شکل مي گيرند و نه به واسطه منفي بودن اين تحريک و عامل آن. به گفته محققان انسان به صورت طبيعي پس از عصبانيت خود را به عامل اصلي خشم خود نزديک مي کند تا آن را از سر راه بردارد.

اين اولين مطالعه کلي است که بر روي احساسات و به ويژه بر روي احساس خشم متمرکز شده است تا تغييرات مختلف در عوامل روانشناسانه و بيولوژيکي را تحت تاثير اين احساسات در انسان تعيين و بررسي کند.

مهر

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ خرداد۱۳۸۹ساعت ۹:۵۴ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

کثيفي ، هوش كودكان را افزايش مي‌دهد

قابل توجه والدين
کثيفي ، هوش كودكان را افزايش مي‌دهد
 تحقيقات پژوهشگران نشان مي دهد بازي کردن و کثيف شدن ، سبب افزايش هوش و کاهش اضطراب در کودکان مي‌شود.

به گزارش واحد مرکزي خبر به نقل از تحقيقي که در نشست عمومي انجمن آمريکايي ميکروبيولوژي مطرح شد متخصصان معتقدند افزايش شهرنشيني باعث شده است مردم ارتباط خود را با ارگانيسم‌هاي طبيعي که گاه براي ايجاد ايمني در بدن لازم هستند، از دست داده اند.

اين محققان معتقدند آلوده شدن به برخي باکتري‌هاي بي خطر مي‌تواند سبب افزايش هورمون سروتونين در بدن شود و ميزان اضطراب را کاهش و يادگيري را افزايش دهد.

آنها به والدين يادآوري مي کنند کودکان را از بازي و کثيف کردن خود منع نکنيد و اجازه بدهيد چند ساعتي در روز در پارک روي خاک بازي کنند البته به شرط آن که پس از بازي دست ها و صورت آنان شستشو شود يا استحمام کنند.

بنابر اين گزارش ، آزمايش هايي که بر موش‌هاي آلوده به باکتري مايکوباکتريوم واکا نشان مي دهد ، موش‌هاي آلوده به اين باکتري که به طور معمول در خاک وجود دارد، دو برابر باهوش‌تر از ديگر موش‌ها هستند و اضطراب کمتري دارند.


+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ خرداد۱۳۸۹ساعت ۹:۵۴ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفيف مجازات تعدادي از محکومين قضاياي پس از انتخابات

به‌مناسبت‌خجسته‌ولادت‌حضرت‌فاطمه‌زهرا(س)صورت‌گرفت:
موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو و تخفيف مجازات تعدادي از محکومين قضاياي پس از انتخابات
 
همزمان با ايام خجسته ولادت حضرت فاطمه زهرا (سلام ا... عليها) رهبر معظم انقلاب اسلامي با درخواست رئيس قوه قضائيه براي عفو و تخفيف مجازات هشتاد و يك نفر از محكومان محاكم عمومي و انقلاب كه در قضاياي پس از حماسه چهل ميليوني مردم در انتخابات سال گذشته، بازداشت و از كرده خود پشيمان شده و درخواست عفو كرده اند موافقت نمودند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، متن نامه آيت الله آملي لاريجاني به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

محضر مبارك رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله خامنه اي(ادام الله ظله الوارف)

با اهداي سلام و تحيات و با عرض تبريك فرا رسيدن ايام ولادت با سعادت دخت گرامي نبي مكرم اسلام (ص) و تقارن اين عيد خجسته با ولادت حضرت امام خميني(ره)، با گذشت بيش از سه دهه از انقلاب اسلامي، پايه هاي نظام اسلامي آنچنان مستحكم و ريشه در اعماق انسانهاي مؤمن دوانيده كه بفضل الهي و با رهبري ولي فقيه و حمايت بي دريغ امت، بر همه توطئه ها و مشكلات فائق آمده و صراط تعالي را مي پيمايد.

در سال گذشته در دهمين انتخابات رياست جمهوري،‌ مردم دين مدار و انقلابي حماسه اي ديگر آفريدند و جلوه اي از دموكراسي واقعي و مردم سالاري ديني را در ايران اسلامي به نمايش گذاشته و عليرغم تبليغات گسترده دشمنان و بدخواهان، با حضور چهل ميليوني در انتخاباتي كم نظير و در كمال آزادي شركت كرده و با اكثريت قاطع فرد مورد نظر خود را انتخاب كردند.

اين نمايش عظيم ملت و حماسه بزرگ بر دشمنان گران آمده و در صدد تلخ كردن كام مردم برآمدند و با پيوند جريانهاي ضد انقلاب داخل و خارج و حمايت همه جانبه دشمنان قسم خورده دست به فتنه گري و نا امني زدند و عده اي غافل و بي بصيرت هم اگر چه با انگيزه هاي متفاوت، آتش اين فتنه را شعله ور تر كردند و با هنجار شكني و زير پا گذاشتن قانون براي مردم و نظام زحمت ايجاد كردند و مال و جان مردم را مورد تعرض قرار دادند كه حسب وظيفه دستگاههاي امنيتي، انتظامي و قضايي با فتنه گران و قانون شكنان و عوامل نا امني برخورد كردند.

با روشن شدن ماهيت فتنه و بر ملا شدن نقشه دشمنان عده اي از اين افرادِ فريب خورده  به خود آمده و از كرده خود پشيمان و اظهار ندامت و درخواست عفو دارند. در اجراي   بند 11 از اصل قانون اساسي به شرح ليست پيوست، صورت اسامي 81 نفر از محكومان محاكم عمومي و انقلاب مورد بررسي واقع و واجد شرايط لازم جهت برخورداري از عفو و يا تخفيف مجازات تشخيص داده شده اند كه در صورت تصويب مقام عالي اقدام مي‌گردد.

و الامر اليكم و السلام عليكم و رحمت الله و بركاته

صادق لاريجاني

پاسخ حضرت آيت الله خامنه اي به درخواست رئيس قوه قضائيه به اين شرح است:

بسمه تعالي

با سلام و تبريك با پيشنهاد جنابعالي موافقت ميشود. والسّلام عليكم و رحمت الله

سيّدعلي خامنه اي

12/خرداد ماه/1389


+ نوشته شده در  پنجشنبه ۱۳ خرداد۱۳۸۹ساعت ۹:۵۳ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

داستان عاشقانه


داستان عاشقانه
داستان عاشقانهبه نیمکتش نگاه میکنم ، پنج ردیف از من جلوتر ، چقدر موهای طلاییشو دوست دارم ، برمیگرده و نمره ی صدشو نشونم میده و میخنده ، چقد دوست دارم مال من باشه ، میخواستم همونجا بهش بگم دوستش دارم ولی ...روم نشد !

***
جشن فارغ التحصیلیه ،
میاد طرفم و مدرکشو جلو چشام تکون تکون میده ، بهم میگه : تو بهترین دوست منی . سرش رو میاره بالا و گونه ام رو میبوسه ، میخواستم همونجا بهش بگم دوستش دارم ولی...روم نشد !

***
پدرشو از دست داده ، دیگه تنهای تنهاست ، تو کلیسا بغلم میکنه ، میگه : حالا دیگه فقط تو رو دارم . گونه ام رو میبوسه ، اشک هاش صورتمو خیس میکنه ، میخواستم همونجا بهش بگم دوستش دارم ولی... روم نشد.

***
نصفه شبه ، بهم زنگ میزنه ، داره گریه میکنه ... میگه پسره تنهاش گذاشته ، میخواد برم پیشش ، میرم خونه اش ، سرشو میذاره رو شونه ام و گریه میکنه ، میخواستم همونجا بهش بگم دوستش دارم ولی ... روم نشد .

***
رو صندلی کلیسا خشک شدم ، دارم یخ میزنم ، من دوستش داشتم و اون حالا داره ازدواج میکنه ، دلم میخواست همونجا داد بزنم که دوستش دارم ولی... روم نشد .

***
امشب هوا بارونیه ، بازم تو کلیسام... ولی اینبار همه ساکتن ، به تابوتش خیره شدم ، هیچی نمیگفتم ، دفتر خاطراتش هنوز تو دستمه ، دفتر خاطراتی که از توی اتاقش پیدا کرده بودم ، توش نوشته بود : بارها خواستم بهش بگم دوستش دارم ولی... روم نمیشه ، کاش اون یه روز بهم بگه دوستم داره...
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۲ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۱۹ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

آهنگ فوق العاده غمگین و عاشقانه از فلکت , تتلو و پیشرو به نام(چشمام ندید)

آهنگ فوق العاده غمگین و عاشقانه از فلکت , تتلو و پیشرو به نام(چشمام ندید)
آهنگ غمگين و عاشقانه

برای خواندن متن و دانلود این آهنگ فوق العاده غمگین و عاشقانه به ادامه متن در کادر زیر مراجعه فرمایید...
ببین عزیزم قصه ی منو تو فقط یه بازی کودکانه بود و بس
حالا اگه من بازنده ام منو ببخش

من امشب فکر می کنم که دیگه می میرم
واسه اینکه تورو من از دست دادم
میخوام بگم پشیمونم از رفتارم
من من تورو عذاب از قصد دادم
این چشمای من می باره هروقت یادم
میاد اون شبا که بودیم هرشب باهم

قلب منو راحت کردی سرقت بازم
خاطراتو ورق بزن امشب با من
گل نازم گل نازی این زندگیم شده بازی
رفتی تا ابد به خوابو نامت مونده یادگاری
صدای فریاد ما تو شبای ما میشکوندش سکوت شبو
هروقت ناراحت هم بودم میبوسیدی روی منو
یادت میاد چه شبایی قدم زدیم باهم
یادت میاد چه شبایی می خندیدیم باهم
یادت میاد چه شبای که تو قهر می کردی تا من
با شاخه گل بیام پیشت بگم بمون با من
ولی یادم نبود آدما هم یه روز می میرنو
باید امشب باید به سوگ تو بشینمو
تصویر چهره ی ماهت رو نگاهم مونده ثابت
بیا با تصویرت این بارصدام کن از پشت قابت

باهم بودیم یه روزی ولی نفهمیدم تورو میدادمت بازی من می خندیدم
اما وقتی رفتی تازه فهمیدم بی تو نمیتونم باشم من می ترسیدم
تو خیالم می بینم کنارت نشستم دارم می گم عزیزم عاشقت هستم
ولی تو بهم میگی غمگین و خستم چون تو خیالت فقط من با تو هستم
ببین عزیزم
حالا که رفتی فهمیدم دوستت داشتم من
کاش دم رفتنت رو صورتت بوسه می کاشتم
تب دستات رو تنم مونده یادگاری
تو به من قول داده بودی تنهام نمیذاری
توی خواب من همیشه با منی
وقتی بیدارم می شم یه آدم آهنی

عکست رو دیوار اطاق حرف می زد
چشمات به من می گفت بیا نزدیکم
بازم حس کردم دوباره کنارمی
از این می ترسیدم یه وقت پیش خدا نری
ولی رفتی و دیگه واسم نمونده چاره
جز اینکه بمونم با این قلب پاره

باهم بودیم یه روزی ولی نفهمیدم تورو میدادمت بازی من می خندیدم
اما وقتی رفتی تازه فهمیدم بی تو نمیتونم باشم من می ترسیدم
تو خیالم می بینم کنارت نشستم دارم می گم عزیزم عاشقت هستم
ولی تو بهم میگی غمگین و خستم چون تو خیالت فقط من با تو هستم

شاهین چشمای تو به من دروغ نمیگه هیچوقت
یه آدم مرده ای واسه ما بدون نیشخند
تو به من گفتی خاموش شده فانوس عشقم
حالا که اون مرده چرا میگی نابود و تشنم
آخه کدوم خدایی گفته که آسوده بشکن
ببین فضای خونه چقدر آرومه امشب
دوست دارم از آسمون بباره بارون بیشتر
ولی رفیق به من نگو که آلوده نیستم
چون چهرت خیلی داغونه بنگر
به خودت چون نمیبینی جادوی بهتر
اگه خودت نخوای نمیمیری با روح محکم
که بگی آرامش شب و کابوس پاکت

تو فصل زندگیتو کردی پاییز پر درد
مسیر زندگیت یه راه تاریک و پر خم
من خواستم عوض بشم تو یه ثانیه بردم
وگرنه تو زندگیم بدون قافیه مردم

ببین عزیزم من دیگه اون آدم ترسوی سابق نیستم
بدون که از مرگ نمیترسم و خیلی زود میام پیشت
آره میام پیشت

دانلود با لینک مستقیم / Mp3 128

چشمام ندید

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۲ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۱۸ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

دانلود آهنگ جديد و فوق العاده زيبای مسعود سعیدی بنام زنجیر یادگاری

         مسعود سعیدی - زنجیر یادگاری | Masoud Saeedi - Zanjire Yade   موزیک ایرانی

آهنگ جديد و فوق العاده زيبای مسعود سعیدی بنام زنجیر یادگاری با 3 کیفیت+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۲ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۶ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

تخلفات حوزه‌ نفت به رئيس جمهور ارائه مي‌شود

همتي:
تخلفات حوزه‌ نفت به رئيس جمهور ارائه مي‌شود
معاون حقوقي، امور مجلس و تفريغ بودجه ديوان محاسبات کشور گفت: به زودي طي نامه‌اي توضيحاتي مفصل و نمونه‌هايي از تخلفات گسترده در حوزه نفت در طول چند سال را به رييس جمهور اعلام خواهيم کرد.

«فريدون همتي» در گفت و گو با سايت خانه ملت با بيان اينکه به گواهي آرشيو رسانه‌ها، مواضع اعلامي ديوان محاسبات همواره در مسيري منطقي و تخصصي بيان شده است، گفت: اين در حالي است که اخيرا رسانه‌ها به نقل از رئيس جمهور در جلسه با اعضاي کميسيون اصل نود از بحث يک ميليارد دلار گزارش تفريغ بودجه سال 1385 به عنوان برنامه‌اي طراحي شده براي تضعيف دولت ياد کرده‌اند که فارغ از صحت و سقم خبر مذکور ظاهرا نياز است که اين ماجرا براي چندمين بار جهت تنوير افکار عمومي از سوي ما مرور و شرح داده شود.

وي اظهار داشت: موضوع عدم واريز يک ميليارد دلار در گزارش تفريغ بودجه سال 1385 به عنوان يکي از اقلام انحراف از حکم قانون در بخش نفت مربوط به دوره مديريت آقاي رحيمي است که اين موضوع بعد از بررسي در هيات عمومي به رياست ايشان و تصويب توسط هيات مزبور، در گزارش تفريغ، درج و در تاريخ 27/12/1386 به مجلس تسليم شده است که مجلس هفتم نيز در تاريخ 31/1/1387 گزارش مذکور را اعلام وصول نموده است اما به علت فرا رسيدن پايان دوره آن مجلس قرائت گزارش تفريغ به تاخير افتاده و پس از استقرار مجلس هشتم مطابق آئين نامه داخلي، خلاصه اي از آن قرائت شد.

همتي تاکيد کرد: قانون به هيچ مرجعي از جمله ديوان محاسبات و مجلس اجازه نداده که حتي يک کلمه از گزارش تفريغ بودجه را پس از تصويب و نهايي شدن در هيات عمومي ديوان کم يا زياد کنند. وي همچنين تصريح کرد: گزارش تفريغ به عنوان سند معتبر ملي ـ مالي و محاسباتي به مجلس تسليم مي شود و مطابق قانون بايد خلاصه اي از آن در مجلس قرائت و در دسترس عموم قرار گيرد.

معاون حقوقي، امور مجلس و تفريغ بودجه ديوان محاسبات کشور با خاطرنشان ساختن اينکه اطمينان مي دهم که هيچ برنامه و جريان خاصي در پشت پرده اين گزارش نبوده، در پاسخ به استنباط برخي افراد مبني بر تضعيف دولت از طريق تهيه اين گزارش، يادآور شد: اين گزارش در دوره جديد ديوان تهيه نشده و خاطرنشان مي کنيم که مجموعه جديد ديوان در چارچوب قانون عزم و اراده قاطع براي همکاري و همراهي دولت دارند.

وي ادامه داد: با توجه به مصادف شدن ايام قرائت گزارش تفريغ بودجه سال 1385 با انتخابات رياست جمهوري برخي رسانه ها و جريانات سعي داشتند متناسب با نگاه سياسي خود از آن گزارش استفاده نمايد، اما ديوان در کليه اطلاع رساني هاي خود تلاش نمود از برداشت ناصحيح مفقود شدن پول جلوگيري نموده و بر اختلاف حساب بين شرکت ملي نفت و خزانه داري کل و رسيدگي قاطعانه به پرونده در مسير قانوني تاکيد نمايد.

فريدون همتي متذکر شد: متاسفانه موارد مشابه اين اختلاف حساب که ناشي از فقدان اساسنامه اي است که بتواند رابطه نفت و دولت را شفاف کند به ميزان فراوان در اين دولت و دولتهاي پس از انقلاب وجود داشته است لذا از آنجا که گزارش‌هاي تفريغ بودجه که حساسيت جامعه، دولت و مجلس را برانگيخت و موجباتي فراهم شد که سال گذشته با همکاري دولت، مجلس و ديوان محاسبات بسته قانوني ـ سياستي در بخش نفت و گاز تهيه گرديد و در قانون بودجه سال 1389 به تصويب مجلس رسيد.

معاون پارلماني ديوان محاسبات در ادامه با ارزشمند توصيف کردن گزارش‌هاي تفريغ، گفت: از جمله دستاوردهاي گزارشات تفريغ اين بود که ميعانات گازي با متوسط سالانه حدود 10 ميليارد دلار درآمد صادراتي در قالب حکم قانوني نظير نفت ساماندهي شد و ديگر اينکه اعتبارات عمراني و توسعه اي حوزه نفت از بودجه جاري و هزينه اي تفکيک گرديد تا قدمي ديگر به سوي شفاف سازي برداشته شود.

وي اظهار داشت: بنا به اهميتي که نظام مقدس جمهوري اسلامي براي نظارت و صيانت از بيت المال داشته و اين نگاه ارزشمند در قالب اصول متعدد قانون اساسي از جمله اصول 44، 45 و 55 تجلي يافته است و اين مسئوليت خطير را بر عهده ديوان محاسبات گذاشته است، ديوان محاسبات مطابق قانون امر نظارت و پاسداري از بيت المال را از طريق انجام حسابرسي هاي منظم و قاعده‌مند از طريق معيارهاي قانوني پيگيري و نتايج آن را در قالب يافته‌هاي حسابرسي گزارش نموده و گزارش‌هاي تفريغ بودجه را هر سال تهيه و  به مجلس تسليم مي کند.

همتي گفت:با توجه به آنکه اهتمام و جديت و دقت در امر نظارت و پاسداري از بيت المال يکي از اصول بارز انديشه هاي امام راحل (ره) بوده و مقام معظم رهبري نيز بر کمال دقت، شجاعت و بدون هراس بودن از عکس العمل هاي احتمالي دستگاه هاي تحت نظارت توسط ديوان تاکيد کرده‌اند، بر خود واجب مي دانيم که با توکل بر خدا و بدون خستگي به فعاليت خود ادامه دهيم.

وي اضافه کرد:طبيعي است اگر نظارت بر اشخاص حقيقي و حقوقي گاهي دلچسب نباشد اما امري ضروري است و حتي بعضا نتايج تلخ آن در کلان موجب تقويت اعتماد عمومي مي شود، از اين رو در هيچ دوره‌اي نبايد خواهان ترجيح سليقه بر قانون و فعاليت‌هاي حرفه‌اي شد و بديهي است که دستگاهها نيز نبايد چنين انتظاري از ديوان داشته باشند.

معاون حقوقي، امور مجلس و تفريغ بودجه ديوان محاسبات کشور  اظهار داشت: ديوان محاسبات در رويکردهاي جديدش به دنبال آن است که با ارائه خدمت مشاوره‌اي و نظارت بر بودجه سال جاري در حين عمليات، خود را به دستگاه‌ها در صحنه عمل نزديک کند و بستر لازم را براي حرکت درست آنها در مسير قانوني فراهم کند و با ديگر اقداماتي نظير نظارت آنلاين و ايجاد کميته‌هاي هماهنگي با دستگاه‌هاي دولتي، حسابرسي عملکرد و اطلاع رساني به هنگام به دستگاه‌ها موجبات کاهش تخلف دستگاه‌ها را فراهم آوريم که خوشبختانه با استقبال دستگاه‌ها و مديران کشور روبه رو شده است.

وي اظهار داشت: بزودي طي نامه‌اي توضيحاتي مفصل و نمونه‌هايي از تخلفات گسترده حوزه نفت در طول چند سال را خدمت رياست محترم جمهوري اعلام خواهيم کرد.

همتي خاطرنشان ساخت: من به جرات اين مطلب را عرض کنم در اين شرايط که خود آقاي رئيس جمهور هم به نظم و نسق و انضباط مالي کشور توجه ويژه اي دارد، اين هدف از مسير تقويت و همراهي ديوان محاسبات مي‌تواند محقق شود.

وي افزود:با استفاده از توان تخصصي و علمي ديوان محاسبات و رويکردهاي هدفمند، شفاف کننده و پيشبرنده که در ديوان تعريف شده و ديوان را در مرحله جديد از نظر سرعت، دقت و کيفيت قرار داده است در کنار خود ببيند و موجبات کارهاي ماندگار را فراهم نمايند و اطمينان داشته باشد گزارشات ديوان در چهارچوب وظيفه قانوني و اخلاق حرفه اي تهيه مي شوند و در تمام اوقات ديوان سعي بر آن داشته براي استفاده کاربردي دولت يک نسخه از آنها خدمت رياست محترم جمهوري ارسال کند چرا که گزارش ديوان محاسبات آئينه تمام نماي عملکردها در گستره کشور است.

همتي در پايان بيان داشت: ديوان محاسبات در رابطه با بحث يک ميليارد دلار هميشه در مصاحبه ها و گفتگوهاي خود بر اين نکته تاکيد داشته که هيچ مبلغي از اين يک ميليارد دلار گم نشده بلکه در حسابهاي شرکت نفت است و اين پرونده بويژه با حساسيت‌هايي که پيرامون آن ايجاد شد بايد مسيرهاي قانوني دادسرا، هيات‌هاي مستشاري و محکمه را بگذارند.

وي ادامه داد: البته در اين مسير نظر دادسراي ديوان بر اين بوده که تخلفي را احراز نکرده اما اين نظر حسابرسان و هيات‌هاي مستشاري را قانع نکرده و مطابق قانون، رئيس کل از محل اختيارات خود مطابق بند (ج) ماده (36) قانون ديوان محاسبات آن را به هيات عمومي ارجاع داده است.

همتي با بيان اينکه البته در اين موضوع آنچه که براي مردم و دولت محترم مهم بود و بايد باشد اين است که پول گم نشده است، يادآور شد: اما نبايد از اشکالات فرآيندي که وجود دارد و مشابه آن هم فراوان در گذشته و حال در گزارشات تفريغ بودجه داشتيم پافشاري غيراصولي کرد بلکه اجازه بدهيم در يک فضاي آرام و منطقي موضوع پيگيري شود. ديوان بيشتر به دنبال احياي حقوق دولت در اين زمينه است.

وي گفت: بنابراين هم گزارش تفريغ بودجه سال 1385 تمام فرآيندهاي قانوني را طي کرده و در زمان مديريت قبلي ديوان تنظيم و در هيات عمومي تصويب شده است و هم مجلس مطابق قانون اقدام به قرائت نموده است.

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۲ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۵۵ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

مادر عزيزم روزت مبارك (تقديم به مادرم و تمامي مادران)


آیا می دانید؟

بدن انسان می تونه تا 45 واحد درد رو تحمل کنه.

اما زمان تولد، یک زن تا 57 واحد درد رو احساس می کنه

این معادل شکسته شدن همزمان 20 استخوانه!

مادرتون رو ست داشته باشید...

"MOTHER"

زیباترین فرد روی زمین..

بهترین منتقد ما...

و قویترین حامی ما...

"مادر"

 

روزت مبارک ای مهربان...

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۲ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۴۳ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

اس ام اس هاي تبريك روز زن

مامان جونم دوستت دارم

امروز روز مادر است! روز زن

مادر! چه کلمه سهل و ممتنعی. چه کلمه مقدسی و چه مفهوم زیبایی! جالب است که زبانهای مختلف برای مفهوم مادر کلماتی در همین حدود دارند. ماذر – مامان – مام – ام و… برای گفتن آن لب حالت خاصی می گیرد! اوج احساس و عاطفه! اوج دوستی و محبت.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


خدای من! مادر، اسطوره ای مقدس است در زندگی انسان. بزرگ و بلند. شاید نیمی از انسانها مادر شوند اما بازهم مادر بودن و مادری کردن مفهومی مقدس است.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *روز کوتاهتر…آبی کوتاهتر…مادرم برف شده…مادرم برف شده…آب شود بر من و من سبز شوم…ولی افسوس،ولی افسوس که من تشنه تر از اینهایم

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


مادر یک موجود بی مثل و مانند مادر سجده گاه دوم مادر عزیز ترین نعمت الهی مادر زندگی بخش مادر جنس مظوم معصوم مادر دنیا و آخرت مادر باغ بان جنت و بهشت و مادر همه چیز  من است
 روزت مبارك


بقيه اس ام اس ها در ادامه مطلب


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۹:۱۵ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

روز مادر / مادر كيست ؟!....

http://www.iranoffside.com/catch/data/a3810/1214225992wqeqwe.jpg

روز زن مبارک باد…
با دادن یک هدیه خود را یک سال بیمه بدنه و اعصاب کنید!


مادرجون این دسته گل تقدیم تو،
به شرط اونکه تو خودت گل باشی و من خاک زیر پات


درزیباترین واژه بر لبان آدمی واژه مادر است.
زیباترین خطاب مادر جان است.
مادر واژه ایست سرشار از امید و عشق.
واژه ای شیرین و مهربان که از ژرفای جان بر می آید.
روزت مبارک مادر


زن هستی ساز و نظم ده و مهر گستر است
سرچشمهء محبت و الطاف داور است
بهر صفا و لطف خدا عشق مظهر است
بعد از خدا به سجده بوَد زآنکه مادر است


به یاد می آورم لحظه های فراز را که صدای او اعتبارم می بخشید

و لحظه های نشیب را که اعتمادم به یاد می آورم

افرای افراشته ای را به یاد می آورم مادرم را …


آسودگی از محن ندارد مادر
آسایش جان و تن ندارد مادر
دارد غم و اندوه جگر گوشه خویش
ورنه غم خویشتن ندارد مادر


می دونی فرق روز پدر با روز مادر چیه ؟
روز مادر طلا فروشی ها شلوغ می شه
اما روز پدر جوراب فروشی ها ..
می دونی شباهشتون چیه ؟
پول هر دو از جیب بابا می ره

کیست مادر؟ نقشه ایجاد ما
کیست مادر؟ بانی بنیاد ما
قلب او سرچشمه امید هاست
سینه او مشرق خورشیدهاست
رمز عشق جاودانی مادر است
کیمیای زندگانی مادر است
هر چه دارم من همه از مادر است
پای تا سر شعله ام زین اخگر است

مادر، بهترین مخلوق خدا در عالم…

مادر، دریای بی انتهای دوست داشتن…

مادر، عشق بی پایان خدا در عالم…

مادر، خالق انسان در زمین…

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۹:۱۳ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فال روز 11 خرداد 1389

فروردین: احتمالاً امروز از دنده چپ بلند شده‌اید، اما گذشته را فراموش کنید و به حال فکر کنید.دوستان و همکارانتان می‌خواهند شما را بی گناه بدانند اما شما باید با آنها بسازید. می‌دانید که زندگی کردن در زمان حال چقدر مهم است پس بدون اینکه خود را درگیر خاطرات شخصی بکنید با زمان و اتفاقاتی که در حال اتفاق می‌افتند پیش بروید.

اردیبهشت: مهم نیست که یک چیزی یا کسی الان چقدر خوب نشان می‌دهد، چند دلیل عملی وجود دارند برای اینکه شما نتوانید به آنچه می‌خواهید برسید. خوشبختانه، اراده شما در صبر کردن برای رسیدن به خواسته‌تان به شما کمک زیادی می‌کند.عجله ممکن است همه چیز را خراب کند اما اگر قدم به قدم پیش بروید مطمئناً به هدف خود می‌رسید.

خرداد: شاید امروز دیگران منظور شما را بد برداشت کنند، اما شانس دوباره به سوی شما رو کرده  و تا دو هفته دیگر نیز با شما خواهد بود. خوشبختانه امروز راحت‌تر می‌توانید منظور خود را بیان کنید اما اگر کسی تلاش شما را به هم زد، غافلگیر نشوید.

تیر: شاید امروز اگر کسی از شما بخواهد که بین اختلافات همکاران یا دوستان نظر بدهید دچار شک و تردید بشوید. اما شما باید تأمل کنید، چون شما دو طرف قضیه را می‌بینید و به هر حال این مشکل شما نیست. با این وجود این موضوع تأثیری روی کار شما ندارد و باید در بی طرف بودن خود یا در مقابل اصرار دیگران برای پاسخ دادن به آنها، سفت و محکم باشید.

مرداد: شما اختیار برنامه کار امروز خود را دارید اما باهوشتر از آن هستید که اجازه بدهید روزگار چیزی را به شما تحمیل کند. یک راه عاقلانه برای روبرو شدن با شرایط تغییر یافته مثلاً حزب باد بودن وجود دارد. هر چه به خودتان سخت نگیرید و وابسته به زمان نباشید شانس شما هم در بدست آوردن موقعیت‌ها بیشتر خواهد بود.

شهریور: از یک طرف دقیقاً می‌دانید که برای رسیدن به هدف خود چه باید بکنید و از طرف دیگر ترجیح می‌دهید  یک کار دیگری انجام دهید. این دو دلی، شما را دیوانه کرده و جلوی عملی کردن آرزوی شما را می‌گیرد. شانس آوردید که بیشتر از آن چیزی که فکرش را بکنید کنترل خود را دارید، چون شادی شما نه تنها به وقایع خارجی وابسته نیست بلکه به عکس العملی که در مقابل آنها دارید بستگی دارد.

مهر: اگر بگذارند شما به سر کار برگردید و با دیگران خوب رفتار کنید احساس بد شما پس از شکستی که داشته‌اید از بین می‌رود. اگر مراقب اوضاع باشید اصلاً کار سختی نیست. از بد شانسی،  یک نفر هست که خیلی منصف نیست و این موضوع باعث خشمگین شدن شما می‌شود. به نفع شماست که کمی دست نگه دارید و تا آنجایی که می‌توانید مهربان و موثر باشید.

آبان: گرچه نیت‌تان خیر است اما صبرتان به سر رسیده. از چیزهای تکراری که هردفعه اتفاق می‌افتند، خسته شده‌اید. خوشبختانه، دیگران دارند واقعاً تلاش می‌کنند و شما می‌توانید حرکت مثبت آنها را ببینید. اما از بد شانسی شما، سریع عمل نمی‌کنند و مجبورید خیلی صبر کنید. با ناامیدی خودتان صادق باشید بدون اینکه آن را به یک جنجال تبدیل کنید، می‌توانید فشار را کم کرده و روابط خود با دیگران را بهتر کنید.

آذر: گرچه به داشتن روابط اجتماعی خوب شناخته شده اید، اکنون نیز موقعیت آن فراهم شده تا بیشتر از آن بهره ببرید. اما باید پرانرژی بودن خود را خوب کنترل کنید که می‌تواند شخص مهمی را برنجاند. نشاط خود را خیلی نشان ندهید اما متعادل رفتار کنید. امروز مودب بودن به این معنی نیست که سکوت کنید بلکه باید بدانید که چه چیزی درست است که بگویید،  چقدر صحبت کنید و چه موقع آن را قطع کنید.

دی: امروز نشانه‌هایی را دریافت می‌کنید مثل روز اولی که می‌خواستید یاد بگیرید که چطور کاری را انجام بدهید و چه وقت آن را انجام ندهید. ممکن است از آن خوشتان نیاید اما بلاتکلیفی ای که این تغییر با خود به همراه دارد را نیز دوست ندارید. بدبختانه، کنجکاوی در مورد آن نیز مشکلاتی را به وجود می‌آورد که بهتر است فعلاً آن را رها کنید. پذیرفتن وضعیت فعلی روش عاقلانه تری است تا اینکه راه حلی برای آن پیدا کنید.

بهمن: شما ممکن است احساس کنید که دارید به موفقیت دست پیدا می‌کنید اما شاید مسائل خاصی باشند که در این مورد نقش داشته باشند. با این وجود نباید از کار خود دست بکشید. شاید مجبور بشوید ساعتها برای آن وقت بگذارید. به وظیفه خود عمل کنید و از الهامات خود کمک بگیرید.

اسفند: شاید امروز از ضمیر ناخودآگاه خود پیام‌هایی را دریافت کنید. آنقدراحمقانه هستند که نمی‌دانید چه معنی‌ای می‌دهند. هرچه بیشتر آنها را تحلیل می‌کنید کمتر برای شما مشخص می‌شوند. گرچه دارید سعی می‌کنید چیزی که نمی‌فهمید را تعبیر کنید، اما کمتر به هدف می‌رسید. به جای خرده گرفتن بگذارید کار خود را بکند.
+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۹:۸ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

نگراني هواداران ازوضع بحراني باشگاه استقلال


نگراني هواداران ازوضع بحراني باشگاه استقلال

مديرتيم فوتبال استقلال گفت:وضعيت تيم استقلال با استعفاي اعضاي هيات مديره و مدير عامل نگران کننده است واين وضعيت بر پيکره اين باشگاه پر طرفدار آسيب مي رساند.


 غلامحسین مظلومی اظهار داشت :برای واعظ آشتیانی مدیر عامل مستعفی باشگاه استقلال احترام زیادی قائل هستم ؛ اما وی نباید در این شرایط استقلال را تنها بگذارد؛ چرا که این باشگاه به وجود او در این برهه زمانی نیاز اساسی دارد.

 وی تاکید کرد: هرچه از زمان استعفا و کناره گیری اعضای هیات مدیره بگذرد و راهی برای حل مشکلات در پیش گرفته نشود؛ بدون شک این استقلال و هواداران بی شمار آن هستند که برای فصل آینده متضرر می شوند.

 مدیر تیم فوتبال استقلال افزود: دوست ندارم اسم جدایی را بر روی اقدام مدیرعامل باشگاه استقلال بگذارم ؛ اما واعظ آشتیانی باید شرایط استقلال را درک کرده و با پی بردن به منشا مسائل و مشکلات برای حل آن اقدام کند

 وی با اشاره به زحمات اعضای هیات مدیره یادآور شد: خوشبختانه اعضای هیات مدیره با تدابیری که فصل گذشته داشتند؛ توانستند بحران های مالی را کنترل کرده و فصل را به پایان برسانند.

 مدیرتیم فوتبال استقلال اظهارامیدواری کرد که مسائل پیش رو هر چه زودتر حل شده و آن ها مجددا به کار خود بازگردند.

 مظلومی با اشاره به اینکه تیم های دیگر به سرعت خود را برای حضور در لیگ دهم آماده می کنند؛ تصریح کرد: این درحالی است که باشگاه استقلال همچنان درحال انتخاب اعضای هیات مدیره خود است.

 وی گفت : تیم هایی چون ذوب آهن ؛ سپاهان و استیل آذین در فصل نقل و انتقالات تا دندان مسلح شده اند و بدون شک حضور پرقدرتی را در فصل آینده لیگ برترخواهند داشت.

 مدیرتیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد:طرفداران دو تیم پرسپولیس و استقلال دارای شخصیت بالایی هستند و نباید اجازه دهیم آن ها با مشکلات باشگاه های موردعلاقه خود دچار یاس و ناامیدی شوند.

 مظلومی افزود: طرفداران فوتبال وجدان بیدار فوتبال ما و تشخیص دهنده عملکرد مدیران ؛ کادر فنی و بازیکنان کارآمد و توانمند هستند و به همین دلیل باشگاه های ما باید توانمندی خود برای حضوری قدرتمند در هر مسابقه به خصوص در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورند.

 وی گفت :باشگاههای استقلال و پرسپولیس می توانند با داشتن یک تیم ایده آل با مدیرانی قدرتمند تصویر روشنی از افتخارات گذشته را به همراه برنامه ریزی های مناسب به دست آورند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۵۸ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

شير پاستوريزه بخوريم يا استريليزه؟

شير پاستوريزه بخوريم يا استريليزه؟
 اغلب وقتي براي خريد شير به مغازه يا سوپرماركت‌هاي بزرگ مراجعه مي‌كنيم با افرادي مواجه مي‌شويم كه براي مصرف روزانه، شيرهاي استريليزه يا همان مدت‌دار را به شيرهاي پاستوريزه ترجيح مي‌دهند. اين افراد عقيده دارند شيرهاي استريليزه سالم‌ترند و مدت زمان ماندگاري آنها بيشتر است؟

اما واقعيت اين نيست. امروزه شيرها را به دو روش پاستوريزاسيون و استريليزاسيون به منظور نابودي ميكروب‌ها و افزايش مدت ماندگاري حرارت‌دهي مي‌كنند.

در روش پاستوريزاسيون، ميكروب‌هاي بيماريزا از بين مي‌روند ولي ميكروب‌هاي عامل فساد باقي مي‌مانند بنابراين مدت زمان ماندگاري اين شيرها در يخچال 2 تا 3 روز است و بعد از اين مدت ميكروب‌هاي عامل فساد حتي در سرماي يخچال فعال مي‌شوند و شير را غيرقابل مصرف مي‌كنند.

اما در مقابل و در روش استريليزاسيون به دليل درجه حرارت بالا، تمامي ميكروب‌هاي بيماريزا و عامل فساد موجود در شير نابود مي‌شوند (البته اين نابودي صد درصد نيست)‌. بنابراين اين نوع شيرها حتي در خارج از يخچال تا 6ماه قابليت نگهداري دارند. اما نكته قابل توجه آن است كه به محض بازكردن بسته‌بندي اين شيرها و تبادل هوايي در آن، شرايط آنها شبيه به ساير شيرهاي پاستوريزه مي‌شود و تنها به مدت 2 روز مي‌توان آنها را در يخچال نگهداري كرد.

نكته مهم‌تر آن است كه شيرهاي مدت‌دار به دليل شدت حرارت بالاي استريليزاسيون در مقايسه با شيرهاي پاستوريزه مواد مغذي بيشتري را از دست مي‌دهند. به طور معمول در شير پاستوريزه 10 تا 20 درصد پروتئين‌هاي محلول در شير تخريب مي‌شوند؛ در حالي كه در شير استريل اين مقدار تخريب به 40 تا 60 درصد مي‌رسد. همچنين حرارت بالا اثر نامطلوب خود را روي برخي ويتامين‌هاي حساس به حرارت شير نيز مي‌گذارد.

ويتامين‌هاي C، B1، B6 و B12 موجود در شيرهاي استريل تقريبا 5‌/‌1 تا 2 برابر بيشتر از ويتامين‌هاي شيرهاي پاستوريزه تخريب مي‌شوند.

معضل ديگر آن كه برخي افراد نيز عادت دارند جهت مصرف شير روزانه خود حتما آن را به صورت گرم ميل كنند. گرم كردن و جوشاندن شيرهاي استريل مي‌‌تواند از قدرت جذب كلسيم محلول در شير بكاهد و همچنين پروتئين‌هاي شير را 20 تا 25 درصد منعقد و غيرقابل هضم كند. بنابراين اگر مي‌خواهيد شير را به صورت روزانه يا ظرف مدت 2 تا 3 روز مصرف كنيد لزوما از شيرهاي پاستوريزه استفاده كنيد.

اين شيرها طعم بهتر و مواد مغذي بيشتري دارند و در مقايسه قابليت هضم بهتري دارند.

نكته ديگر آن كه برخي از فروشندگان به صرف آن كه شيرهاي استريل نياز به يخچال ندارند آنها را پشت شيشه مغازه و مقابل نور آفتاب نگهداري مي‌كنند. در اين رابطه بايد دانست شدت نور مي‌‌تواند تا حدودي روي طعم و مزه اين شيرها تاثير گذاشته و طعم آنها را ناخوشايند كند.

شدت تابش نور همچنين مي‌‌تواند روي ماهيت ماده بسته‌بندي اين شيرها تاثير گذارد اين مواد مي‌توانند به داخل شير منتشر شده و به راحتي با تركيبات موثره شير واكنش داده و مواد مخرب و مضري را در محصول توليد كنند.

فاخره بهبهاني

جام جم

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۵۷ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

زنان باردار ماهي بخورند

كارشناسان علوم تغذيه‌:
زنان باردار ماهي بخورند
گروهي از كارشناسان برجسته علوم تغذيه‌اي در انگليس تاكيد كردند كه دولت‌ها بايد زنان باردار را به مصرف بيشتر ماهي در اين دوران ترغيب كنند.

به گزارش ايسنا، ‌اين كارشناسان خاطرنشان كردند كه مصرف حداقل 3 نوبت ماهي در هفته از سوي مادر در زمان بارداري خطر بروز اختلالات مغزي را در كودكان كاهش مي‌دهد.

اين متخصصان نگران هستند كه توصيه‌هاي دولت انگليس مبني بر اين‌كه زنان باردار بيش از 2 نوبت ماهي در هفته مصرف نكنند، منجر به افزايش خطر بروز اختلالات مغزي در كودكان آنها شود.

آنها متذكر شدند كه يك پژوهش اخير نشان داد: اسيدهاي چرب امگا ـ 3 موجود در ماهي موسوم به اسيد دوكوساهگزائنوئيك براي عملكرد مناسب مغز ضروري و حياتي هستند و توصيه فعلي دولت انگليس براي مقدار مصرف اين غذا براي اين‌كه مقدار كافي از اين اسيد چرب را به مادر و فرزند برساند ، ناكافي است.

اين محققان معتقدند كه زنان بايد در هفته دست‌كم 3 نوبت ماهي بخورند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۵۶ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

آغاز فوتبال مقدماتي جام جهاني 2014 در آسيا از اواسط سال 2011


آغاز فوتبال مقدماتي جام جهاني 2014 در آسيا از اواسط سال 2011

کنفدراسيون فوتبال آسيا اعلام کرد، به توصيه فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا)، مسابقات مقدماتي جام جهاني 2014 برزيل در قاره آسيا از اواسط سال 2011 به بعد آغاز خواهد شد.


 اين کنفدراسيون با ارسال نامه اي به فدراسيون هاي عضو تاکيد کرده است که تا قبل از اين تاريخ هيچ مسابقه اي از مقدماتي جام جهاني 2014 برگزار نخواهد شد.
 بر اساس اعلام فيفا‌، کميته برگزاري رقابت هاي جام جهاني بعد از مسابقات جام جهاني 2010 تا اوايل سال 2011 نياز به استراحت و برنامه ريزي مجدد براي دوره بعد دارد.
 فدراسيون هاي عضو کنفدراسيون آسيا در زمان مقرر از تاريخ مسابقات مقدماتي جام جهاني 2014 مطلع خواهند شد.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۰:۲۲ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

سه‌بعدي بيني در بازي‌ها

سه‌بعدي بيني در بازي‌ها
برجسته‌بيني سه‌بعدي از اهداف بلند دنياي بازي‌هاي رايانه‌اي است كه نخستين گام آن هم‌اكنون براي آينده برداشته مي‌شود. البته شركت انويديا با كيت، تري‌دي‌ويژن (3D Vision) خود قبل از همه در اين راه پيش‌قدم شده است.

هرچند همه كاربران براي استفاده از آن، امكان هزينه كردن بودجه 200دلاري و دسترسي به صفحه نمايش‌هاي 120هرتزي را ندارند. اما نااميد نشويد، زيرا راهي وجود دارد تا بدون خريد هيچ نوع سخت‌افزار گران‌قيمت جديدي بتوانيد بازي‌هاي رايانه‌اي موجود خود را به‌صورت 3بعدي اجرا كنيد.

اين روش در صورت داشتن گرافيك (GPU) انويديا و يكي از سيستم‌عامل‌هاي ويندوز7 يا ويستا عمل مي‌كند. حال شيوه راه‌اندازي اين تكنيك را كه حجاري برجسته (Anaglyph) نام دارد و حدود 10دقيقه وقت مي‌برد، طي مراحل زير براي شما شرح مي‌دهيم.

1ـ دانلود گرداننده‌هاي (درايورها) تري‌دي‌ويژن انويديا گام نخست است. سري به لينک زير زده و در بخش انتخاب محصول، تري‌دي‌ويژن را انتخاب كنيد:

http//bit.ly/Yzsm

2‌ـ پس از نصب گرداننده تري‌دي‌ويژن، كنترل‌پنل انويديا را از منوي Control Panel ويندوز راه‌اندازي كنيد. بايد بخشي را كه عنوان Stereoscopic

3D دارد يافته، منوي آن‌را باز كرده و گزينه (Enable Stereoscopic 3D) را انتخاب كنيد.

3ـ در منوي بعدي روي گزينه (Enable

3D Vision Discover) كليك كنيد. اين انتخاب، تنظيمات 120هرتزي صفحه نمايش تري‌دي‌ويژن را بر اساس شاتر 3بعدي انويديا به‌حالت تنظيم حجاري سه‌بعدي (قرمز/فيروزه‌اي) كه قادر است روي صفحه نمايش‌هاي معمولي 60هرتزي نيز اجرا شود، درمي‌آورد.

دفعه بعدي كه يك بازي قابل انطباق با 3بعدي را اجرا كنيد، مي‌توانيد با عينك 3بعدي معمولي (قرمز/فيروزه‌اي) آن‌را برجسته ببينيد. هنگام انجام بازي هم مي‌توانيد با استفاده از Ctrl+T حالت‌هاي ديد حجاري 3بعدي را تغيير دهيد. توصيه مي‌كنيم كه ژرفاي 3بعدي بازي‌ها را با Ctrl+F

3 و Ctrl+F4 براي پيدا كردن بهترين وضعيت تنظيم كنيد.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۰:۱۹ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

خريد يک شرکت توليد محتوا توسط ياهو

خريد يک شرکت توليد محتوا توسط ياهو
ياهو سه‌شنبه گذشته اعلام کرد که قصد دارد شرکت توليدکننده محتواي Associated Content را بخرد تا صفحه‌هاي بيشتري براي جلب تبليغات‌کنندگان ايجاد کند. به‌گزارش وب‌سايت خبري ياهو، اطلاعات بيشتري در مورد قيمت و نحوه اين خريد منتشر نشده است.

گفتني است اسوشيتدکانتنت به 380 هزارنفر از نويسندگان حقوق پرداخت کرده تا مطالب مختلفي در زمينه‌هاي گوناگون از جمله تندرستي، فناوري و گردشگري بنويسند. با اين معامله، ياهو با خرج کمتري مي‌تواند به محتواي بسيار زيادي دست پيدا کند. روزنامه‌ها، مجلات و خبرگزاري‌ها به‌دنبال کوچک‌کردن نيروي توليد خبر خود هستند چرا که تبليغات در زمينه‌هاي کهنه از جمله روزنامه و نشريات روزبه‌روز در حال کاهش است. متيو ايدما، معاون مديرعامل ياهو اعلام کرد:‌«ما معتقديم که مدل متکي بر همياري مهم‌ترين بخش آينده رسانه است.»

هم‌اكنون ياهو مطالب خود را به‌صورت داخلي توليد مي‌کند و با صدها روزنامه و ديگر شرکت‌هاي سنتي شريک است تا مطالب آن‌ها را منتشر کند. ايدما همچنين شرح داد که مطالبي که از اسوشيتدکانتنت خريداري مي‌کنند با محتواي فعلي ادغام خواهد شد. شايان ذکر است که اسوشيتدکانتنت در حال رقابت با Demand Media است و رقيب ديگري به‌نام  About.com دارد که متعلق به روزنامه نيويورک تايمز است.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۰:۱۷ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

برنده شدن در دادگاه و معرفي پروژه جديد

برنده شدن در دادگاه و معرفي پروژه جديد
هفته پرهياهوي گوگل
گوگل توانست موافقت آمريکا را براي خريد رقيب خود در زمينه تبليغات موبايل جلب کند. اين خريد 750ميليون دلاري که بعد از ما‌ه‌ها هياهو رخ مي‌دهد، پيش از اين باعث جنگ بزرگي ميان اين شرکت و سران رسمي و دولتي آمريکا شده بود.

به‌گزارش رويترز، کميسيون تجارت فدرال آمريکا در بيانيه‌اي جمعه گذشته اعلام کرد که ادغام اين دو شبکه بزرگ تبليغات موبايل با يکديگر، نگراني‌هاي اين کميسيون را برانگيخته بود اما با ورود اپل به ميدان رقابت، فضاي بهتري شکل گرفته است. در اين بيانيه آمده است: «تصميم براي اجازه دادن به ادغام گوگل و AdMob دشوار بود چرا که طرفين، بزرگترين شبکه‌هاي تبليغاتي آمريکا را در اختيار داشتند و اين قرارداد باعث مي‌شد رقابت از بين برود.»

گفتني است بستر جديدي که اپل براي آيفون و آيپد خود ارائه خواهد کرد، iAd نام دارد و اولين حرکت اپل به سوي بازار تبليغات موبايل خواهد بود. اپل اين اقدام را پس از خريد Quattro Wireless، سومين شرکت بزرگ تبليغات موبايل آمريکا انجام داد. اين کميسيون همچنين اعلام کرد که معتقد است اپل به‌زودي به‌ يکي از بزرگان صنعت تبليغات موبايل بدل خواهد شد. اين بيانيه همچنين هشدار داده: «هر چند که هنوز هيچ تصميم عملياتي گرفته نشده است، اما ما بازار تبليغات موبايل را زير نظر خواهيم داشت و آن‌را بررسي خواهيم کرد تا مصرف‌کنندگان به‌دنبال از بين رفتن رقابت آسيب‌ نبينند.»

عمر هموئي، مديرعامل AdMob اعلام کرد که همکاري با گوگل براي او لذت‌بخش است و از اين معامله خشنود است. همچنين گوگل پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد در تلاش است تا با عرضه تلويزيون تحت‌وب، بتواند به گردش مالي ??ميليارددلاري تبليغات تلويزيوني نيز دست يابد. پروژه تلويزيون گوگل را شرکت‌هاي بزرگي همچون اينتل و سوني پشتيباني مي‌کنند و مديرعاملان اين دو شرکت براي معرفي پروژه تلويزيون گوگل در کنفرانس معرفي اين پروژه حضور داشتند.

تلويزيون گوگل درست همانند صفحه نخست گوگل خواهد بود با اين تفاوت که به‌دنبال جستجوي عبارات، برنامه‌هاي زنده، کانال‌هاي ماهواره‌اي و فايل‌هاي ويدئويي وب به‌عنوان نتايج جستجو بازخواهد شد.

يکي از مشکلات اين کنفرانس معرفي، ناتواني اعضاي گوگل در اتصال کنترل‌ها به تلويزيون بودند که در نهايت با درخواست از حضار براي خاموش کردن تلفن‌هاي همراه، موفق به اتصال به تلويزيون گوگل شدند.

تلويزيون‌هاي اينترنتي چند سال است که وارد محيط منازل شده‌ است. گفتني است تنها نياز اين تلويزيون‌ها اتصال پرسرعت به اينترنت است. سوني و لاجيتک شرکت‌هايي هستند که تلويزيون‌هاي گوگل را توليد خواهند کرد. اين شرکت همچنين روز چهارشنبه گذشته با معرفي فروشگاه آنلاين جديدي که مستقلا به برنامه‌هاي تحت وب مرورگر گوگل کروم آن متصل است، توجه بسياري را به ‌خود جلب کرد. در اين فروشگاه آنلاين، بازي‌ها، نرم‌افزارها و مجله‌هايي که در مرورگر گوگل کروم قابل استفاده است، قرار دارند. گفتني است با اين اقدام، گوگل به‌عنوان مهد جديد کاربري‌هاي وب و فروشگاه‌هاي مرتبط با آن مطرح مي‌شود.

ساندر پيچاي، معاون گوگل در کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان گوگل، گفت:‌ «تبليغات بخش مهمي از اينترنت را در اختيار دارد اما مي‌توان راه‌هاي ديگري را براي ارائه سرويس‌ها امتحان کرد.»

فروشگاه کروم که گوگل اعلام کرد به‌زودي آماده مي‌شود، براي کاربران پرمصرف اينترنت بسيار مفيد خواهد بود زيرا با يک کليک مي‌توانند محصولات مختلف را بخرند و در سيستم نصب کنند. اين اقدام گوگل، حرکت نويني است در جهت فروش نرم‌افزارهاي تحت مرورگر که احتمال مي‌رود سناريوي موفقي همانند فروشگاه نرم‌افزار اپل داشته باشد.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۰:۱۶ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

موافقت وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با محدوديت سرعت اينترنت

موافقت وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با محدوديت سرعت اينترنت
128 كافي است؟!
سرعت فعلي اينترنت براي بسياري از كاربران خانگي پاسخگو است و زماني كه كاربرد‌هاي جديد ديگري از طرف نهادهاي فرهنگي تعريف شود، ما به تناسب آن از نظر زيرساخت‌هاي فني اين آمادگي را داريم كه ارتقا دهيم.

به‌گزارش ايسنا، رضا تقي‌پور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با بيان اين مطلب، درباره افزايش سرعت اينترنت افزود: «ما در حال توسعه ظرفيت بين‌المللي اينترنت هستيم و ظرف ماه گذشته اين ظرفيت به 2برابر رسيده و ظرفيت داخلي هم به‌تدريج در استان‌ها يكي بعد از ديگري توسعه پيدا مي‌كند.»

وي ادامه داد: «مي‌توان گفت ما امروز در بعضي از استان‌ها مشكل ظرفيت و به‌تبع آن مشكل سرعت نيز نداريم و اميدواريم همان‌طور كه در برنامه پنجم توسعه پيش‌بيني مي‌كرديم، تا سه سال آينده اين ظرفيت‌ها را در همه استان‌ها به‌صورت كامل و براي همه خدمات دولت الكترونيكي در اختيار همه كاربران و متقاضيان قرار دهيم.»

وي همچنين درباره حذف محدوديت سرعت 128كيلوبايت اينترنت و اين‌كه آيا برنامه‌اي براي حذف اين محدوديت وجود دارد گفت: «ما اين محدوديت را همين الان هم در بسياري از جاها مثل مراكز تحقيقاتي، دانشگاه‌ها، مراكز تجاري، بانك‌ها و جاهايي شبيه به اين نداريم. آن چيزي كه نهادهاي فرهنگي مقرر كردند اين سرعت در حال حاضر پاسخگوست.»

او تاكيد كرد: «طبيعتا اين سرعت براي بسياري از كاربران خانگي پاسخگو است و زماني كه كاربرد‌هاي جديد ديگري از طرف نهادهاي فرهنگي تعريف شود، ما به تناسب آن از نظر زيرساخت‌هاي فني اين آمادگي را داريم كه ارتقا دهيم.»

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۰:۱۴ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

كنترل جمعيت سياستي صهيونيستي است

آيت‌الله مصباح يزدي:
كنترل جمعيت سياستي صهيونيستي است
 رئيس موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني (ره)، سياست كنترل جمعيت را يك سياست صهيونيستي عنوان كرد.

به گزارش فارس از قم به نقل از مركز خبر حوزه ،آيت‌الله محمدتقي مصباح‌يزدي در ديدار جمعي از دبيران الهيات مدارس شهرستان تربت جام اظهار داشت: مخالفان در كشورهاي شيعه‌نشين همان سياست صهيونيست‌ها را در مسئله زاد و ولد دنبال مي‌كنند، به اين معنا ضمن آنكه خودشان به شدت به فكر ازدياد جمعيت هستند، اما شيعيان را به كنترل و كاهش جمعيت ترغيب مي‌كنند.

وي همچنين با بيان اينكه در شرايط كنوني همه ما بايد خطر نفوذ وهابيت را در كشور جدي بگيريم، گفت: اينكه اكنون مي‌بينيم در برخي از نقاط كشور جريان وهابيت فعاليت‌هاي خود را گسترده كرده و جمعيت سني‌ها در اين مناطق رو به فزوني گذاشته است، اينها از جمله واقعياتي است كه ما بايد به درستي عمق آنها را درك كنيم و متاسفانه برخي هم به دليل غفلت و تدابير غلط مسئولان كشور در امر كنترل جمعيت صورت گرفته است.

استاد حوزه علميه قم همچنين با اشاره به اينكه از دولت نمي‌توان انتظار داشت كه همه مشكلات را حل كند، خاطرنشان كرد: با توجه به اينكه ما بزرگ شده مكتب امام حسين(ع) هستيم، بنابراين بر طبق شعار «هيهات مناالذله» هيچگاه نبايد در مقابل فعاليت‌هاي وهابيت و برخي سوءاستفاده‌هاي آنها از شرايطي كه انقلاب در اين كشور فراهم آورده است، سكوت كنيم.

وي با تاكيد بر لزوم كنار گذاشتن روحيه تنبلي و بي‌تفاوتي در مقابل تلاش‌هاي دشمن در راستاي تضعيف تشيع و انقلاب تاكيد كرد: عاملي كه سبب شد ما بتوانيم نظام طاغوت را شكست دهيم اين بود كه همه مردم خودشان احساس تكليف كرده و هركس در حد توان خود انجام وظيفه كرد و امروز هم ما براي مقابله با توطئه‌هاي دشمن نياز به روحيه كار مردمي داريم و اينكه براي پاسداشت خون شهيدان احساس مسئوليت ديني داشته باشيم.

مصباح يزدي ادامه داد: براي مقابله با وهابيت و ساير جريان‌هاي انحرافي ما نياز به همت مردم داريم و در اين خصوص نبايد به كمك دولت چندان چشم اميد داشت، چراكه توان دولت در اين حد نيست.

وي ياري و مدد الهي و عنايات امام زمان(عج) را در اين قضيه بسيار مهم دانست و افزود: ما بايد با اتكا بر پروردگار در مقابل افكار انحرافي و شبهات آنها به لحاظ ايماني خود را قوي نگاه داريم و در وهله بعد با زباني كه در كشور تنش ايجاد نكند به شبهات پاسخ داده سخن و عقيده حق خود را به خوبي تببين كنيم.

رئيس موسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر لزوم سرمايه‌گذاري در امر تربيت مبلغ در كشور بيان داشت: واقعا چرا ما بايد پس از گذشت 30 سال از انقلاب هنوز براي برخي از شهرهايمان امام جمعه نداشته باشيم و حال آن كه سني‌ها در روستاهاي داراي 20 خانوار خود داراي روحاني هستند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۱۱ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۰:۱۲ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

يادم نرفته

ا یادم نرفته است بنویسم :

دیشب در حوالی خواب هایم، سال پر بارانی بود...

خواب باران و پاییز نیامده را دیدم،

دعا کردم که باز آیی، با من کنار پنجره بمانی،

 باران مي باريد،

اما دریغ که رفتن، راز غریب این زندگیست،

 تو رفتی پیش از آن که باران ببارد ...

می دانم، دل من همیشه پر از هوای تازه باز نیامدن است!

انگار درون قلبم

تعبیر همه رفتن ها، هرگز باز نیامدن است...

بی پرده بگویمت :

چیزی نمانده است

گونه هایم از گرمی شراب تو گر گرفته است،                  

می خواهم تنها بمانم، در را پشت سرت ببند،

بی قرارم، می خواهم بروم، می خواهم بمانم ؟!

هذیان می گویم ! نمی دانم...

ميدانم عزیزم،

 نامه ام باید کوتاه باشد،

ساده باشد، بی کنایه وبي ابهام،

پس از نو می نویسم :

سلام ! حال من خوب است،

اما تو باور نکن ...

 من صبورم اما ...

 به خدا دست خودم نیست اگر می رنجم

 یا اگر شادی زیبای تو را به غم غربت چشمان خود می بندم

 من صبورم اما ...

 چقدر با همه ی عاشقیم محزونم ! وبه یاد همه ی خاطره های گل سرخ

 

مثل یک شبنم افتاده ز غم مغمومم

 من صبورم اما ...

 بی دلیل از قفس کهنه شب می ترسم

 بی دلیل از همه تیرگی تلخ غروب و چراغی که تو را از شب متروک دلم دور کند

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۴۵ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

راز طب سوزني فاش شد

کشف يک مکانيزم مولکولي
راز طب سوزني فاش شد
 گروهي از پژوهشگران آمريکايي با کشف يک مکانيزم مولکولي موفق شدند راز طب سوزني با قدمتي چهار هزار ساله را فاش کنند.

به گزارش تلگراف ، محققان دانشگاه روچستر در نيويورک که نتايج يافته هاي خود را در مجله نيچر نوروساينس منتشر کرده اند يکي از مکانيزم هاي مولکولي که اثرات تسکين دهنده درد طب سوزني را القاء مي کند، کشف کردند.

اين محققان دريافتند که سوزن هاي به کار رفته در طب سوزني موجب مي شود که در سطح بافت تحت درمان، ماده اي به نام «آدنوزين» آزاد شود. اين ماده همانند يک مسکن طبيعي عمل مي کند.

برپايه اين ماده ، دانشمندان آمريکايي موفق شدند با افزايش تجمع آدنوزين ، اثرات ضد درد طب سوزني را بر روي موشها سه برابر کنند.

طب سوزني با قدمتي چهار هزار ساله يکي از رايج ترين روش هاي غير متداول پزشکي است که امروزه در تمام دنيا براي درمان بسياري از بيماريها از آن استفاده مي شود به ويژه يکي از کاربردهاي آن در مقابل دردهاي مزمن و دردهاي شديد است.

درحال حاضر چين، ژاپن و ايتاليا از بيشترين تعداد پزشک طب سوزني برخوردارند.

محققان آمريکايي براي درک اين مسئله که طب سوزني در سطح مولکولي چه عملکردي دارد در پاهاي موشها درد ايجاد و سپس سوزنها را در نقاط حساس به درد وارد کردند.

با بررسي سطح مولکولي ، اين دانشمندان دريافتند که در محل بافت تحريک شده با سوزنها آدنوزين ترشح شد.تاکنون آدنوزين به عنوان ماده اي که اثرات مطلوبي براي خواب ايجاد مي کند شناخته شده بود.

اين محققان نشان دادند در موشهايي که با اين طب سنتي درمان شدند در مدت زمان بسيار کوتاهي پس از تحريک با سوزنها آدنوزين در بخش داراي درد ترشح شد و تا زماني که از سوزنها استفاده مي شد ميزان آن به 24 برابر افزايش يافت با افزايش ميزان اين ماده، کاهش درد در موشها مشاهده شد.

فوريه گذشته گروهي از دانشمندان انگليسي دانشگاه يورک کشف کرده بودند که طب سوزني بيشترين تاثير خود را بر روي مغز دارد نه بدن و در واقع ميزان درد را به جاي بدن در مغز کاهش مي دهد. اين محققان با اسکن مغز گروهي از افراد تحت تحريکات طب سوزني به اين نتايج دست يافته بودند.

مهر

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۳۷ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

خدايي:120هزار نفر انتخاب رشته کردند

نسبت جنسيتي مجازين کنکور ارشد
خدايي:120هزار نفر انتخاب رشته کردند
معاون فني و آماري سازمان سنجش آموزش کشور با بيان اينکه تا کنون 120 هزار در کنکور کارشناسي ارشد سال 1389 انتخاب رشته کرده اند، گفت: نسبت جنسيتي مجازين در اين آزمون تقريبا 50 به 50 است.

ابراهيم خدايي در گفتگو با مهر، افزود: تاکنون از 213 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته در کنکور کارشناسي ارشد ، حدود 60 درصد يعني 120 هزار نفر با ورود به سيستم اينترنتي انتخاب رشته موفق به انتخاب رشته شده اند.

وي اظهار داشت: در کنکور کارشناسي ارشد سال گذشته نزديک به 20 درصد انتخاب رشته نکردند از اين رو پيش بيني مي شود بين 15 تا 20 درصد با توجه به رتبه اي که کسب کرده اند، در کنکور امسال انتخاب رشته نکنند.

معاون سازمان سنجش درباره نسبت جنسيتي مجازين اين آزمون گفت: از تعداد کل مجازين به انتخاب رشته ، 49.3 درصد زن و 50.7 درصد مرد هستند. سال گذشته نيز اين نسبت تقريبا برابر بود.

خدايي اظهار داشت: انتخاب رشته کنکور کارشناسي ارشد از ساعت 12 روز چهارشنبه 5 خردادماه آغاز شده و تا ساعت 24 امروز دوشنبه 10 خردادماه ادامه دارد.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۳۵ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

پايان جنگ بريتانيا با بوئرها

پايان جنگ بريتانيا با بوئرها
 108 سال پيش در روز 31 مه سال 1902 ميلادي در منطقه ورينيگينگ در آفريقاي جنوبي ، با امضاي يك پيمان صلح جنگ 30 ماهه ميان بوئرها و نيروهاي ارتش بريتانيا پايان گرفت.در خاتمه جنگ هاي دوره ناپلئون در سال 1814 ميلادي ، بريتانيا مستعمره هلندي كيپ در آفريقاي جنوبي را به مستعمرات خود منضم كرد.

مهاجرين هلندي اين ناحيه كه بوئر خوانده مي شدند (بوئر در زبان هلندي به معني دهقان است) مي خواستند سنت ها و مذهب كالوينيست خود را حفظ كنند.

آنها براي فرار از استعمار بريتانيا با كاروان هاي زيادي به سوي شمال كوچ كردند. اين كوچ دستجمعي بين سال هاي 1835 تا1837ميلادي انجام شد .

بوئرها در مسير كوچ خود با قبايل زولو برخورد كردند و جنگ هاي خونيني بين آنها در گرفت. بوئرها در سرزمين هايي كه از چنگ قبايل زولو خارج كرده بودند ، جمهوري ناتال را تاسيس كردند.

اما بريتانيايي ها كه به اين منطقه ساحلي و استراتژيك چشم دوخته بودند ، آن ناحيه را نيز به تصرف درآوردند. بوئرها به ناچار به ناحيه مركزي آفريقاي جنوبي كوچ كرده و جمهوري ترانسوال و دولت آزاد اورانژ را تاسيس كردند.

اين خرده كشورها هنگام تاسيس به ترتيب داراي 25 هزار و ده هزار جمعيت سفيد پوست بودند. اما با كشف طلا در سال 1886ميلادي در ويتواترسراند در قلب اراضي بوئرها ، توجه بريتانيايي ها به اين ناحيه جلب شد.

لندن براي خاتمه دادن به مساله بوئرها قوانين تبعيض آميزي را به آنها تحميل كرد تا بتواند از آنها بهانه اي به دست آورد.در عين حال جوزف چمبرلن ،نخست وزير بريتانيا تهديدات عليه پل كروگر ،رئيس جمهور سالخورده بوئرها را افزايش داد.

سرانجام در 9 اکتبر سال 1899ميلادي ، چمبرلن به كروگر اعلان جنگ داد. بوئرها با شجاعت و دلاوري در مقابل ابرقدرت آن زمان مقاومت كردند و در چندين نبرد در برابر نيروهاي بريتانيا پيروز شدند.

در روز 5 ژوئن سال 1900ميلادي جنرال انگليسي هوراشيو كيچنر شهر ژوهانسبورگ را تصرف كرد.بوئرها عليه نيروهاي اشغالگر دست به جنگ هاي چريكي نامنظم زدند.

بريتانيايي ها براي جلوگيري از حملات چريكي ، اردوگاه هاي محصوري را ايجاد كرده و بيش 200 هزار بوئر از مرد و زن و كودك را در شرايط رقت باري در اين اردوگاه ها اسكان دادند .

بيش از 30 هزار نفر از بوئرها به دليل شرايط بسيار نامساعد جان خود را در اين اردوگاه ها از دست دادند.

در اين نخستين جنگ بزرگ مستعمراتي كه دو قوم اروپايي به جان هم افتادند از صد هزار مبارز بوئر 7000 هزار نفر كشته شدند (بدون احتساب قربانيان غيرنظامي اردوگاه ها) و از 500 هزار سرباز بريتانيايي كه به جنگ اعزام شده بودند ، 22 هزار نفر به قتل رسيدند.

سرانجام بريتانيايي ها در پيروس توانستند بوئرها را به سختي شكست دهند و ترانسوال و اورانژ استقلال خود را از دست دادند .

بريتانيا براي جلوگيري از قيام دوباره بوئرها ، حقوق مدني ، زبان بوئرها موسوم به افريكانس را به رسميت شناخته و لندن تعهد كرد غرامت جنگي براي جبران خسارت ها به بوئرها بپردازد.

به اين ترتيب در روز 31مه سال 1902 ميلادي جنگ خونين بوئرها و امپراتوري بريتانيا در منطقه ورينيگينگ با امضاي يك پيمان صلح خاتمه يافت. اين براي نخستين بار بود كه امپرياليسم بريتانيا با يك مقاومت بي سابقه مردمي مواجه شده بود.

بهرام افتخاري

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۳۲ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

پاسترناك خالق دكتر ژيواگو درگذشت

پاسترناك خالق دكتر ژيواگو درگذشت
 50 سال پيش در روز 30 مه سال 1960 ميلادي ، بوريس پاسترناك نويسنده روس ،برنده جايزه نوبل ادبيات و خالق كتاب جاوداني «دكتر ژيواگو» درگذشت.

بوريس لئونيدوويچ پاسترناك در روز 10 فوريه سال 1890 در مسكو و در خانواده اي هنرمند و هنرشناس متولد شد. پدرش لئونيد پاسترناك يك نقاش و مادرش روزا كافمن نوازنده پيانو بود.

تولستوي ، ريكله و اسكرپابين از جمله هنرمندان مشهوري بودند كه از دوستان خانوادگي پاسترناك محسوب مي شدند. بوريس ابتدا به تحصيل موسيقي پرداخت و سپس در دانشگاه سنت پترزبورگ در رشته حقوق فارغ التحصيل شد.اما سرانجام رشته مورد علاقه اش ادبيات را برگزيد.اودر سال 1912 به ايتاليا رفت.سپس در دانشگاه ماربورگ به تحصيل فلسفه پرداخت.

نخستين نوشته هاي بوريس پاسترناك يك آينده نگري روشن بينانه را نشان مي دادند. پس از وقوع انقلاب كمونيستي در روسيه ، بوريس محتاطانه با واقعيت اجتماعي و ادبي اتحاد شوروي برخورد كرد.

در سال 1922 ميلادي انتشار كتاب شعر «خواهرم» بوريس را صاحب شهرت و محبوبيت در روسيه كرد.

در سال 1958 ميلادي كتاب «دكتر ژيواگو» جايزه نوبل ادبيات را نصيب بوريس پاسترناك كرد. كتابي كه در آن زمان در روسيه منتشر نشده بود.

پاسترناك كتاب «دكتر ژيواگو» را در سال 1955 نوشته بود ، اما هيچ ناشري در روسيه حاضر به چاپ آن نشد. تا اين كه ناشر ايتاليايي فلترينلي در سال 1958 اين كتاب را در ايتاليا منتشر كرد و در همان سال جايزه نوبل ادبيات به «دكتر ژيواگو» اختصاص يافت.

اما دولت اتحاد شوروي پاسترناك را به شدت تحت فشار قرار داد تا اين جايزه را نپذيرد.

مقامات شوروي عقيده داشتند شاهكار پاسترناك «دكتر ژيواگو» يك كتاب ضد انقلابي است. انجمن نويسندگان شوروي ، بوريس پاسترناك را در سال 1958 از جمع خود اخراج كردند.

به اين ترتيب، در روز 30 مه سال 1960 ميلادي بوريس پاسترناك خالق كتاب جاوداني «دكتر ژيواگو» كه از همه طرف تحت فشار قرار داشت ، درگذشت.

در سال 1965 داستان «دكترژيواگو » به كارگرداني ديويد لينز و نقش آفريني بازيگران بزرگي از جمله عمر شريف ، جولي كريستي ، جرالدين چاپلين ، الك گينس و... روي پرده سينما جاودان شد و اين فيلم چند جايزه اسكار را به خود اختصاص داد.

پس از فروپاشي اتحاد شوروي در سال 1991 ، آكادمي نوبل جايزه نويسنده را به بازماندگان او اهدا كرد.

بهرام افتخاري

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۳۲ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

آتش به جان جنگل‌هاي کازرون افتاد

آتش به جان جنگل‌هاي کازرون افتاد
 سومين بار در استان فارس ، جنگل هاي کازرون هم دچار آتش سوزي شد.

به گزارش واحد مرکزي خبر ، چندين هکتار از جنگل ها و منابع طبيعي بخش کوهمره شهرستان کازرون که از بعد ازظهر ديروز شنبه دچارآتش سوزي شده است همچنان در آتش مي سوزد .

فرماندار کازرون گفت:ستاد بحران در فرمانداري کازرون تشکيل شده است و همه نيروهاي امدادي منابع طبيعي با کمک نيروهاي بسيج ، تيپ دوم امام سجاد سپاه ، ارتش ، هلال احمر و عشاير منطقه سعي در مهار آتش دارند .

صالح پور افزود:علت و وسعت آتش سوزي هنوز قابل پيش بيني نيست .

ديروز 50 هکتار از جنگل ها و منابع طبيعي بخش کوهنجان سروستان هم براثر بي احتياطي باغداران در آتش زدن علف هاي هرز در آتش سوخت .

آتش سه روز قبل نيز به جان بيش از 70 هکتار از جنگل ها و مراتع کوه هاي جنوبي شيراز افتاد و ميلياردها ريال خسارت بر جاي گذاشت .

شهرستان کازرون در 150 کيلومتري غرب شيراز قرار دارد .

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۳۰ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

خوزستان داراي 5 هزار هکتار بافت فرسوده است

خوزستان داراي 5 هزار هکتار بافت فرسوده است
 مدير کل امور شهري استانداري خوزستان گفت: خوزستان داراي پنج هزار هکتار بافت فرسوده مي باشد که اين معضل براي اين استان مشکلات فراواني به همراه داشته است.

حسين حيدري در گفتگو با مهر در اهواز اظهار داشت: يکي از مشکلاتي که بافت هاي فرسوده براي هر شهر و منطقه اي به همراه مي آورند اين است که به هيچ وجه نمي توان ساکنان بافت هاي فرسوده را افرادي با نشاط تلقي کرد.

حيدري تاکيد کرد: ساکنان اين مناطق هر لحظه منتظر کوچکترين زمين لرزه هستند تا خانه هايشان بر سرشان خراب شود و هميشه همراه با چنين کابوسي دست و پنجه نرم مي کنند به همين دليل نمي توان آنها را افرادي با نشاط به حساب آورد.

وي افزود: فرسودگي ساختمان ها و تنگي معابر، مشکل بودن عبور و مرور خودروهاي امدادي و پائين بودن ايمني از ديگر مشکلاتي هستند که در اين مناطق آرامش مردم را سلب کرده است.

مدير کل امور شهري استانداري خوزستان افزود: شهري با مردم افسرده هيچ وقت شاهد پويايي نخواهد بود ولي بايد با اتخاذ روش هايي برنامه ريزي شده و کاربردي و استفاده از تجربيات ديگران، بافت هاي فرسوده خوزستان را ساماندهي کرد.

حيدري عنوان کرد: براي احياي بافت هاي فرسوده استان خوزستان نيازمند مشارکت تک تک مردم هستيم که نخستين گام آن آگاه سازي و اطلاع رساني مردمي است و اين کار هم اينک در استان خوزستان آغاز شده است.

مدير کل امور شهري استانداري خوزستان افزود: خوزستان با وجود پنج هزار هکتار بافت فرسوده اي که دارد جزوه استان هاي پيشرو در کشور محسوب مي شود که البته مي توان با نگرش علمي و آگاهي بخشي بر مشکلات اين بخش غلبه کرد.
 
وي افزود: امسال ميزان اعتبارات در نظر گرفته شده براي احياي بافت هاي فرسوده استان با محدوديت خاصي مواجه نيست و کليه درخواست هاي مردمي در اين زمينه قابل پذيرش خواهند بود به همين دليل انتظار مي رود مردم ساکن در بافت هاي فرسوده مصوب استان براي دريافت تسهيلات پيگيري هاي لازم را انجام دهند.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۲۹ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

كامراني‌فر به آفريقاي جنوبي مي‌رود

براي قضاوت در جام جهاني
كامراني‌فر به آفريقاي جنوبي مي‌رود
 كمك داور بين المللي ايران براي شركت در نوزدهمين دوره جام جهاني فوتبال چهارشنبه هفته جاري به آفريقاي جنوبي مي‌رود.

به گزارش فارس، حسن كامراني فر روز چهارشنبه از طريق دبي عازم ژوهانسبورگ آفريقاي جنوبي خواهد شد.

طبق برنامه ريزي مسئولان فيفا كليه 45 داور و كمك داور برگزيده جام جهاني بايد 10 روز پيش از آغاز جام جهاني در شهر ژوهانسبورگ حاضر باشند تا در كلاس هاي آموزشي و برنامه هماهنگي داوران شركت كنند.

نوزدهمين دوره مسابقات جام جهاني فوتبال از 21 خرداد ماه جاري با رقابت 32 تيم به ميزباني كشور آفريقاي جنوبي آغازمي شود.

خليل ابراهيم القمدي داور عربستاني به همراه حسن كامراني فر و صالح المرزوقي كمك داوران ايراني و اماراتي، تيم سه نفره داوري قاره آسيا را تشكيل مي دهند.


+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۲۸ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

هيئت مديره استقلال استعفا كرد

بحران در آبي پوشان
هيئت مديره استقلال استعفا كرد
 اعضاي هيئت مديره باشگاه استقلال پس از ديدار يکشنبه شب با رئيس سازمان تربيت بدني و به دنبال برکناري مسعود زريبافان، به طور دسته جمعي استعفا کردند تا اين تيم آبي پوش تهراني در آستانه ليگ دهم وارد بحران تازه‌اي شود.

به گزارش مهر ، علي سعيدلو رئيس سازمان تربيت بدني يکشنبه شب در نشستي با اعضاي هيئت مديره باشگاه استقلال شرکت کرد که يکي از مهمترين تصميمات اعلام شده از سوي وي، برکناري مسعود زريبافان از رياست مجمع باشگاه استقلال بود.

پس از پايان اين جلس اعضاي هيئت مديره باشگاه استقلال به طور شفاهي استعفايشان را تقديم علي سعيدلو کردند اما برخي اعضا نيز به طور کتبي استعفايشان را اعلام کردند.

اميررضا واعظي آشتياني، محمدسعيد نفريه، خسرو دانشجو، اميدوار رضايي و علي انصاري اعضاي هيئت مديره استقلال بودند.

هنوز سازمان تربيت بدني واکنشي به استعفاي اعضاي هيئت مديره باشگاه استقلال نشان نداده است اما به نظر مي رسد طي روزهاي آينده وضعيت اين باشگاه پرطرفدار به روزهاي بحراني خواهد رسيد.

اين اتفاق در شرايطي براي استقلال رخ داده است که تيم فوتبال اين باشگاه هنوز سرمربي ندارد و برخي بازيکنان کليدي اين تيم نيز به تيم هاي ديگر پيوسته اند.


+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۲۸ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

درمان ريشه به جاي ‌كشيدن دندان

درمان ريشه به جاي ‌كشيدن دندان
 مراجعه به دندانپزشك و استفاده از خدمات مختلف دندانپزشكي در بيشتر مواقع آنقدر پرهزينه است كه بسياري از افراد جامعه، تنها در صورتي كه از دندان درد به ستوه آمده باشند، به سراغ درمان مي‌روند.

دندان درد براساس مطالعه دانشگاهي كه روي حدود 400 بيمار مراجعه‌كننده براي درمان ريشه دندان (عصب‌كشي) صورت گرفته، مشخص شده است كه حداقل نيمي از اين افراد از دندان‌درد ناشي از بيماري التهاب شديد پالپ (عصب دندان) رنج مي‌برند. اين در حالي است كه درمان ريشه دندان در كشور ما همانند بسياري ديگر از كشورها شامل خدمات بيمه محسوب نمي‌شود و تعداد زيادي از افراد مراجعه‌كننده به اين مراكز كه از درد دندان به دليل التهاب پالپ دنداني شكايت دارند و نيازمند درمان ريشه دندان هستند، چاره‌اي جز كشيدن دندان ندارند.

درواقع هزينه سنگين درمان ريشه دندان، در دسترس نبودن تجهيزات تخصصي در مناطق مختلف كشور و نبود پوشش بيمه‌اي براي درمان ريشه دندان باعث شده‌اند تا براي بسياري از مبتلايان به درد ناشي از عصب دندان، چاره‌اي جز كشيدن دندانشان وجود نداشته باشد؛ اما به نظر مي‌رسد با بهره‌گيري از روش نوين درمان پالپ زنده كه قرار است تا 2 ماه آينده در كشور اجرايي شود، آمار كشيدن دندان‌ها به ميزان چشمگيري در كشور كاهش يابد و به نوعي راه‌حل اساسي براي درمان اين مشكل پيش روي بيماران و پزشكان قرار گيرد.

به گفته دكتر سعيد عسگري، درمان پالپ زنده به عنوان يك درمان جهت حفظ و نگهداري بافت پالپي در وضعيت سالم در دندان‌هايي كه قبلا تحت تاثير تروما و پروسه‌هاي ترميمي قرار گرفته‌اند، مطرح مي‌شود. اين درمان بويژه در دندان‌هاي دائمي جوان كه تكامل ريشه ناكافي است، مورد توجه قرار مي‌گيرد.

عضو كميته علمي پنجاهمين كنگره بين‌المللي انجمن دندانپزشكي ايران، با اشاره به اين‌كه نتايج درمان پالپ زنده با بهره‌گيري از سيمان مخلوط غني شده كلسيمي پس از انجام مراحل پژوهشي موفقيت‌آميز، منجر به جلب نظر مساعد وزارت بهداشت شد، تصريح كرد: استقبال معاونت سلامت وزارت بهداشت از اين طرح سبب شد تا استفاده از روش درماني نوين پالپ زنده به بسته ارائه خدمات دندانپزشكي اضافه شده و به كليه دانشگاه‌ها ابلاغ شود.

درمان با ماده‌اي متفاوت

تكنيك درماني كه براي پالپ دندان در اين روش استفاده مي‌شود، متفاوت از درمان‌هاي جاري است و در حالي كه در روت‌كانال‌تراپي‌هاي فعلي، پرهزينه‌ترين نوع درمان استفاده مي‌شود، در شيوه نوين حداقل ميزان پالپ خارج و توسط ماده جديد ترميم مي‌شود كه بدين ترتيب دوام و ماندگاري دندان معالجه شده افزايش مي‌يابد.

اين درمان اختصاصي نه براي پر كردن تاج دندان، بلكه براي پر كردن حفرات دنداني از قبيل ريشه و پالپ دندان است و ماده به كار گرفته شده در اين شيوه درماني، سيمان مخلوط غني شده كلسيمي است كه مانع از تغيير رنگ دندان مي‌شود. درواقع نكته حائزاهميت فراگير شدن اين نوع درمان با استفاده از ماده دنداني ايراني يعني سيمان مخلوط غني شده كلسيمي يا CEM Cement است كه براي اولين بار در كشور دانش فني ساخت و توليد آن به وجود آمده و از نظر فرمولاسيون در دنيا مشابهي ندارد.

به گفته عسگري، اختراع اين ماده جديد با تلاش مستمر طي چند سال گذشته به ثمر رسيده است و نتايج مثبت درماني به دست آمده از اين اختراع در قالب تعداد زيادي از مقالات علمي منتشر شده در نشريات معتبر بين‌المللي در حوزه علوم دندانپزشكي تاييد و چاپ رسيده است.

وي سيمان مخلوط غني شده كلسيمي را سيماني متشكل از پودر و مايع مي‌داند و مي‌افرايد: پودر اين مخلوط حاوي نمك‌هاي مختلف بيواكتيو (فعال در محيط زنده) است كه در آن يون كلسيم و فسفات به وفور يافت مي‌شود.

مجري طرح ملي درمان پالپ زنده، با بيان اين‌كه هر يون كلسيم و فسفات، پيش‌ساخت ماده هيدروكسي آپاتايت (جزو آهكي هر بافت سخت زنده) است، مي‌افزايد: ازاين‌رو بدن با اين ماده آشناست و واكنش منفي نسبت به آن نشان نمي‌دهد.

راه‌حلي براي دوام بيشتر دندان‌ها

با وجود آن كه تا به امروز در عرصه دندانپزشكي، مواد مختلفي مورد استفاده قرار گرفته‌اند؛ اما از آنجايي كه سيمان مخلوط غني شده كلسيمي جديد، خاصيت ضدميكروبي دارد، توان رقابت با بهترين ماده مورد استفاده در درمان‌هاي فعلي كه همان كلسيم هيدروكسايد است را دارد.

عسگري با بيان اين‌كه در دندان‌هايي كه پوسيدگي در آنها پيشرفت كرده و بيماري التهاب غيرقابل برگشت پالپ را ايجاد نموده، با استفاده از تكنيك درمان پالپ زنده توسط ماده CEM Cementمي‌توان به بهبود اين عارضه كمك كرد، تاكيد مي‌كند: با مطالعاتي كه پس از انتخاب صحيح بيمار روي دندان‌هاي مبتلا به التهاب پالپ غيرقابل برگشت انجام شده و در آن با رعايت موازين تكنيكي، قسمتي از پالپ تاجي برداشته مي‌شود. به اين ترتيب ديگر احتياجي به كشيدن اين دندان‌ها نبوده و اين دندان‌ها بدون انجام معالجه ريشه در دهان باقي مي‌مانند.

مجري طرح ملي درمان پالپ زنده، در ادامه از ارائه خدمات دندانپزشكي به شيوه درمان پالپ زنده در مراكز بهداشتي درماني در 5 دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، ايران، شهيد صدوقي يزد، شيراز و مشهد خبر مي‌دهد و مي‌گويد: با اين شيوه درماني، طول عمر ريشه دندان بيشتر خواهد شد و قرار است با توليد انبوه اين ماده دنداني و كاربرد روش درمان پالپ زنده در سراسر كشور و با آموزش‌هاي ويژه‌اي كه به مسوولان و دست‌اندركاران سلامت دهان و دندان داده خواهد شد، همكاران دندانپزشك شاغل در مراكز (بهداشتي ـ درماني)، بيماران مراجعه‌كننده را به شرط امكان انجام اين درمان نوين، تحت پوشش قرار خواهند داد.

بهاره صفوي / گروه دانش

+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۲۶ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

کم‌کاري تيروئيد

نسخه
کم‌کاري تيروئيد
 غده تيروئيد که در جلوي گردن قرار دارد، هورمون تيروکسين را توليد مي‌كند. اين هورمون در بدن تنظيم سه کار مهم را به عهده دارد. مصرف انرژي در سلول‌ها، توليد گرما و تسهيل رشد. يد از عناصر اصلي تشکيل‌دهنده تيروکسين است.

اين ماده که در غذاهاي دريايي و گياهاني که در خاک يددار مي‌رويند (خاک‌هاي نزديک سواحل) بوفور يافت مي‌شود، پس از خوردن در معده جذب شده و سپس در داخل غده تيروئيد پس از ترکيب با اسيد آمينه تيروزين به هورمون تيروکسين تبديل مي‌شود.

در گذشته يکي از دلايل اصلي کم‌کاري تيروئيد بخصوص در جوامعي که دور از دريا زندگي مي‌کردند، کمبود يد در مواد غذايي بوده است، ولي در سال‌هاي اخير با افزودن يد به نمک طعام مشکل کمبود يد مرتفع شده و اکنون فعاليت مرضي سيستم ايمني بدن (بيماري‌هاي خودايمني) دليل اصلي کم‌کاري تيروئيد است.

در دوره نوزادي کم‌کاري تيروئيد به دليل ناهنجاري مادرزادي بوده و خوشبختانه نادر است (يک مورد در هر 4 هزار تولد) با اين وجود به دليل اين‌که اين بيماري باعث عقب‌ماندگي شديد ذهني شده و از طرفي در صورت تشخيص بموقع بخوبي قابل درمان است در سال‌هاي اخير همه نوزادان از طريق آزمايش خون کف پا از نظر اين بيماري بررسي شده و در صورت ابتلا درمان مي‌شوند.

در سنين ميانسالي و بالاتر کم‌کاري تيروئيد بخصوص در خانم‌ها خيلي شايع است. اما علائم اين بيماري خيلي معمولي بوده و بيشتر مواقع دير تشخيص داده مي‌شود. احساس خستگي، احساس سرما، يبوست، چاق شدن، خشکي و سردي پوست، پف‌آلودگي صورت و بدن و خواب‌آلودگي زياد از علائم اين بيماري هستند. اختلال در خونريزي‌هاي ماهانه زنان نيز از علائم مهم کم‌کاري تيروئيد است.

هورمون‌هاي تيروئيد شامل تي 3 و تي 4 است و هورمون تنظيم‌کننده تيروئيد TSH است. با اندازه‌گيري اين هورمون‌ها در خون کم‌کاري تيروئيد بخوبي قابل تشخيص است.

قرص لووتيروکسين که همان هورمون اصلي تيروئيد است، براي درمان اين بيماري استفاده مي‌شود. استفاده صحيح از اين دارو بخوبي همه علائم بيماري را کنترل مي‌كند. نکات مهم مصرف داروي لووتيروکسين به اين شرح است:

مصرف اين دارو بايد با فاصله از غذا و ساير داروها باشد و بهترين زمان مصرف صبحگاه و نيم ساعت قبل از صبحانه است.

2 تا 3 ماه بعد از شروع اين دارو اثرات مفيد آن ظاهر مي‌شود، بنابراين نبايد خيلي زود انتظار بهبودي داشت و دست از مصرف کشيد. از طرفي اگر بيمار مصرف دارو را قطع كند، زمان زيادي طول مي‌کشد تا بدحال شود. يعني اثرات دارو دير ظاهر مي‌شوند و دير هم از بين مي‌روند.

اگر بيمار يک روز مصرف اين دارو را فراموش كند، مي‌تواند براي جبران روز بعد 2 برابر دارو را مصرف كند.

دكتر رضا كريمي 
متخصص بيماري‌هاي داخلي


+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۲۲ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

ام‌اس را مي‌توان از پا درآورد

ام‌اس را مي‌توان از پا درآورد
 
مي‌ترسيد؟ از بيماري ام‌اس مي‌ترسيد؟! اگر امروز يا فردا گذرتان به مطب پزشك متخصص مغز و اعصاب بيفتد و او بگويد شما به ام‌اس مبتلا هستيد چه احساسي پيدا مي‌كنيد؟!

بعضي‌ها مي‌گويند ام‌اس يعني ناتواني، اما برخلاف اين شايعات خيلي از آدم‌هاي موفق دنيا به اين بيماري مبتلا هستند، يك پزشك يا پژوهشگري ماهر، دانشجويي ممتاز، استادي دلسوز، همسري وظيفه‌شناس و.... ممكن است هريك از همه اين آدم‌ها در مجموعه بيماران مبتلا به ام‌اس پيدا شوند چون آنها برخلاف منفي‌نگرها، بيماري‌شان را بخوبي شناخته‌اند و با اين شناخت كامل، آن را به زانو درآورده‌اند!

پيش از شروع اين گزارش ما مي‌خواهيم اعتراض بكنيم. يكي از صفات خوب آدم‌هاي موفق اين است كه هميشه جرات دارند به اشتباهاتشان اعتراف كنند و آنها را جبران كنند. روزنامه‌ها هم مثل آدم‌ها هستند و اگر بخواهند موفق باشند بايد با شجاعت به خطاهاي غيرعمدي‌شان اعتراف كنند.

امروز، روز اعتراف ماست. در جام‌جم چندي پيش خبري را درباره ام‌اس به نقل از بخش پزشكي يكي از سايت‌هاي خبري چاپ كرديم كه در قسمت پاياني آن، ادعا شده بود بيماران مبتلا به ام‌اس سرانجام ناتوان مي‌شوند و مي‌ميرند، اما اين ادعا به هيچ وجه واقعيت ندارد و همين موضوع امروز دستمايه تهيه گزارشي براي جبران اشتباه ما شده است در صفحه‌اي كه شما دوستش داريد.

ام‌اس يعني چي؟

ام‌اس نوعي بيماري شايع در سيستم عصبي انسان‌هاست كه معمولا مغز و نخاع را تحريك مي‌كند و در آن لايه حفاظتي سلول‌هاي عصبي (ميلين) آسيب مي‌بيند. دكتر مژگان طباطبايي، متخصص مغز و اعصاب در گفتگو با «جام‌جم» درباره اين كه بيماري ام‌اس دقيقا چگونه به وجود مي‌آيد، توضيح مي‌دهد: در اين بيماري آنتي‌بادي‌هايي در بدن توليد مي‌شوند كه به غشاء سلول‌هاي عصبي حمله مي‌كنند.

بسته به اين كه هر بار اين گلبول‌هاي سفيد ديوانه شده، به اعصاب كدام يكي از اندام‌هاي بدن شما حمله كنند، نوع اندامي كه در هر حمله ام‌اسي دچار مشكل مي‌شود متفاوت است يعني ممكن است آنها زماني تصميم بگيرند به اعصاب بينايي شما حمله‌ور شوند، روزي ديگر به اعصاب حركتي‌تان و...

اين كه آنها در هر حمله، كدام اندام را انتخاب مي‌كنند هم هنوز غيرقابل پيش‌بيني است و به همين دليل تظاهرات بيماري ام‌اس در هر فرد با فرد ديگر متفاوت است و اين موضوع باعث مي‌شود هيچ وقت نتوانيد دو بيمار ام‌اسي را پيدا كنيد كه در شروع و پيشرفت بيماري كاملا به هم شبيه باشند.

دكتر طباطبايي درباره دليل بيماري ام‌اس مي‌گويد: دليل اين بيماري هنوز كاملا ناشناخته است، البته بيماراني بوده‌اند كه با هم نسبت‌هاي فاميلي داشته‌اند اما احتمال منشاء ژنتيكي ام‌اس هنوز صد درصد نيست.

ايراني‌هاي خوش‌شانس

ام‌اس 4 نوع دارد و اگر به انجمن ام‌اس سري بزنيد، آنجا جزوه‌هايي در اختيارتان قرار مي‌گيرد كه در آنها به شكلي كامل درباره انواع ام‌اس از ديدگاه پژوهشگران صحبت شده است، اگرچه بررسي كامل اين 4 نوع از حوصله اين گزارش خارج است با اين‌حال اگر بخواهيم خلاصه‌اي از آن را برايتان بگوييم مي‌شود گفت بيشتر انواع ام‌اس حمله‌هايي همراه با بهبودي دارند و فقط يك نوع از آن بهبودي ندارد و باعث ناتوان شدن بيمار تا پايان عمر مي‌شود.

دكتر طباطبايي درباره نوع رايج ام‌اس در ايران مي‌گويد: بيشتر بيماران ام‌اسي در ايران به ام‌اس خوش‌خيم مبتلا هستند و حمله‌هاي بيماري در آنها با پسرفت و بهبودي همراه است.

به گفته اين متخصص مغز و اعصاب بيماري ام‌اس معمولا در سنين 20 تا 30 سالگي شيوع بيشتري دارد با اين‌حال كودكان يا ميانسالاني هم وجود دارند كه به آن مبتلا مي‌شوند.

اين علائم را جدي بگيريد

در بسياري از بيماران مبتلا به ام‌اس، بيماري با ايجاد مشكل در بينايي آغاز مي‌شود، اما همان‌طور كه گفتيم اين يك اصل هميشگي نيست.

دكتر طباطبايي هشدار مي‌دهد: بيماري ممكن است با علائمي چون تاري ديد، دو بيني، سرگيجه، عدم تعادل، اختلال در حركت و بي‌اختياري يا بندآمدن يا تكرر ادرار ظاهر شود. او بار ديگر تاكيد مي‌كند: احتمال دارد بيماران با حمله ام‌اس دچار ناتواني‌هايي شوند، اما اين كه ام‌اس باعث مرگ شود به‌هيچ وجه صحت ندارد.

به گفته اين متخصص، ام‌اس بيماري عادي است، بسياري از مردم دنيا به ام‌اس مبتلا هستند و به زندگي طبيعي‌شان ادامه مي‌دهند، اما بهتر است بيماران مبتلا به ام‌اس هميشه زير نظر پزشك و زير پوشش انجمن ام‌اس باشند تا درباره بيماري‌شان آگاهي كافي و به روز كسب كنند.

او درباره شيوه زندگي مبتلايان به ام‌اس مي‌گويد: در كشورهايي مانند ژاپن كه از غذاهاي دريايي استفاده مي‌كنند، ابتلا به اين بيماري كمتر است. مبتلايان به ام‌اس بايد زندگي بدون فشارهاي روحي، همراه با ورزش، تفريح، پياده‌روي و موسيقي داشته باشند.

هواي گرم براي اين بيماران مناسب نيست. فيزيوتراپي هم به شرطي كه خسته‌شان نكند براي آنها مفيد است. با اين حال، هنوز خيلي چيزها درباره ام‌اس ناشناخته است براي مثال چند سالي است پژوهشگران اروپايي درباره رابطه ام‌اس و زيبايي مشكوك شده‌اند تا بفهمند دليل اين كه زيبارويان بيشتر به ام‌اس دچار مي‌شوند، چيست البته آنها هنوز به نتيجه قطعي نرسيده‌اند و احتمال مي‌دهند اين مساله تصادفي باشد.

برخي از پژوهش‌هاي علمي نيز به نتايج اميدواركننده‌اي رسيده‌اند براي مثال دانشمندان وعده مي‌دهند كه در سال‌هاي آينده از طريق سلول‌هاي بنيادي ، تحولي عظيم در درمان اين بيماري ايجاد كنند اما تا زماني كه همه رازها درباره ام‌اس فاش شوند، يك حقيقت را فراموش نكنيد: ام‌اس نمي‌تواند ما را ناتوان كند، مگر وقتي كه در ناخودآگاه‌ تسليمش شده باشيم!

مريم يوشي‌زاده 
گروه سلامت


+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۲۲ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

برخي اشتباه کاران پس از انتخابات را نمي‌توان دشمن ناميد

آيت الله مهدوي کني:
برخي اشتباه کاران پس از انتخابات را نمي‌توان دشمن ناميد
جام جم آنلاين: دبير كل جامعه روحانيت مبارز با اشاره به فتنه پس از انتخاات رياست جمهوري گفت:برخي اشتباه کاران پس از انتخابات را نمي‌توان دشمن ناميد زيرا نيت همه آنها دشمني نبود،آنهايي که سوابق خوبي در انقلاب داشتند نمي توان در مورد نيت شان در مسائل اخير صحبت کرد اماعمل اين افراد عمل بدي بوده است.

اعضاي شوراي مرکزي و خانواده شهداي حزب مؤتلفه اسلامي به مناسبت 26 خرداد سالروز شهادت طلايه داران آفتاب (شهيدان اماني ، بخارايي ، صفار هرندي و نيک نژاد) با آيت الله مهدوي کني ديدار کردند.

به گزارش جام جم آنلاين به نقل از روابط عمومي حزب مؤتلفه اسلامي ، آيت الله مهدوي کني عضو مجلس خبرگان رهبري در اين ديدار ضمن گراميداشت يادو خاطره شهداي حزب مؤتلفه اسلامي گفت: ماه خرداد ماه عاشورايي براي انقلاب اسلامي است،امام خميني (ره) فرمودند " 15 خرداد را فراموش نکنيد ، همانطور که ائمه اطهار (ع) نيز تأکيد بر برگزاري روضه خواني عاشورا و حفظ ارزشهاي اين روز داشتند.

وي با بيان اينکه امام خميني (ره) همان سياست ائمه اطهار را داشت تأکيد کرد:مجموعه روزهاي ماه خرداد از پيروزي خرمشهر ، شهادت شهداي مؤتلفه اسلامي ، شهداي 15 خرداد و حتي روز رحلت امام خميني (ره) از جمله مسائل بسيار مهمي بوده که تأثير بسياري بر نهضت اسلامي داشته است.

آيت الله مهدوي کني با اشاره به فتنه پس از انتخابات تصريح کرد: برخي اشتباه کاران پس از انتخابات را نمي توان دشمن ناميد زيرا نيت همه آنها دشمني نبود ، آنهايي که سوابق خوبي در انقلاب داشتند نمي توان در مورد نيت شان در مسائل اخير صحبت کرد اماعمل اين افراد عمل بدي بوده است.ما ماموريم با بدي ها و نا هنجاري ها مبارزه کنيم،سوء نيت و حسن نيت در مسائل سياسي ملاک صحت عمل نمي باشد.

وي ادامه داد:با کساني که کفر مي ورزند نبايد رفاقت کنيم ، با کافر معاند رفاقت نکنيم ، اين جزو وظايف ما است ، اشتباهاتي که برخي ها انجام دادند موجب خوشحالي دشمن شد ، در جريان انتخابات دشمن را شاد کردند و دشمنان برايشان کف زدند.

عضو مجلس خبرگان رهبري تصريح کرد : اگر دشمنان از آنها حمايت مي کنند به اين حمايت دلخوش نباشند.دشمن با قصد غربت از آنها طرفداري نمي کند.

آيت الله مهدوي کني در ادامه با اشاره به نظرات امام خميني (ره) در اصول انقلاب اظهار داشت:امام خميني (ره) در مرحله اول براسلام تأکيد داشتند،انقلاب اسلامي انقلابي بر مبناي دين و احياي اسلام بوده و حکومت اسلامي براي اين است که اسلام را رعايت کنيم.

وي ادامه داد:امام (ره) بر مسأله رهبري جامعه اسلام تأکيد داشتند و اينکه غير از رهبري ديني کسي نمي تواند نظام اسلام را هدايت کند، ولايت امام خميني (ره)  در امتداد امامت شروع شد ادامه داشته و پس از آن با ولايت مقام معظم رهبري ادامه دارد.

رئيس دانشگاه امام صادق احترام بر مردم را از خصوصيات امام خميني (ره) دانست و تأکيد کرد:امام خميني (ره) علاوه بر آنکه  بر فرهنگ اشراف کامل داشتند ، رهبري روشن بين، آينده نگر و کم نظير بودند و در تمام ادوار انقلاب اسلامي همواره به مردم تکيه داشتند ، حضور مردم در صحنه براي امام بسيار مهم بود.

آيت الله مهدوي کني در ادامه سخنان خود با اشاره به تشکيل جمهوري اسلامي گفت: امام خميني (ره) پس از تشکيل نظام بر حفظ استقلال حکومت اسلامي تأکيد داشتند و معتقد بودند اگر اين استقلال وجود نداشت انقلاب از بين مي رود .

وي افزود:تأکيد امام بيشتر به استقلال سياسي و اقتصادي بود و به همين دليل شعار نه شرقي ، نه غربي را مي پسنديدند زيرا به هيچکدام از دولت هاي بزرگ اعتقاد نداشتند.

عضو مجلس خبرگان راهبري تأکيد کرد:امام (ره) مي فرمودند در برابر دشمنان حتي به خاطر مصالح زود گذر تسليم نشويد ، در برخي مسائل کوچک که حتي مي شد نرمش داشت امام(ره) زيربار نرمش نمي رفت و هيچ گاه عقب نشيني نداشت.

وي ادامه داد: امام (ره) مي دانست ايستادگي سخت است، اما مي خواستند امامت،ولايت و حرمت انقلاب حفظ شود و به همين دليل بر شعار مرگ بر آمريکا تاکيد داشتند و هر کس که در برابر دشمنان محکم مي ايستاد آن فرد را دوست داشت ، تسليم نشدن در مقابل دشمنان مورد تأکيد ايشان بود.

آيت الله مهدوي کني تأويل نکردن اصول را از ديگر وظايف دانست و اظهارداشت : ما در انقلاب اسلامي اصول ثابت داريم که قابل تأويل نيست، در جريانات پس از انتخابات برخي اين اصول را تاويل کردند و از مواضع خود جا به جا نمودند،يحرفوا الکلم عن مواضعه ، لذا  اصل ولايت فقيه را نبايد تأويل کرد.

وي افزود:بايد ولايت فقيه را در همه مقاطع حفظ کرد حتي اگر مطابق ميل ما نباشد ، براي حفظ نظام بايد پيرو ولايت بود ،متاسفانه  کساني در مقام عمل پس از انتخابات کارهايي کردند که نادرست بود و به نظام ضربه زدند.

عضو مجلس خبرگان رهبري شهداي حزب مؤتلفه اسلامي را از بانيان حفظ ولايت دانست و گفت : اقدام انقلابي شهداي 26 خرداد اقدامي بود که خواسته هاي انقلاب را پياده کرد ، ما درانقلاب 2 دسته انقلابي داريم مسلمانان انقلابي و انقلابيون مسلمان ، گروه اول اسلام براي آنها اصل است ولي گروه دوم انقلاب را اصل و اسلام را در درجه دوم قرار مي دهند اين گروه اسلام را تا جايي قبول دارند که به نفع  منافع و افکار خودشان باشد .همانطور که در زمان پيامبر اکرم (ص) مسلمانان دو دسته بودند و مسلمانان واقعي و انقلابي و انقلابيون به ظاهر مسلمان که به همراه پيامبر (ص)به مکه رفتند ،اين افراد گفتند که با پيامبر (ص) مي توان به منافع خود رسيد.

آيت الله مهدوي کني تأکيد کرد:انقلاب اسلامي را با اصولي که روح انقلاب است مي توان حفظ کرد و اگر به روح انقلاب ضربه وارد شود انقلاب باقي نمي ماند ، حفظ اصول و رهبري انقلاب بسيار مهم است و امتياز حزب مؤتلفه اسلامي اين است که با امامت ، ولايت در روحانيت همواره عجين بوده است.

رئيس دانشگاه امام صادق (ع) خطاب به شوراي مرکزي حزب مؤتلفه اسلامي گفت : اين خطي را که داشته ايد حفظ کنيد ، حرکت جوهري انقلاب حرکتي زيگزالي است ، بالا و پايين دارد ، اگر پائين آمد فکر نکنيد تمام شده بلکه انقلاب باقي مي ماند ، وظايف ما اين است که حرکت انقلاب را حفظ کنيم.

وي ادامه داد : امروز حزب مؤتلفه اسلامي همانند نسل شهداي خود ثابت قدم است امتحان هاي الهي وجود دارد اما در راه حق ثابت قدم باشيد.

آيت الله مهدوي کني ولايت و امامت آيت الله خامنه اي را نعمتي براي انقلاب دانست وتصريح کرد : نعمت وجود مقام معظم رهبري را بايد قدر دانست و کساني که قدر رهبري را نمي دانند ناسپاس هستند ، هر کس اگر به فکر مردم و کشور است بايد قدر رهبري را بداند.

عضو مجلس خبرگان رهبري تأکيد کرد : اگر مي خواهيم انقلاب حفظ شود بايد جانشين امام خميني (ره) که مقام معظم رهبري هستند را حفظ کرد .

آيت الله مهدوي کني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به انتخابات آينده گفت:اصولگرايان بايد در انتخابات آينده وحدت داشته باشند و از تفرقه بپرهيزند.

همچنين در اين ديدار محمد نبي حبيبي دبيرکل حزب مؤتلفه اسلامي نيز اظهار داشت : و جه مشترک تمام مناسبت هاي خرداد ماه موضوع اعتقاد به حکومت ديني با محوريت ولايت فقيه است.

وي ادامه داد : از ابتداي انقلاب اسلامي همواره هجوم به محور اصل تفکر حکومت ديني و ولايت فقيه وجود داشته است.

حبيبي تصريح کرد : اصل تفکر حکومت ديني همواره سابقه اي طولاني دارد و از ابتدا تا به امروز دو صف طولاني ميان طرفداران اين تفکر و مخالفين آن وجود دارد که در مقابل يکديگر ايستاده اند و اين تقابل ادامه پيدا خواهد کرد.

وي ادامه داد : در طول تاريخ 3 دهه  پرمخاطره انقلاب اسلامي اگر حکومت ديني و رهبري نبود کشور تجزيه مي شد و اينکه امام خميني (ره) فرمودند پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملکت آسيبي نرسد مصداق اين مسأله است.

دبيرکل حزب مؤتلفه اسلامي خاطر نشان کرد:در زمان جنگ تحميلي 50 نفر از روحانيون کردستان در مقابل دشمنان ايستاده و به شهادت رسيدند که عامل باقي ماندن کردستان در کشور وجود حکومت ديني مبتني بر ولايت فقيه است.

حبيبي با اشاره به اتفاقات اظهار داشت : در دوران پس از انتخابات حوادثي به وجود آمد که هنوز هم ادامه دارد و در حال حاضر متأسفانه برخي رقباي انتخاباتي از حالت اپوزيسيون قانوني در نظام تبديل به اپوزيسيون غير قانوني شده و ميان موضع گيري هاي اينها و دشمنان انطباق وجود دارد.

وي ادامه داد : برخي رقباي انتخاباتي بر روي کمک هاي دشمان حساب کرده و درحال حاضر به دنبال اينجا اختلاف ميان قواي سه گانه ، اختلاف علما با يکديگر شکاف ميان نخبگان ، بيان تهديدات و فشارهاي آمريکا و نگران کردن مردم و ايجاد درگيري ميان نيروهاي وفادار به انقلاب هستند.

دبيرکل حزب مؤتلفه اسلامي تأکيد کرد : دشمنان به دنبال برخورد با حکومت ديني مبتني بر ولايت فقيه و شخص رهبري هستند که بايد بسيار مراقب بود.

وي با اشاره به سالروز شهداي 26 خرداد حزب مؤتلفه اسلامي گفت : شهيد بخارايي در زمان اعدام انقلابي حسنعلي منصور گلوي او را  مورد هدف قرار داد که رئيس دادگاه  از او علت اين کار را سوال کرد که شهيد بخارايي پاسخ داد که گلويي که به روحانيت و مرجعيت بي حرمتي کرده بايد دريده شود.

حبيبي در پايان تصريح کرد : حزب مؤتلفه اسلامي همواره در خط ولايت ، مرجعيت و روحانيت حرکت کرده است.


+ نوشته شده در  دوشنبه ۱۰ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۷:۲۰ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

محمدي:جذب بازيكن با قيمت بيشتر از 350 ميليون تومان ممنوع

محمدي:جذب بازيكن با قيمت بيشتر از 350 ميليون تومان ممنوع

رئيس سازمان ليگ برتر فوتبال گفت: براي بازيکناني که قراردادي بيشتر از سقف در نظر گرفته شده امضا کنند، کارت بازي صادر نخواهيم کرد.


 عزيز محمدي درباره قرارداد جان واريو با سپاهان که گفته مي شود بيش از يک ميليارد تومان و مغاير با سقف در نظر گرفته شده از سوي سازمان ليگ است، اظهار داشت: سازمان ليگ بر طبق مصوبه هيات رئيسه فدراسيون فوتبال سقف قرارداد را 350 ميليون تومان اعلام کرده و ملاک سازمان ليگ براي صدور کارت هم فرم قراردادي است که باشگاه ها براي ما ارسال مي کنند.

 رئيس سازمان ليگ برتر فوتبال تاکيد کرد: هر مبلغي که از سوي رسانه ها اعلام شود براي من مهم نيست. نمي توانم بر اساس اين اخبار صحبت کنم. آقاي ساکت در جريان سقف قراردادها است. اگر فرم قراردادي به ما برسد که بيش از 350 ميليون تومان باشد اين قرارداد نه ثبت رسمي مي شود و نه کارتي براي آن بازيکن صادر مي شود.

 محمدي عنوان کرد: اگر دو طرف غير از فرم قرارداد توافق بيشتري براي مبلغ قرارداد داشته باشند و در آينده با هم به مشکل بخورند و بازيکن ادعاي پول بيشتري از باشگاه خود داشته باشد سازمان ليگ مبلغ قرارداد بيشتر را به رسميت نمي شناسد و بازيکن و باشگاه را جريمه مي کند.

 رئيس سازمان ليگ در پاسخ به اين سوال که شايد باشگاه خصوصي مثل استيل آذين بخواهد پول بيشتري به بازيکنان بدهد، گفت: همه باشگاه ها را به يک چشم مي بينيم. فقط باشگاه استيل آذين خصوصي است و بايد به فکر ديگر باشگاه ها هم بود.

 محمدي در ادامه در مورد استعلام باشگاه تراکتورسازي مبني بر اينکه آيا فراز کمالوند براي فصل آينده منشوري است يا خير، اظهار داشت: درباره  افراد صحبت نمي کنيم. هنوز جواب استعلام باشگاه تراکتورسازي را نداده ايم. درحال بررسي اين مورد هستيم. درباره آقاي کمالوند کاري به منشور اخلاقي نداريم. ايشان فصل گذشته يک بار تيم را مقابل ابومسلم از زمين بيرون برده و چندين مصاحبه در زمينه هاي مختلف انجام داده که هر کدام از آنها قابل بررسي است.

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۹ خرداد۱۳۸۹ساعت ۹:۶ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

تنهايي

براي زندگي کردن کافيست که مرده باشي
با چشم هاي باز و نگاهي رو به آسمان
کافيست مرده باشي تا بفهمي معني شب گريه هاي
دخترک شب هاي بي ستاره يعني چه
بايد بفهمي خستگي چه طعمي را زير دندان هايم مي آورد
بايد بفهمي چرا تنهايي ؟
مينويسم که خوب نيستم
براي چيز هايي که شنيده ام بغض ميکنم
نفرتم را مي بلعم..اشک هايم را خاک ميکنم
هراسم نيست که لب هايت را وقت مستي ببوسم
هراسم نيست که سيگارم را از لب هاي تو بگيرم
هراسم نيست که ببازم همه داشته هايم را
من با تنهاييم خوبم..زنده ام..شادم
من با تنهاييم تنهايم
آسمان من آبستن ستاره هاي پرنور و صورتيست
شب هاي من پر از کلاغ هاي کاغذيست
روزهايم را با تنهاييم معني ميکنم
حرف هايم را زير دندان هايم ميجوم
من با تنهاييم عشق بازي ميکنم
تنهاييم را مي ستايم
روزهايي که گذشت و شب هايي که خيس از اشک
سحر شد..شايد پروانه شدن يک خيال بود
يک خيال ساده اما دوست داشتني
روزهاي من گذشت با تنهايي من گذشت
به دنبال يک هدف
گذشت و زمان حتي نفسي تازه نکرد
گذشت و ثانيه دويد
آمدم بگويم دست هايم را بگير
که ديدم رفته بود
قد کشيدم..
باز هم تنهايي قد کشيدم
همون روزي که توي کوچه ها با يه کوله رو دوشم زير بارون
شعر تنهايي و ميخوندم..قد کشيدم
ستاره باز هم چشمکي زد
خواستم بگويم :تنهايي من زيباست

+ نوشته شده در  شنبه ۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۶:۳۳ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

دوستتون دارم

مرا صد بار اگر از خود برانی دوستت دارم

به زندان خیالت هم اگر من را کشانی دوستت دارم

به پیش خلق گر نتوان حدیث عشق را گفتن

درون سینه تنگم نهانی دوستت دارم

چه حاصل از جفا کردن چه سود از قهر ورزیدن

مرا لایق بدانی یا ندانی دوستت دارم


+ نوشته شده در  شنبه ۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۶:۲۸ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

متن نامه محرمانه اوباما به داسيلوا

برزيل افشا کرد
متن نامه محرمانه اوباما به داسيلوا
جام جم آنلاين: پس از اظهارات وزير خارجه آمريکا درباره‌ي وجود اختلافات جدي ميان واشنگتن و برازيليا در مورد بيانيه تهران، برزيل نامه محرمانه‌اي که در آن باراک اوباما از همتاي برزيلي خود خواسته بود تا براي توافق با ايران تلاش کند، منتشر کرد.

به گزارش مهر به نقل از روزنامه نيويورک تايمز، وزارت خارجه برزيل امروز نامه 20 آوريل 2010 (31 فروردين 89) باراک اوباما به رئيس جمهور برزيل را درباره‌ي مبادله سوخت راکتور تحقيقاتي تهران منتشر کرد.

نيويورک تايمز مي نويسد؛ نخست وزير ترکيه و رئيس جمهور برزيل با اميد به اينکه بتوانند چالش هاي موجود ميان ايران و غرب را از بين ببرند به تهران رفته و پس از مذاکرات و موافقت مقامات ايراني بيانيه تهران صادر شد، اما داسيلوا پس از بازگشت به برزيل با جبهه گيري از سوي آمريکا مواجه شد که انتظار آن را نداشت.

بر اساس نامه‌اي که برزيل در اختيار روزنامه نيويورک تايمز قرار داده، رئيس جمهور آمريکا پيش از نشست تهران و اجلاس گروه 15 در ماه مي در ديدار با روساي جمهوري برزيل و ترکيه موافقت خود را با انتقال سوخت ايران به يک کشور ثالث اعلام و از مواضع قبلي خود عقب نشيني کرده بود.

اوباما در اين نامه تأکيد کرده است که با يک کشور ثالث و مشخصاً انتقال سوخت ايران به ترکيه در جريان تبادل سوخت موافق است.

در بخشي از نامه اي که وزارت خارجه برزيل آن را منتشر کرده، اوباما مي گويد؛ من با شما موافق ام که مبادله سوخت راکتور تحقيقاتي تهران موقعيتي است که براي انجام مذاکرات وسيع تر در مورد موضوعات ريشه‌اي که جامعه جهاني در مورد برنامه هسته اي ايران در نظر دارد، ايجاد کرده است.

وي در مورد مذاکرات ماه اکتبر سال گذشته ميان ايران و 1+5 نيز نوشته است: از شروع فعاليت، نقطه نظر من اين بود که درخواست ايران يک نقطه روشن براي شروع مذاکرات و ايجاد اعتماد متقابل مي تواند باشد و بنابراين مي توان يک زمان و فضاي مناسب براي فرآيند مذاکرات و گفتگوهاي جدي باز کرد و اين دليل آنست که چرا دولت امريکا قويا از پيشنهاد مديرکل پيشين آژانس بين المللي انرژي اتمي پشتيباني و حمايت کرد.

اوباما در خصوص پيشنهاد آژانس به ايران نيز مي نويسد: پيشنهاد آژانس بين المللي انرژي هسته اي مناسب و عادلانه بود و براي دو طرف که به همديگر اعتماد متقابل کنند، پيشنهاد خوبي بود. براي ما ارسال 1200 کيلوگرم اورانيوم غني شده ايران به خارج از کشور نقطه اعتمادسازي محسوب مي شود زيرا ذخيره اورانيوم ايران را کاهش مي دهد و هم از تنش‌هاي منطقه اي جلوگيري مي کند.
رئيس جمهور آمريکا در خصوص مبادله سوخت نيز مي نويسد: من مي خواهم اعلام کنم که اين پارامتر يک پارامتر اساسي براي امريکا محسوب مي شود و براي ايران هم دريافت سوخت هسته اي که مطمئن باشند مي توانند ازسوخت آن براي راکتور تحقيقاتي تهران که ايزوتوپهاي پزشکي توليد مي کند، استفاده نمايند. و ايران مي تواند بدين وسيله مقاصد صلح آميز هسته اي خود را نشان دهد.
 
به گزارش مهر، انتشار اين نامه بار ديگر سياست هاي دوگانه و چهره رياکارانه آمريکا را ترسيم مي کند، زيرا از يک سو از رئيس جمهوري برزيل مي خواهد تا جهت مبادله سوخت به ايران سفر کند و از سوي ديگر از مخالفت خود با توافق تهران و وجود اختلاف نظرهاي اساسي ميان واشنگتن و برازيليا در خصوص اين بيانيه سخن مي گويد.

+ نوشته شده در  شنبه ۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۶:۱۶ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

اعمال فشار بر چین برای محکوم کردن کره شمالی

اعمال فشار بر چین برای محکوم کردن کره شمالی

کره جنوبی می گوید همسایه شمالی اش

این ناو جنگی را غرق کرده اما کره شمالی

این اتهام را رد می کند

در پی شدت یافتن تنش های منطقه ای بر سر غرق شدن یک ناو جنگی کره جنوبی، سران این کشور، چین، و ژاپن امروز شنبه، هشتم خرداد (بیست و نهم مه) در سئول، پایتخت کره جنوبی، با هم دیدار می کنند.

یوکیو هاتویاما، نخست وزیر ژاپن هنگام ورود به سئول، برای ادای احترام به چهل و شش ملوان که در اثر انفجار این کشتی جنگی در ماه مارس کشته شدند، به گورستان محل دفن آنها رفت.

خبرنگار بی بی سی در سئول می گوید این اقدام نخست وزیر ژاپن، نمایشی از همبستگی با کره جنوبی است.

کره جنوبی می گوید این کشتی در اثر پرتاب اژدر توسط یک زیردریایی کره شمالی غرق شد اما کره شمالی این اتهام را رد کرده است.

گفته می شود در این اجلاس سه جانبه، چین برای محکوم کردن کره شمالی تحت فشار قرار خواهد گرفت.

اما چین تا کنون از محکوم کردن دوست و متحد دیرینه خود امتناع کرده و می گوید هنوز در حال بررسی شاهد مربوط به این واقعه است.

در عین حال ون جیابائو، نخست وزیر چین دیروز در سئول گفت کشورش در ارتباط با غرق شدن کشتی جنگی کره جنوبی بی طرفی خود را حفظ خواهد کرد.

چین قبلا از طرف های درگیر خواسته بود خویشتنداری خود را حفظ کنند.

نتیجه گیری تحقیقات بین المللی در باره غرق کشتی جنگی کره جنوبی این است که کره شمالی با پرتاب اژدر، کشتی جنگی همسایه جنوبی خود را غرق کرده است.

باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نیز در این باره با یوکیو هاتویاما، نخست وزیر ژاپن تلفنی صحبت کرده است.

بنابر گزارش ها دو طرف توافق کرده اند که از درخواست کره جنوبی از شورای امنیت سازمان ملل متحد در باره هر گونه اقدامی در این باره، حمایت کنند.

هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا، در سفر اخیر یک هفته ای خود به آسیا و گفتگوهای فشرده در ژاپن، چین و کره جنوبی با خوشبینی نسبت به چشم انداز اجماع بین المللی در مورد واکنش به اقدامات کره شمالی، به آمریکا بازگشت.

خانم کلینتون در طول سفرش تاکید کرد که پکن ناگوار بودن وضعیت را درک می کند و اینکه هیچ کس به اندازه چین نگران ثبات و صلح در شبه جزیره کره نیست.

اما او اذعان کرد که چین و آمریکا اغلب دیدگاه های متفاوتی دارند.

واشنگتن سعی داشته است پیامی شدید برای کره شمالی بفرستد و روشن کند که نمی تواند بدون مجازات از ماجرای غرق کردن کشتی کره جنوبی بگریزد.

پکن به طور سنتی از فشار آوردن بر پیونگ یانگ اکراه داشته و از عواقب بی ثباتی یا تغییر رژیم در کره شمالی هراس دارد.

اما اقدامات کره شمالی اکنون باعث بروز تنش قابل توجهی در منطقه شده است، و مقام های آمریکایی معتقدند این وضعیت چینی ها را به فکر فرو برده است.

+ نوشته شده در  شنبه ۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۶:۱۱ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

جواد شيرزاد به تيم فوتبال استقلال پيوست

جواد شيرزاد به تيم فوتبال استقلال پيوست

جواد شيرزاد دفاع چپ سابق تيم فولاد خوزستان و پاس همدان به تيم فوتبال استقلال تهران پيوست.


به نقل از سايت رسمي باشگاه استقلال، شيرزاد پس از مذاکره با مديرعامل باشگاه استقلال، با امضاي قراردادي دو ساله به جمع آبي پوشان پايتخت پيوست.

اين بازيکن سابقه حضور در باشگاه‌هاي فولاد خوزستان، پاس و ملوان بندرانزلي را در کارنامه خود دارد.

حضور شيرزاد به عنوان يک دفاع چپ تخصصي مي‌تواند مشکل اين تيم را در اين جناح بيش از گذشته برطرف کند.

شيرزاد دومين بازيکني است که پس از فيليپ آلوز دسوزا در فصل نقل و انتقالات به باشگاه استقلال پيوسته است.

+ نوشته شده در  شنبه ۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۷:۴۰ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

اعتماد در سياست بين‌الملل وجود ندارد

شنبه 08 خرداد 1389 / 15 جمادي الثاني 1431 / a 29 May 2010
مجتهدزاده :
اعتماد در سياست بين‌الملل وجود ندارد
جام جم آنلاين: دكتر پيروز مجتهد‌زاده با بيان اينكه هدف روسيه در مقابل ايران بهره‌ كشيدن و به دست آوردن سود است و در موضوع انرژي هسته‌اي و آمريكا، روسيه نيز هدفي جز تامين منافع و به دست آوردن سود نداشته است، خاطرنشان كرد:« ما البته بايد از مدتها پيش متوجه اين موضوع مي‌شديم و با احتياط بيشتري با روسيه برخورد مي‌كرديم.»

دكتر پيروز مجتهد‌زاده مديرعامل بنياد پژوهشي يوروسويک در لندن، در گفتگو با ايسنا ادامه داد:« در توافق‌هاي قبلي، ايالات متحده آمريكا شرايطي را فراهم آورده بود كه ايران اورانيوم غني شده را به روسيه و فرانسه بفرستد و آنها غني‌سازي را تكميل كنند و به ما برگردانند. اين موضوع مي‌توانست امتيازات مالي و همچنين امتيازات ژئوپلتيك قابل توجهي براي روسيه به وجود بياورد.»

وي افزود:« درحال حاضر مشكل اصلي روسيه اين است كه اين زمينه براي كسب امتياز برايش از بين رفته است. اين سياستي است كه متاسفانه ايالات متحده آمريكا مدتهاي زيادي است پيش مي‌برد. حتي يكي از انتقادات اساسي از سياست هاي آمريكا در نامه‌اي كه درسال 2002 و 2006 به جرج بوش نوشتم اين بود كه چرا با تداوم اين سياست ايران را هر روز به تنگناي گرفتار آمدن به چنگال روسيه سوق مي‌دهيد؟ گويا شما از آنجايي كه خودتان نمي‌توانيد در ايران نفوذ استعماري داشته باشيد تعمد داريد ايران را گرفتار روسيه كنيد.»

مدير عامل بنياد پژوهشي يوروسويک ادامه داد:« ‌طبيعي است كه با بيانيه و توافق‌هايي كه در تهران صورت گرفت وقتي قرار باشد محل تبادل سوخت غني‌ شده روسيه و فرانسه نباشد و تركيه محلي براي اين كار انتخاب شود؛ نه روسيه خوشحال مي‌شود و نه فرانسه. هيچ كدام از قدرتهايي كه در همكاري با انديشه‌هاي صهيونيستي كه به ايالات متحده عليه ايران القاء مي‌شود قرار دارند و براي مواضع سخت 1+5 عليه ايران تلاش كردند، خوشحال نمي‌شوند ؛ زيرا برنامه‌ها و تداركاتي كه پيش از اين در نظر گرفته بودند از بين رفته است؛ گرچه بايد در نظر داشت كه بيانيه تهران نيز ظاهرا با فشار تركيه در ماده‌ 6 خود اجرايي شدن اين توافق‌ها را موكول به پذيرش 5+1 كرده است.»

روسيه هدفي جز منافع و سود خود ندارد

اين استاد دانشگاه در مورد منافع بلند مدت روسيه در ايران و خدشه‌دار شدن آن در پي مواضعش عليه كشورمان گفت:« روسيه در ايران منافع بلندمدتي ندارد كه بخواهد از دست بدهد. تنها منافع بلند مدت و درازمدتي كه مي‌توان در نظر گرفت اين است كه روسيه بخواهد ادعاي رقابت با ايالات متحده آمريكا در جهان ژئوپلتيك را مطرح كند كه در آن صورت نيازمند حوزه ويژه خود است و به داشتن اقماري در پيرامون محوريت ژئوپلتيك خود نياز دارد. در اين شرايط هيچ گونه تضميني نيست كه ايران وارد چنين سناريويي بشود.ازسوي ديگرهيچ گونه تضميني وجود ندارد كه روسيه بتواند ايران را وادار به گرفتار آمدن به چنين وضعيتي كند.»

مجتهدزاده خاطرنشان كرد:« اگر به منافع اقتصادي و درازمدت روسيه نيز توجه كنيم بايد گفت روسيه بيشتر اين منافع را در روابط با ايالات متحده آمريكا جستجو مي‌كند زيرا به هرحال اگر آمريكا بخواهد شرايطي به وجود آورد كه فروش نفت يا گاز ايران محدود شود طبيعتا به سود روسيه است كه بخواهد براي جبران كمبود نفت صادراتي ايران توليد و صدور نفت و گاز خود را افزايش دهد. به اين دليل است كه روسيه در حسابگري‌هاي فعلي محلي بر اين ندارد كه ممكن است منافعي را از دست بدهد.»

وي ادامه داد:« روسيه درمحاسباتش منافع همراهي با آمريكا را بيشتر مي بيند؛ اين كه اين محاسبه تا چه حد درست و يا غلط است به خودشان مربوط مي‌شود، اما در اين ميان ما بايد هوشيار باشيم.»

وي افزود:« منطق حكم مي‌كند كه روسيه در شرايط رقابتهاي كمرشكن ژئوپلتيك در قبال ايالات متحده آمريكا نياز به كشورهايي مانند ايران دارد، اما مساله سر اين است كه با دچار شدن به بحران عظيم مالي و اقتصادي غرب، رقابت روسيه با غرب امر تعطيل شده‌اي محسوب مي‌شود. اين موضوع در درجه دوم اهميت قرار دارد و به اين دليل است كه روسيه گرايش‌هاي نه چندان دوستانه نسبت به ايران را به راحتي در پيش مي‌گيرد.»

اين استاد دانشگاه تاكيد كرد:« بايد توجه كرد مساله ژئوپلتيك خزري آمريكا خيلي وقت است تعطيل شده. ژئوپلتيك حركت ناتو به طرف شرق و خزر مدتهاست تعطيل شده. بايد بدانيم ايالات متحده آمريكا پس از پايان دولت نومحافظه‌كار و روي كار آمدن دولت دموكرات تقريبا به سراشيبي رقابتهاي ژئوپلتيك با ديگر قدرتها افتاده است و با بروز بحران‌هاي حيرت ‌انگيزي كه امروز دچار آن است تقريبا تمام مباحث ژئوپلتيك تعطيل شده است. در اين شرايط روسيه نمي‌تواند دغدغه خاطري داشته باشد كه اين گونه همكاري‌ها سبب گسترش نفوذ آمريكا در شرق بشود. مدتهاست گسترش نفوذ آمريكا در شرق و خزر، قفقاز و آسياي مركزي زير و رو شده است و حتي شاهد اين بوديم كه يكي دو پايگاه نظامي كه در كشورهاي تركمنستان، ازبكستان، قرقيزستان و .... داشتند شانگهاي آنها را مجبور كرد كه اين پايگاه‌ها را تعطيل كنند. از سويي پس از تاسيس خط لوله باكو - جيحان و درعمل غير اقتصادي درآمدن اين پروژه، هيجان مربوط به صادرات انرژي بي‌كران خزر به جهان مصرف كننده از بين رفت و به پايان رسيد و ديگر هيچ گونه جنب و جوشي در اين زمينه وجود ندارد.»

اين كارشناس روابط بين الملل تاكيد كرد:« حركت ناتو به طرف شرق با شكستهاي فاحشي روبرو بوده است. شكستهايي كه در افغانستان و عراق حاصل شد همه نشان دهنده‌ اين است كه برنامه دولت نومحافظه‌كار طي مدت 9 سال پيش همه متوقف شده و امروز آمريكا حتي ادعايي براي گسترش نفوذ در اين مناطق ندارد و روسيه نيز در اين زمينه دغدغه‌ خاطري ندارد.»

اعتماد درسياست بين‌الملل وجود ندارد

رييس موسسه‌ يوروسيك لندن با بيان اين كه نمي‌توان گفت، روسيه مي‌خواهد عليه ايران دست به اقداماتي بزند و طرح‌هاي ويژه‌اي براي محدود كردن ايران يا متوقف كردن توسعه ايران داشته باشد، افزود:« شرايط به صورتي نيست كه روسيه چنين الزاماتي را حس كند. آنچه مسلم است اين است كه علت همكاري روسيه با غرب ناراحتي اين كشور از اين است كه ما محل تبادل اورانيوم غني‌ شده را درخاك تركيه قرارداديم.»

وي توضيح داد:« اما ديپلماسي ايران درحال حاضر نيازمند اين نيست كه جنگ و جدال جديدي در اين رابطه شكل دهد، ما در شرايطي هستيم كه بايد توصيه‌اي كه از سالها پيش مطرح كرده‌ا‌م را جدي گرفت و آن اين كه بايد ياد بگيريم در روابط بين‌الملل و عرصه بين‌المللي مقداري مظلوم نمايي هم داشته باشيم. امروز با تحولاتي كه رخ داد و به ويژه پس از بيانيه تهران ما چهره‌اي كاملا حق به جانب در عرصه بين‌المللي به دست آورديم. تقريبا مظلوم واقع شديم و افكار عمومي بين‌المللي پذيرفت اتحاد محور تل‌آويو، واشنگتن به ايران ظلم مي‌كند و اين بهترين شرايطي است كه از نظر پيشبرد اهداف ملي خودمان براي‌مان پيش آمده و ما نبايد با آغاز سلسله‌ جديدي از جدال مجددا وضعيتي پيش آ‌وريم كه متهم به تهمت‌هاي ناروا شويم.»

مجتهدزاده گفت:« ما و روسيه با يكديگر جدال مشخصي نداريم آنچه رخ داده بازي ژئوپلتيك و اقتصادي جهاني است و با ما خصومت خاصي نشان نمي‌دهند.»

اين استاد ژئوپوليتيک دانشگاه تربيت مدرس گفت:« ما البته بايد در آينده بيشتر دقت كنيم كه در روابط با روسيه به خصوص و با ساير كشورهاي دنيا از جمله خود تركيه و برزيل درك كنيم در عالم سياست بين‌المللي چيزي به نام اعتماد وجود ندارد. هر كشوري بايد اعتماد مورد نيازش در كشور ديگر را خود به وجود آورد اعتماد به طور طبيعي وجود ندارد و از طريق موازنه‌ها است كه اعتماد شكل مي‌گيرد. ما بايد اين كار را در قبال روسيه مدتها قبل مي‌كرديم كه نكرديم و فكر كرديم چون روسيه با آمريكا رابطه خوبي ندارد و ما نيز با آمريكا مساله داريم پس لاجرم دشمن دشمن ما دوست ما است و بعد فهميديم كه چندان هم با آمريكا بد نيست و با ما نيز چندان رابطه دوستي ندارد و هر كسي مشغول بازي ويژه‌ي خود است تا منافع ملي‌اش را كسب كند و اين آن نكته‌اي است كه ما بايد خود نيز آن را دنبال كنيم.»

بايد با احتياط بيشتري با روسيه برخورد مي‌كرديم

اين استاد دانشگاه ادامه داد:« صدور قطعنامه جديد عليه ايران كار ساده‌اي نيست گرچه ايالات متحده آمريكا دست به همه گونه تلاش‌ براي موفقيتش مي‌زند اما به نظر مي‌آيد اگر هم آمريكا بتواند قطعنامه‌اي را عليه ايران صادر كند آن گونه كه خانم كلينتون به ما وعده داد حداكثر اين است كه ايالات متحده آمريكا قطعنامه‌ نه چندان مطمئن، طولاني، نه چندان كوتاه و نه چندان تند يا كند صادر كند مانند قطعنامه‌هاي گذشته كه با وجود تحريم‌هاي يك جانبه درازمدت آمريكا بود و نبود اين قطعنامه‌ها چندان تفاوتي در اصل قضيه نخواهد كرد.»

وي گفت: « برداشتي كه من از شرايط جهاني دارم اين است كه با اين حركتي كه در تهران صورت گرفت و با بيانيه‌اي كه صادر شد زمينه‌هاي موجود كه كمك مي‌كرد به صدور قطعنامه‌ مبتني عليه ايران سست شد و با توجه به سست شدن اين زمينه‌ها فكر نمي‌كنم آن چيزهايي كه خانم كلينتون وعده داد عملياتي شود.»

مجتهدزاده گفت:« معتقدم روسيه سرانجام در اين بازي‌ها به ايالات متحده آمريكا مي‌پيوندد. همانگونه كه پيش از اين پيوسته بود و در آينده نيز هر زمان آمريكا بخواهد قطعنامه‌اي عليه ايران صادر كند روسيه ابتدا مانع مي‌شود و مخالفت مي‌كند اما سرانجام پس از اين كه امتيازات لازم را به دست آورد به آمريكا مي‌پيوندد. اما بايد در نظر داشت ما نمي‌توانيم زياد وقت خود را صرف اين كنيم كه آ‌يا روسيه به صدور اين قطعنامه‌ها كمك خواهد كرد يا خير. اگر زمينه‌هاي لازم وجود داشته باشد روسيه قطعا مطابق معمول به تصويب قطعنامه عليه ايران كمك خواهد كرد.»

وي در تشريح علل دشوار بودن تصويب قطعنامه عليه ايران گفت:« حداقل قطعنامه‌ها به آن صورتي كه خانم كلينتون به جهان وعده مي‌داد عملي نخواهد شد با شرايط و تحولاتي كه در جهان پيش آ‌مد بي‌نتيجه بودن قطعنامه‌هاي قبلي و شكست در افغانستان و عراق بحران عجيب و سهمگين اقتصادي كه براي 5+1 پيش آمده و سرانجام بيانيه تهران زمينه‌هاي لازم براي صدور قطعنامه‌اي كمرشكن آن گونه كه خانم كلينتون وعده داد سست شده و اين مسائلي است كه ما به چشم خود مي‌بينيم بر اين اساس بايد گفت در محاسبه‌ها و واكنش‌هايي كه كشورهاي مختلف نشان مي‌دهند آنها نمي‌توانند آن اهدافي كه خود مي‌خواهند را پيش ببرند. همانطور كه در روسيه در اتحاديه اروپا، فرانسه، مقامات مختلف كشورها اظهار نظرهاي متفاوتي دارند. زمينه آنچنان محكم و قوي نيست كه خانم كلينتون تصور مي‌كند و به جهان در مورد صدور قطعنامه كمرشكن عليه ايران مي‌گويد.»

+ نوشته شده در  شنبه ۸ خرداد۱۳۸۹ساعت ۷:۳۸ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

عكس ملشين هاي اسپرت /عكس پيكان اسپرت

http://www.iranalive.org

http://www.iranalive.org

http://www.iranalive.org

http://www.iranalive.org

+ نوشته شده در  جمعه ۷ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۵:۱۲ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

عكس هايي از وسيله نظامي عجيب و غريب روسيه

این وسیله نظامی اعجاب انگیز و غول پیکر که توسط روس ها در اتحاد جماهیر شوروی سابق ساخته شده است و بی شباهت به تانک، کشتی و هواپیما نیست را غول دریای خزر نامیده اند !

وسیله ای غول پیکر در روسیه | www.Persian-Star.org


براي ديدن بقيه عكس ها به ادامه مطلب برويد


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه ۷ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۵:۱۰ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فراموشي راويان خاموش جنگ

فراموشي راويان خاموش جنگ
مجموعه عكس‌هاي جنگ، اسناد مصور تاريخ معاصر كشورمان هستند. همان‌طور كه عكاسانشان بخشي از ميراث معنوي كشورمان به شمار مي‌روند. عكاساني كه ديروز به ثبت واقعيت پرداختند و امروز در اوج گمنامي شايد بتوان آنها را مواريث فراموش شده جنگ ناميد.

يكي به خاطر صدمات ناشي از بمب‌هاي شيميايي خانه‌نشين شده و ديگري حتي نامي و نشاني از خود به جاي نگذاشته است تا تنها عكسش در وزارتخانه و ارگان‌هاي دولتي به ديوار آويخته شود بي‌آن‌كه نامي از وي زير عكس باشد.

روز گذشته بزرگ‌ترين نمايشگاه عكس‌هاي جنگ از شهداي عكاس كشورمان در مجموعه نگارخانه موزه فلسطين با نام شاهدان فتح گشايش يافت. نمايشگاهي كه باز هم در سكوت برگزار شد تا شايد غربت عكاسان جنگ ديگر بار در اين نگارخانه فرياد شود.

سيد عباس ميرهاشمي رئيس انجمن عكاسان دفاع‌مقدس در حاشيه اين نمايشگاه به خبرنگار «جام‌جم» مي‌گويد: عكس جنگ يكي از مهجور ترين بخش‌هاي هنر معاصر ايران است كه گرچه بخش مهمي از عكاسي مستند اجتماعي به شمار مي‌رود از جمله اسناد رسمي هم هستند، اما آن‌طور كه بايد و شايد به آن توجه نشده است.

وي در اين زمينه حرف‌هاي جديدي را به زبان مي‌آورد كه شنيدني است. او مي‌گويد: «ما نبايد امروزه انتظار داشته باشيم عكس‌هاي جنگ همه پيغام جنگ را انتقال دهند.» به عقيده مير هاشمي ،اين موضوع انتظار بيجايي است كه جوانان نسل امروز و آينده بخواهند همه واقعيت‌هاي جنگ را از عكس‌هاي جنگ بگيرند، بي‌آن‌كه راويان اين آثار يعني همان عكاسان جنگ را رها كنيم.

وي مي‌گويد: «ما كارهاي انجام نشده بسياري در حوزه پژوهش و تحقيق دفاع مقدس داريم كه خلأ آن باعث شده است جوانان واقعيت جنگ را درك نكنند.»

ميرهاشمي معتقد است: «همان‌طور كه عكس جنگ واقعيت است، عكاس جنگ نيز جزيي از اين واقعيت است كه بايد به او توجه شود.» او ادامه مي‌دهد: «بسياري از عكس‌هاي جنگ مي‌تواند گويا شود و البته در قالب كتاب و فيلم از زبان عكاسان جنگ به زبان آيد.»

بي‌توجهي به عكاسي جنگ

مسعود زنده روح كرماني نيز يكي از عكاسان قديمي كشورمان است كه حرف‌هايش در اين زمينه شنيدني است.

او مي‌گويد: در زمان دفاع مقدس به واسطه تحريم خبري كه رسانه‌هاي تصويري از جنگ ايران و عراق داشتند تنها عكاسان بودند كه مي‌توانستند راويان جنگ شوند و عكس هايشان سند مظلوميت ايران در اين جنگ نابرابر باشد.

وي ادامه مي‌دهد: امروزه سرمايه‌گذاري اندكي روي اين اسناد مهم تاريخ معاصر ايران انجام گرفته است و اين بي‌توجهي مي‌تواند در آينده ضربه بزرگي به روايت تاريخ جنگ بزند. به عقيده زنده روح اين تصاوير حافظه تاريخي ايرانيان هستند و جزيي از زندگي مردم ايران به شمار مي‌روند.

وي از بخشي از اين عكس‌ها به عنوان اسناد گمشده جنگ ياد مي‌كند كه در خانه‌هاي مردم نگهداري مي‌شوند، اما هيچ كس به آنها دسترسي ندارد و ممكن است به مرور زمان از بين بروند.

قربانيان جنگ

هفته گذشته نمايشگاهي از آثار مهدي منعم عكاس قديمي جنگ در نگارخانه راه ابريشم تهران به نمايش درآمد. قربانيان جنگ عنوان اين نمايشگاه بود كه به صورت كاملا شخصي از سوي اين عكاس برپا شده است. او در اين‌باره مي‌گويد كه هيچ نهاد و ارگان داخلي براي برپايي اين نمايشگاه به كمك من نيامد در حالي كه بسياري از نهاد‌هاي بين‌المللي از من درخواست كرده‌اند كه اين نمايشگاه را با هزينه آنها در آن كشور‌ها برپا كنند.

او دغدغه‌اش را از برپايي اين نمايشگاه اين‌گونه بيان مي‌كند كه خواسته است تنها آدم‌هايي كه در جريان جنگ تحميلي به درجه جانبازي نايل شده‌اند به‌وسيله عكس‌هايش فراموش نشوند. دغدغه بزرگ منعم دغدغه بسياري ديگر از عكاسان جنگ نيز هست.

رضا برجي، عكاس قديمي جنگ كه بيشتر جنگ‌هاي تاريخ معاصر دنيا را با دوربينش ثبت كرده است نيز با اين امر موافق است. او مي‌گويد: «نبايد بگذاريم عكس‌هاي جنگ بدون عكاسان جنگ به نمايش در آيند. زيرا عكس جنگ بايد با راوي جنگ همراه باشد تا واقعيت‌هاي جنگ را به نسل بعد منتقل كند.»

نمايشگاه شاهدان فتح شامل 70 اثر از آثار شهداي عكاس دفاع مقدس است كه عكس‌هايي از عكاسان بزرگي همچون علي جنگلي، محمد فولادگر، حاج محمد سليماني، سعيد جان‌بزرگي، كاظم اخوان، محمود قشقايي، حميد پورجبار، امير حلم‌زاده، غلامرضا نامدارمحمدي و محمدحسين مقصودي در آن به نمايش در آمده است. مطمئنا نام بسياري از عكاسان شهيدي كه نامشان زينت بخش اين نمايشگاه است را بسياري از بازديد كنندگان اين نمايشگاه نشنيده‌اند.

نمايشگاه «شاهدان فتح» تا پايان خرداد در موزه‌ هنرهاي معاصر فلسطين وابسته به فرهنگستان هنر به تماشاست.

مهدي نورعليشاهي 
گروه فرهنگ و هنر


+ نوشته شده در  جمعه ۷ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۴:۵۷ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

کليات50 مصوبه هيئت‌دولت در کرمان

در سفر استاني دولت اعلام‌شد:
کليات50 مصوبه هيئت‌دولت در کرمان
 
معاون اول رئيس جمهور با اشاره به تغيير نوع برپايي جلسات استاني هيئت دولت در کرمان به دليل انتقال امکانات بيشتر به استان گفت: طول جلسه هئيت دولت در استان کرمان به دليل تعدد مصوبات بسيار طولاني تر از جلسات ديگر استانها بوده است.

به گزارش مهر از کرمان، محمدرضا رحيمي شامگاه چهارشنبه در جمع خبرنگاران محلي کرمان اظهار داشت: حضور مردم کرمان در استقبال از رئيس جمهور در سه سفر انجام شده مثال زدني است و به همين دليل و براي قدرداني از مردم کرمان دولت مصمم شد و به همين دليل نيز نوع جلسات هيئت دولت در راستاي انتقال امکانات بيشتر به کرمان تغيير کرد.

وي افزود: مصوبات زيادي در حوزه هاي مختلف در استان کرمان تصويب شد ضمن اينکه از طرح هاي مختلفي نيز بهره برداري شد که مي توان به بهره برداري از نيروگاه سيکل ترکيبي در کرمان اشاره کرد که با هزينه هزار و 100 ميليارد تومان راه اندازي شده است و نشان از توانمندي مهندسان ايراني دارد.اين نيروگاه دو هزار و 136 مگاوات برق توليد مي کند.

رحيمي اضافه کرد: افتتاح سد نساء در بم نيز از اقدامات بي نظير در کرمان است که استفاده از بتن در ساخت اين سد در نوع خود بي نظير است و از نفوذ پذيري آب جلوگيري مي کند.

وي با اشاره به توانمنديهاي مهندسان در حوزه سد سازي و نيروگاه در ايران گفت: از اين لحاظ ايران جزء کشورهاي مطرح و توانمند در دنيا محسوب مي شود و در حال حاضر نيز در بسياري از کشورهاي دنيا نيز مشغول فعاليت در اين زمينه هستيم.

معاون اول رئيس جمهور با اشاره به مصوبات دور اول و دوم سفر به استان کرمان اظهار داشت: ميزان بسيار اندکي از مصوبات دور اول و تعدادي نيز از مصوبات دور دوم سفر هيئت دولت باقيمانده است بايد در خصوص اجرايي و انجام آنها تلاش شود و با وجود استاندار با کفايت کرمان همه آنها بزودي انجام مي شوند. طرحها و مصوبات اين دور سفر به صورت کلي فرهنگي مطرح مي شود اما به مسائل عمراني نيز توجه ويژه شده است.

رحيمي خاطرنشان کرد: سه ميليارد و 500 هزار ريال بودجه طي پنج سال به صورت هزينه اي و عمراني به بخش فرهنگ کرمان اختصاص يافته است که علاوه بر بودجه ثابت فرهنگي کرمان اختصاص مي يابد.

وي افزود: اين اعتبار در راستاي ارتقاي فرهنگ عمومي و تقويت و توسعه کمي و کيفي مکان ها فرهنگي استان کرمان با تاکيد بر معيارهاي اسلامي، توسعه فضاها و اماکن ديني، توسعه فعاليت هاي فرهنگي بانوان، استحکام بنياد خانواده ، افزايش روحيه نشاط درجامعه، توسعه فرهنگ پايداري، و تقويت فعاليت هاي ايثارگران اختصاص يافته است.

رحيمي خاطرنشان کرد: ساماندهي مباحث فرهنگي و توسعه فعاليتهاي ميراث فرهنگي و افزايش زير ساختهاي در اين خصوص، تکميل پروژه هاي ورزشي باقيمانده، حمايت از ورزش حرفه اي، توسعه کمي و کيفي فعاليتهاي رسانه ها و وسايل ارتباط جمعي نيز از مصوبات اين دوره سفر به کرمان مي باشد.توسعه امور ديني و فرهنگي و افزايش نشاط و شادابي جوانان و ايجاد اشتغال براي جوانان به صورت ويژه ديده شده است.

وي افزود: توسعه برنامه هاي ديني، قرآني نهج البلاغه و توسعه مراکز قرآني و علم ديني و فعاليت هاي دستگاه هاي مرتبط در حوزه فرهنگ و هنر از ديگر مصوبات است.

معاون اول رئيس جمهور خاطرنشان کرد: دولت تصميم براي افزايش فعاليت هاي دستگاه هاي فرهنگ و هنر 200 ميليارد ريال در زمينه راه اندازي کانون هاي مساجد، دانشگاههاي علوم قرآني، مرمت آثار باستاني و کمک به رونق صنايع دستي، بهسازي گلزار شهداء و راه اندازي مجتمع توانبخشي فرهنگي مربوط به جانبازان اختصاص دهد.

رحيمي گفت: دولت مکلف شد 15 هزار ميليارد ريال در حوزه سرمايه گذاري و اشتغال استان کمک کند که در از طريق بانکهاي عامل در خصوص پرداخت تسهيلات اقدام خواهد شد که ظرف مدت معين عملياتي مي شود.
 
وي خاطرنشان کرد: طبق تصميم شوراي عالي اشتغال در سال جاري بايد يک ميليون 100 هزار شغل در کشور ايجاد شود که سهم استان کرمان 45 هزار شغل مي باشد که در صورت عملي شدن اين مهم نرخ بيکاري استان کرمان از 10.2 در حال حاضر به کمتر از 7 درصد خواهد رسيد.
 
معاون اول رئيس جمهور همچنين از اختصاص اعتبار براي راه اندازي مجتمع هاي قالي بافي در استان کرمان خبرداد و گفت: فرش استان کرمان از فرشهاي مشهور جهان است و همه ايرانيها فرش کرمان را مي شناسند و براي گسترش اين حرفه تسهيلاتي را قائل شديم که امروز به تصويب رسيد.تامين اعتبار دو نيروگاه 500 مگاواتي در سرچشمه و گل گهر نيز تصويب شد که در سال 89 مد نظر قرار دارد اما هزينه سنگيني را شامل مي شود.

وي از امکان استفاده از انرژي خورشيدي در اين نيروگاه ها خبرداد.

معاون اول رئيس جمهور افزود: احداث و تکميل ورزشگاه هاي کارگان در شهربابک ، سيرجان، کهنوج و راور نيز مصوب شد.
 
وي با مژده به کشاورزان جنوب کرمان گفت: بخشودگي جرايم وام هاي خشکسالي کشاورزان جنوب کرمان نيز مصوب شد اما تنها مختص کشاورزان جنوب کرمان مي شود و امکان انجام اين مصوبه در خصوص ساير مناطق کرمان بررسي مي شود و متعاقبا اطلاع رساني مي شود.

رحيمي با اشاره به بخش زير بنايي و مسکن نيز افزود: در اين بخش نيز مصوبات خوبي داشتيم که بيش از 3 ميليارد ريال به طرحهاي راه و ترابري، ادامه بازسازي مناطق زلزله زده، کمک به طرحهاي روستايي و زير ساختهاي شهري تخصيص داده شده است.

معاون اول رئيس جمهور از طرح مطالعاتي و امکان سنجي راه آهن کرمان - طبس، تضمين سرمايه احداث قطار شهري کرمان، مطالعه راه آهن کرمان - بردسير- سيرجان - بم - جيرفت - کهنوج و بررسي تعيين وضعيت فرودگاه بم به عنوان مرز هوايي اشاره کرد.
 
وي به تصويب مصوباتي در بخش کشاورزي و صنعت اشاره کرد و گفت: در بخش آموزش و درمان مصوباتي به تصويب رسيد که مي توان به تکميل ساخت نمازخانه هاي نيمه تمام، احداث نمازخانه در مدارس بالاي 300 دانش آموز، احداث سالن ورزشي در مدارس بالاي 500 دانش آموز، تکميل بيمارستانها و تجهيز پايگاههاي اورژانسي اشاره کرد.

رحيمي از اختصاص اعتبار به ستاد حوادث غير مترقبه، تکميل تاسيسات زيربنايي و پرديس دانشگاه ها خبرداد.

معاون اول رئيس جمهور گفت: ريز مصوبات و تعداد انها بزودي توسط استاندار کرمان اعلام خواهد شد.


+ نوشته شده در  جمعه ۷ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۴:۵۶ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

انتقال وزارت جهادکشاورزي به کرج

آجرلو خبر داد:
انتقال وزارت جهادکشاورزي به کرج
 
نماينده مردم کرج در مجلس شوراي اسلامي از انتقال وزارت جهاد کشاورزي به کرج خبر داد.

فاطمه آجرلو در گفتگو با مهر در کرج با اشاره به نشستهاي صورت گرفته با وزير جهاد کشاورزي افزود: انتقال وزارت جهاد کشاورزي به کرج در راستاي استان شدن اين کلانشهر پيشنهاد مطرح شده به دولت بود.

وي ادامه داد: در شوراي معاونين جهاد کشاورزي نيز اين مبحث پيگيري و منجر به کسب راي مثبت از سوي وزارت جهاد کشاورزي ميني بر انتقال اين وزارت به کرج شد.

اين مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر وزارت جهاد کشاورزي به دنبال جانمايي براي استقرار اين وزارتخانه در کرج است.

آجرلو با تاکيد بر فراهم آوردن امکانات وزارت جهاد کشاورزي براي مدريت شهري کرج عنوان کرد: اين مهم بايد به شکل ويژه از سوي مسئولان ذيربط پيگيري شود.

دو طبقه شدن اتوبان شهيد همت

نماينده مردم کرج در مجلس بر تسريع در اجراي پروژه اتصال اتوبان شهيد همت به گرمدره گفت: اين مهم نياز به همدلي و همکاري بيش از پيش مسئولان دارد.

آجرلو از پيشنهاد دو طبقه شدن اتوبان شهيد همت خبر داد و افزود: اين موضوع در حال حاضر در حال بررسي است و مطالعات آن نيز انجام شده است.


+ نوشته شده در  جمعه ۷ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۴:۵۵ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

محمدرضا اعلامي درگذشت

بر اثر سکته قلبي،
محمدرضا اعلامي درگذشت
جام جم آنلاين: کارگردان فيلم سينمايي "نقطه ضعف" روز پنجشنبه بر اثر سکته قلبي درگذشت.

به گزارش مهر، اين کارگردان سينما پنجشنبه شب بر اثر سکته قلبي در سن 54 سالگي دارفاني را وداع گفت. محمدرضا اعلامي نماينده کانون کارگردانان در شوراي صنفي اين دوره بود و قصد داشت به زودي ساخت يک فيلم سينمايي را شروع کند.

محمدرضا اعلامي متولد 1335 تهران، داراي تحصيلات ناتمام در رشته سينما و تلويزيون از کالج رويال آرت لندن بود. وي از سال 1354 با ساختن فيلمهاي کوتاه براي کودکان و نويسندگي و تهيه‌کنندگي برنامه‌هاي کودک در تلويزيون به فيلمسازي روي آورد.

وي فعاليت حرفه‌اي در عرصه سينما را با دستياري کارگردان در "خط قرمز" به کارگرداني مسعود کيميايي آغاز کرد و اولين فيلمش "نقطه ضعف" را در سال 62 ساخت. فيلمي که او را به عنوان يکي از استعدادهاي سينماي ايران مطرح کرد.

اعلامي فيلمهاي سينمايي "رازها"، "ساقي"، "آشوبگران"، "آن سوي آينه"،"افعي"، "عشق و مرگ "، "شناسايي" و  "ترنج" را کارگرداني کرده بود و مي‌خواست امسال "ماشا‌الله خان در بارگاه هارون الرشيد" را کارگرداني کند.

+ نوشته شده در  جمعه ۷ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۴:۵۴ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فال امروز جمعه 7 خرداد 1389

فال امروز جمعه 7 خرداد 1389

بک گراندهای گرافیکی - WwW.PicDance.CoM

متولد فروردین (بره):                                                                                                                         

 امروز تصمیم گیری زیاد برایتان ساده نیست، چرا که بیشتر تمایل دارید قبل از اینکه به طور یک جانبه دست به عمل بزنید از احساسات افراد دیگر هم آگاه شوید. البته منظورمان این نیست که شما نسبت به آرزوهای خود بی توجه هستید؛ بلکه فقط در مورد اینکه زمان بندی تان ایده آل هست یا نه مطمئن نیستید. حتی اگر همه چیز در ظاهر خیلی عالی نباشد، درهای شانس و اقبال شما تا مدتی بسته خواهد ماند. پس مدتی صبر کنید تا بفهمید که چه کار می‌خواهید بکنید و بعد با فرض اینکه کارتان پیش خواهد رفت با برنامه‌هایتان پیش بروید.

متولدین اردیبهشت (گاو):

شما امروز به جزئیات فراوانی که در محل کار روی هم انباشته شده اند اهمیت می‌دهید. شما معمولا خیلی راحت مسئولیت‌های تان را یکی یکی انجام داده و بعد به سراغ بعدی می‌روید، اما حالا نمی‌توانید به راحتی تشخیص دهید که کجا باید بروید. اما موکول کردن کارهایتان به روزهای بعدی نیز ایده چندان خوبی نیست، چراکه هرچه زمان بگذرد مشکلات دیگری از راه می‌رسند. پس شجاع باشید و خیلی زود آستین‌هایتان را بالا زده و شروع به کار کنید.

متولدین خرداد (دوقلوها):

امروز ظاهرا شما در حالیکه کارهایتان را انجام می‌دهید می‌توانید سرگرمی‌هم داشته باشید، اما مشکلاتی پدیدار می‌شوند که مجبور می‌شوید تلاشتان را دوچندان کنید. الان حتی حس می‌کنید که یک نفر علیه شما توطئه چینی می‌کند، اما قبل از اینکه برای دفاع کردن از ترس‌هایتان دلیل و شاهد بیاورید، در مورد قضاوت‌های زودهنگام خود بااحتیاط عمل کنید. با همه این احوال کار عاقلانه ترین کار این است که به جای ثابت کردن و نشان دادن کارهایی که نمی‌توانید انجام دهید، برای به وقوع پیوستن اهدافتان تلاش کنید.

متولدین تیر (خرچنگ):

شما امروز خیلی راحت تر می‌توانید با دوستان و اعضای خانواده تان ارتباط برقرار کنید، برای اینکه قادر هستید به مسائل و مشکلات حساس از تمام زوایا بنگرید. شما حتی بهترین نفر برای میانجی کردن در دعواهای خانوداگی هستید. اما وقتی برای انتخاب کردن بهترین عملکرد-خواه عملکرد خود و یا دیگران- تحت فشار قرار بگیرید اوضاع پیچیده می‌شود. وقتی تنها کسی هستید که می‌توانید تصمیم بگیرید و آمادگی لازم را دارید بگذارید دیگران بفهمند و از گفتن این موضوع نترسید.
 

متولدین مرداد (شیر):

شما امروز می‌خواهید قبل از اینکه افراد دیگر بدانند که چه کار می‌خواهید بکنید، به نگرانی‌های تمامشان رسیدگی کنید. مشکل اینجاست که اگر حتی بادقت هم به حرفهایشان گوش دهید، باز هم مجبورید تصمیم بحرانی بگیرید که شاید فردی که احساس خلا و بی توجهی می‌کند را برنجانید. فریب این خیال که می‌توانید همیشه تمام مردم را خوشحال کنید نخورید. تصمیم خود را تشریح کرده و سپس پیش بروید.
 
 

 شما انقدر عاقل هستید که کارهایی که شروع کرده اید را هرچه زودتر و تا آخر هفته تمام کنید. اما قبل از اینکه بتوانید کارهایتان را به مرحله بعدی برسانید به موانعی خارجی برخورد می‌کنید. شاید از شکست خوردن می‌ترسید و یا شاید هم از اینکه تلاش‌هایتان زود به ثمر نرسد نگران هستید. اما باید بدانید الان وقت این نیست که کارهایی که انجام داده اید را زیادی تجزیه و تحلیل کنید. فعلا همان روندی که پیش گرفته بودید را ادامه دهید. احتمالا به موفقیت‌هایی می‌رسید که فراتر از تصورتان خواهد بود.


 متولدین مهر (ترازو):

حالا که ماه به نشانه تان بازگشته است، شما از نظر عاطفی و احساسی دیگر رنجیده خاطر نیستید. شما وقتی دوست صمیمی و یا نامزدتان دست به کارهای احمقانه می‌زند، زیاد در مقابلش صبور نیستید، اما گفتن این حرف به آنها که باید بعضی چیزها را از پیش می‌دانستند از جانب شما کار زشتی است. شاید حتی به خاطر حفظ کردن دوستی و علاقه مجبور شوید عصبانیت خود را پنهان کنید، اما وقتی نمی‌توانید نظر خود را ابراز کنید باید بهایش را هم بپردازید. فراموش نکنید شما بدون اینکه از کسی خجالت بکشید می‌توانید فرد خوب و قابل اطمینانی باشید.
متولدین آبان (عقرب):

 وقتی که شما برای سازماندهی کردن افکارتان روز سختی را می‌گذرانید، همه چیزهای دیگر نیز ظاهرا پیچیده تر از روزهای دیگر می‌نمایانند. اگرچه حقایق شفاف و واضح به نظر می‌رسند، امروز شما در حالیکه از دو طرف به سمت دو مسیر کاملا متضاد کشیده می‌شوید، با مشکلی حل نشدنی روبرو می‌شوید. شما بدون چشم پوشی کردن از یک راه نمی‌توانید دیگری را انتخاب کنید و اگر یکی از این دو را نادیده بگیرید پریشان و آشفته می‌شوید. پس اگر می‌توانید و امکانش برایتان هست تا موقعی که جواب ظاهر نشده صبر کنید.

 متولدین آذر (کمان):

امروز عنوان کردن چیزهایی که در سرتان دارید شاید فکر خوبی باشد، اما به احتمال زیاد به اظهارات عاشقانه بی توجهی می‌کنید. متاسفانه نوشتن احساسات‌تان در ایمیل یا خواندن آنها در غالب یک ترانه تاثیر مطلوب را نخواهد گذاشت! حالا تاثیرات ثابت و دائمی‌می‌تاوند احساسات شما را از حالت طبیعی خود بیرون آورده و عوض کند. پس فکر نکنید که می‌دانید چه اتفاقاتی در شرف وقوع است. هوشیار باشید؛ چند روز صبرکرده و بعد احساسات قلبی خود را دوباره چک کنید.

متولدین دی (بز):

مثل اینکه شور و هیجان عاطفی در شما رو به کم شدن می‌رود. امروز شما بیشتر دوست دارید جایگاه بی طرفانه داشته و به نظریات افراد دیگر گوش فرا دهید. اما شاید هم عنوان کنید که نیازهای افراد دیگر را در لیست برنامه‌های خود گنجانده اید. و این مهربانی ها نداشتن تمرکز و بی توجهی را جبران نمی‌کند. پس در حالیکه بر روی چیزهایی که پیش رو دارید متمرکز می‌شوید، چشمانتان را نیز باز کنید.


متولدین بهمن (ظرف آب):

امروز حتی اگر مجبور شوید کارهایی را انجام دهید که قبلا اصلا با آنها سر و کار نداشته اید، باز هم روز سختی نخواهید داشت. شما ایده سردرآوردن از هر چیز جدیدی دوست دارید و خوشبختانه استعداد ذاتی برای تعادل برقرار کردن بین ناشناخته‌ها و شناخته‌ها را دارا هستید. اما هنوز هم باید بیشتر تمرین کنید، وگرنه در اجرای عمل سست می‌شوید. تنبلی هم نکنید؛ تنبلی مثل دعوت کردن دردسر به خانه می‌ماند.

متولدین اسفند (ماهی):

شما خیلی خوب می‌توانید که به احساسات افراد دیگر توجه کنید، اما حالا وقتی که می‌فهیمد برای درک کردن احساسات افراد دیگر چه قدرتی باید داشته باشید دودل می‌شوید. منظور این نیست که شما به افراد دیگر بی اعتنای می‌کنید، بلکه از عنوان کردن احساسات خود که شامل نگرش‌های منفی هم می‌شوید اطمینان ندارید. پس کار کنید تا بر ترس‌هایتان غلبه کرده، عنوان کردن ضعف هایتان روابط صمیمانه شما را محکم تر می‌کند.
+ نوشته شده در  جمعه ۷ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۴:۵۲ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

برنامه كامل بازى هاى جام جهانى2010


برنامه كامل بازى هاى جام جهانى2010


  برنامه کامل بازى هاى جام جهانى آفريقاى جنوى را  ملاحظه فرمائيد. ساعت تمام بازيها به وقت ايران است.

گروه A
آفريقاى جنوبى، مکزيک، اروگوئه و فرانسه
آفريقاى جنوبى - مکزيک- ژوهانسبورگ جمعه ۲۱ خرداد (۱۸و ۳۰ دقيقه)
اروگوئه - فرانسه- کيپ تاون، جمعه ۲۱ خرداد(۲۳)
آفريقاى جنوبى - اروگوئه - پرتوريا - چهارشنبه، ۲۶ خرداد (۲۳)
فرانسه- مکزيک- يولوکوانه- پنج شنبه ۲۷ خرداد (23)
مکزيک - اروگوئه - روشتنبورگ- سه شنبه - اول تير(۱۸ و ۳۰ دقيقه)
فرانسه- آفريقاى جنوبى-مانگونانگ - سه شنبه- اول تير ( ۱۸و۳۰ دقيقه)

گروهB آرژانتين- نيجريه- کره جنوبى و يونان آرژانتين - نيجريه -ژوهانسبورگ - شنبه ۲۲ خرداد- (18و30)
کره جنوبى- يونان-بندر اليزابت - شنبه ۲۲ خرداد-(16)
يونان - نيجريه-مانگونانگ - پنج شنبه ۲۷ خرداد (18و30)
آرژانتين - کره جنوبى- ژوهانسبورگ- پنج شنبه ۲۷ خرداد (16)
نيجريه- کره جنوبى- دوربان- سه شنبه اول تير(۲۳)
يونان - آرژانتين- پولوکوانه - سه شنبه اول تير (۲۳)
گروه C انگلستان- آمريکا- الجزاير و اسلوونى
انگلستان - آمريکا -روشتنبورگ- شنبه ۲۲ خرداد (۲۳)
الجزاير - اسلوونى - پولوکوانه- يکشنبه ۲۳ خرداد( ۱۶ )
اسلوونى - آمريکا -ژوهانسبورگ - جمع ۲۸ خرداد (۱۸ و ۳۰ دقيقه)
انگستان- الجزاير-کيپ تاون- جمعه۲۸ خرداد ( 23)
اسلوونى - انگلستان- بندر اليزابت - چهارشنبه - ۲ تير( ۱۸ و ۳۰ دقيقه)
آمريکا- الجزاير - پرتوريا چهارشنبه ۲ تير(۱۸ و ۳۰ دقيقه)
گروهD آلمان- استراليا- صربستان و غنا
آلمان - استراليا-دوربان- يکشنبه ۲۳ خرداد (23)
صربستان- غنا- پرتوريا- ۲۳ خرداد ( 18و30)
آلمان - صربستان - بندر اليزابت- جمعه ۲۸ خرداد ( 16)
غنا - استراليا - روشتنبورگ - سه شنبه ۲۹ خرداد ( 18و30)
غنا- آلمان -ژوهانسبوگ- چهارشنبه۲ تير (۲۳)
استراليا- صربستان- نلسپروئيت- صربستان- چارشنبه ۲ تير ( ۲۳۲ )
گره E
هلند- دانمارک- ژاپن - کامرون
هلند- دانمارک- ژوهانسبورگ- دوشنبه ۲۴ خرداد( ۱۶)
ژاپن - کامرون- مانگوتانگ - دوشنبه ۲۴ خرداد ( ۱۸و۳۰ دقيقه)
هلند- ژاپن- دوربان- شنبه ۲۹ خرداد(16)
کامرون - دانمارک- پرتوريا- شنبه ۲۹ خرداد(۲۳)
دانمارک - ژاپن- روشتنبورگ- پنج شنبه ۳تير (۲۳ )
کامرون - هلند- کيپ تاون - پنج شنبه ۳تير(۲۳ )
گروه F
ايتاليا- پاراگوئه- نيوزلند- اسلواکى
ايتاليا- پاراگوئه- دوشنبه ۲۴ خرداد ( ۲۳)کيپ تاون
نيوزلند- اسلواکى- سه شنبه ۲۵ خرداد (۱۶) روشتنبورگ
اسلواکى- پاراگوئه- يکشنبه - ۳۰ خرداد (۱۶) مانگونانگ
ايتاليا - نيوزلند- يکشنبه ۳۰ خرداد (۱۸ و ۳۰ دقيقه)- نلسپروئيت
اسلواکى- ايتاليا- ژوهانسبورگ - پنج شنبه ۳تير (۱۸ و۳۰ دقيقه)
پاراگوئه- نيوزلند- پولوکوانه- پنج شنبه ۳تير (۱۸و ۳۰ دقيقه)
گروه G
برزيل- کره شمالى- ساحل عاج - پرتغال
ساحل عاج - پرتغال- بندراليزابت- سه شنبه ۲۵ خرداد( ۱۸ و۳۰ دقيقه)
برزيل- کره شمالى- ژوهانسبورگ - سه شنبه ۲۵ خرداد (۲۳)
برزيل- ساحل عاج- ژوهانسبورگ - يک شنبه ۳۰ خرداد (۲۳)
پرتغال- کره شمالى- کيپ تاون- دوشنبه ۳۱ خرداد (۱۶)
پرتغال- برزيل- دوربان- جمعه ۴ تير (۱۸ و ۳۰ دقيقه)
کره شمالى - ساحل عاج- نلسپروئيت- جمعه ۴تير(۱۸ و ۳۰ دقيقه)
گروهH
اسپانيا- سوئيس- هندوراس و شيلى
هندوراس - شيلى- نلسپروئيت - چهارشنبه ۲۶ خرداد (۱۶)
اسپانيا- سوئيس- دوربان- چهارشنبه ۲۶ خرداد(۱۸ و۳۰ دقيقه)
شيلى- سوئيس- بندر اليزابت- دوشنبه ۳۱ خرداد(۱۸ و۳۰ دقيقه)
اسپانيا- هندوراس- ژوهانسبورگ- دوشنبه ۳۱ خرداد(۲۳)
شيلى- اسپانيا- پرتوريا- جمعه ۴تير(۲۳)
سوئيس - هندوراس- مانگونانگ- جمعه ۴تير (۲۳)
دور يک هشتم نهايى
۱- تيم اول گروهA - تيم دوم گروهB
بندر اليزابت- شنبه ۵تير -(۱۸ و۳۰ دقيقه)
۲- تيم اول گروه c - تيم دوم گروهD
روشتنبورگ- شنبه ۵تير(۲۳)
۳- تيم اول گروهD- تيم دوم گردهc
مانگونانگ- يکشنبه ۶ تير(۱۸ و۳۰ دقيقه)
۴- تيم اول گروهB- تيم دوم گروهA
ژوهانسبورگ- يکشنبه ۶ تير(۲۳)
۵- تيم اول گروهE - تيم دوم گروه F
دوربان- دوشنبه ۷ تير (۱۸ و۳۰ دقيقه)
۶- تيم اول گروهG- تيم دوم گروهH
ژوهانسبورگ- دوشنبه ۷تير(۲۳)
۷- تيم اول گروهF- تيم دوم گروه E
پورتوريا- سه شنبه ۸ تير (۱۸ و۳۰ دقيقه)
۸- تيم اول گروه H- تيم دوم گروه G
کيپ تاون -سه شنبه ۸تير (۲۳)
دور يک چهارم نهايى A :برنده بازى ۵- برنده بازى 6
بندر اليزابت- جمعه ۱۱ تير (۱۸ و۳۰ دقيقه)
B : برنده بازى يک- برنده بازى ۲
ژوهانسبورگ- جمعه ۱۱ تير (۲۳)
:Cبرنده بازى ۳ - برنده بازى 4
کيپ تاون - شنبه ۱۲ تير (۱۸ و۳۰ دقيقه)
D :برنده بازى ۷- برنده بازى 8
ژوهانسبورگ- شنبه ۱۲ تير (۲۳)
دور نيمه نهايى
برنده بازىA با برنده بازى B
کيپ تاون- سه شنبه ۱۵ تير(۲۳)
برنده بازىCبا برنده بازىD
دوربان- چهارشنبه ۱۶ تير(۲۳)
ديدار رده بندى بندر اليزابت - شنبه ۱۹ تير (۲۳)
ديدار نهايى
ژوهانسبورگ - يکشنبه ۲۰ تير(۲۳)

+ نوشته شده در  جمعه ۷ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۲:۱۲ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

برترين گلزنان جام هاي جهاني گذشته


برترين گلزنان جام هاي جهاني گذشته

جدول برترين گلزنان جام هاي جهاني گذشته اعلام شد.


 جدول برترین گلزنان جام های جهانی گذشته اعلام شد.
 
سال ------ نام گلزن برتر ------- نام کشور ------- تعداد گل ها

1930        گیلرمو استبیل           آرژانتین                  8

1934        اولدریخ نژدلی          چکسلاواکی              5

1938       لئونیداس                  برزیل                    8      

1950       آدمیر                      برزیل                    8

1954       ساندور کاسیس         مجارستان               11

1958      ژوست فونتین            فرانسه                   13   

1962       گرینشا                    برزیل                    4

  "           والنتین ایوانفت           اتحاد جماهیر شوروی 4

  "           لئونل سانچز               شیلی                      4

  "           واوا                          برزیل                     4

  "          دراژن یرکوویچ           یوگسلاوی                4

1966     اوزه بیو                     پرتغال                     9

1970     گرد مولر                   آلمان                       10    

1974     گرژگورژ لاتو           لهستان                     7     

1978     ماریو کمپس               آرژانتین                  6

1982     پائولو روسی               ایتالیا                      6    

1986    گری لینه کر                انگلیس                   6

 1990   سالواتور اسکیلاچی         ایتالیا                      6

1994   اولگ سالنکو                  روسیه                    6      

  "       هریستو استویتچکف          بلغارستان                6        

1998   داوور سوکر                  کرواسی                   6

2002   رونالدو                         برزیل                     8

2006   میروسلاو کلوزه              آلمان                       5     

در مجموع :

      نام گلزن ------ نام کشور ------ میزان حضور ------- گل ها

1- رونالدو            برزیل               2006 -1998             15

2- گرد مولر         آلمان                   1974-1970            14

3- ژوست فونتین   فرانسه                     1958                  13

4- پله                 برزیل                 1970 -1958           12     

5- ساندور کاسیس  مجارستان                1954                  11     

6- یورگن کلینزمن  آلمان                   1998-1990             11

7- هلموت راهن     آلمان                   1958  -1954           10   

8- تئوفیلو کوبیلاس پرو                     1978 -1970           10

9- گرژگورژ لاتو  لهستان                1982-1974             10  

10- گری لینه کر  انگلیس                1990 -1986            10

11- گابریل باتیستوتا  آرژانتین           2002-1994            10  

12- میروسلاو کلوزه   آلمان             2006-2002              10  

13- لئونیداس           برزیل            1938-1934               9

14- ادمیر               برزیل                1950                    9  

15- خوان شیافینو     اوروگوئه           1954  -1950          9

16- واوا                برزیل                  1962- 1958         9

17- اووه سیلر          آلمان                 1970 -1958           9   

18- اوزبیو             پرتغال                    1966                 9

19- جورجینهو         برزیل                1974-1970           9   

20- پائولو روسی       ایتالیا                 1986 -1978          9

21- روبرتو باجو       ایتالیا                1998-1990             9

22- کارل هاینس رومنیگه آلمان           1986-1978             9

23- کریستین ویه روی   ایتالیا             2002 -1998            9    

24- گیلرمو استبیل        آرژانتین               1930                 8

25-  ادمیر                  برزیل                   1950               8

26- دیه گو مارادونا       آرژانتین            1994-1982           8

27- رودی فولر               آلمان              1994-1990            8    

28- ریوالدو                   برزیل              2002-1998            8
 

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۲:۱۱ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

با مغز پسته ، قلب خود را از پزشك بي‌نياز كنيد

با مغز پسته ، قلب خود را از پزشك بي‌نياز كنيد
 
يك پژوهش جديد نشان داده است كه گنجاندن مغز خشكبار بويژه پسته در رژيم غذايي روزانه ميزان كلسترول كلي، كلسترول بد و همچنين تري‌گليسيريد را به ميزان قابل توجهي كاهش مي‌دهد و از اين‌رو شما را تا حد زيادي از پزشك بي‌نياز مي‌كند.

به گزارش ايسنا، اين تحقيق كه با حضور 600 شركت‌كننده از 7 كشور مختلف انجام گرفته در نشريه آرشيو طب داخلي به چاپ رسيده و فراگيرترين تحقيقي است كه تاكنون در اين زمينه صورت گرفته است. اين بررسي تاكيد مي‌كند كه مصرف پسته در پيشگيري از بيماري‌هاي قلبي و عروقي تاثير بسزايي دارد.

سايت اينسايت فارما ريپورتز در اين‌باره افزود: محققان دانشكده بهداشت عمومي دانشگاه لوما ليندا در اين پژوهش چندين مطالعه پيشين درباره خواص مغزها را مورد بازبيني قرار دادند.

پسته خواص ديگري هم دارد. مغز پسته به علت داشتن آهن، خون‌ساز است و كساني كه مبتلا به كم‌خوني هستند بايد حتما روزانه مقداري پسته مصرف كنند.

پسته مغز و ذهن را تقويت مي‌كند، براي آرامش قلب و آرام كردن اعصاب مفيد است و براي باز كردن مجاري كبد مصرف پسته توصيه مي‌شود.

علاوه بر اين، پسته ، معده را تقويت مي‌كند، براي تسكين سرفه مفيد است و اسهال معمولي و اسهال خوني را نيز درمان مي‌كند.

مغز پسته حاوي املاح مختلفي شامل پروتئين، آهن، مواد چرب، كلسيم، فسفر، ويتامينA، B1، B3و پتاسيم است.


+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۲:۸ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

نرم افزار انتخاب رشته هوشمند است

معاون سنجش:
نرم افزار انتخاب رشته هوشمند است
 معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بيان اينکه انتخاب رشته آزمون کارشناسي ارشد سال 1389 از ظهر امروز 5 خردادماه آغاز مي شود، گفت: نرم افزار انتخاب رشته هوشمند طراحي شده و در حد امکان خطاهاي احتمالي داوطلبان را در زمان انتخاب رشته اينترنتي به آنان تذکر مي دهد.

ابراهيم خدايي در گفتگو با مهر ، افزود: انتخاب رشته از ساعت 12 امروز چهارشنبه 5 خرداد آغاز مي شود و تا ساعت 24 روز دوشنبه 10 خردادماه ادامه دارد.

وي گفت: سيستم انتخاب رشته هوشمند است و مي تواند به عنوان مثال انتخاب کد رشته محلي که داوطلب در آزمون آن شرکت نکرده و يا مجاز به انتخاب رشته نشده باشد و يا اينکه داوطلب در گرايشي از گرايشهاي رشته امتحاني خود مجاز به انتخاب رشته نشده است را به داوطلب متذکر شود.
 
معاون سازمان سنجش گفت: اگر داوطلبي نسبت به رفع خطاهاي داده شده اقدام نکند، انتخاب رشته وي کامل نشده و به وي شماره رمز 15 حرفي به عنوان رسيد داده نخواهد شد.
 
وي افزود: وارد کردن اطلاعات کارت اعتباري، شماره شناسنامه و يا کد رهگيري که در پايان ثبت‌نام اوليه توسط سيستم به داوطلب داده شده است براي انتخاب رشته ضروري است.
 
خدايي گفت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون کارشناسي ارشد ناپيوسته سال 89 ابتدا بايد نسبت به تهيه و مطالعه دقيق دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي اقدام کرده و کد رشته محل هاي مورد نظر خود را استخراج و به ترتيب علاقه مرتب کنند و پس از آن کد رشته‌هاي انتخابي خود را در فرم پيش‌نويس درج و پس از اطمينان از صحت کد رشته محل‌هاي انتخابي خود، انتخاب رشته کنند.
 
وي گفت: با توجه به اينکه کد محل‌هاي انتخابي درج شده در فرم انتخاب رشته اينترنتي پس از تائيد نهايي توسط داوطلب و دريافت شماره رمز 15حرفي به عنوان رسيد، به هيچ عنوان قابل تغيير و يا تعويض نيست، داوطلبان بايد قبل از اقدام به تکميل نهايي فرم انتخاب رشته‌هاي تحصيلي خود، جزئيات و اطلاعات مربوط به کد رشته‌هاي انتخابي (محل دانشگاه، دوره، ميزان شهريه دوره‌هاي مختلف و ...) را مطالعه کرده و مد نظر داشته باشند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۲:۷ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فال امروز پنجشنبه 6 خرداد 1389

فال امروز پنجشنبه 6 خرداد 1389

 

بک گراندهای گرافیکی - WwW.PicDance.CoM

 

متولد فروردین (بره):                                                                                                                         

كمی‌ تنفس عمیق و آرامش داشتن فکر خوبی است و خوشبختانه امروز مجالی برای این کار می‌یابید. مشکل اینجاست که آرامش و تسکین شما از دنیای واقعی بدست نمی‌آید؛‌ ممکن است این کار در تصور و خیال امکان پذیر باشد. شما باید گریزی به دنیای رویا و خیال بزنید. سفر در دنیای درونی کار اشتباهی نیست به شرطی که شما به فکر وظایف و مسئولیت‌هایتان نیز باشید.

متولدین اردیبهشت (گاو):

درست از زمانیکه شما احساس می‌کنید دیگر توانی ندارید و به قول معروف کشتی تان به گل نشسته است پنجره ای از فرصت‌ها به روی تان باز می‌شود. ممکن است اعتقاد داشته باشید که قادر به انجام هر کار هستید اما اکنون حتی نمی‌توانید به روشنی درباره آینده خود بیندیشید و تصمیم بگیرید. حتی یک تفسیر و تعبیر بی ضرر و بی غرض ممکن است نادرست باشد و شما را به اشتباه بیندازد. بنابراین قبل از اینکه حرفی بزنید راجع به آن خوب فکر کنید و خودتان را در دردسر نیندازید. سکوت بهترین کار ممکن است.

متولدین خرداد (دوقلوها):

گرچه شما سهم خود را در کار دارید اما برای تان خیلی سخت است که کارتان سروقت انجام دهید. امروز اگر آنهایی که درگیر کار هستند بخوانند به موسیقی گوش دهند داستان پردازی کنند در موقعیت مناسب تری از کار هستید در غیر این صورت مجبورید که از قوه تخیل تان کمک بگیرید. نوشتن یک راهنمای فنی یا انجام دادن یک کار تکراری خسته کننده خیلی سخت ودشوار است. اما اگر بدرستی ذهن تان را متمرکز کنید شما می‌توانید هرکاری را که لازم است را انجام دهید.

متولدین تیر (خرچنگ):

سعی برای پیدا کردن راه معقولی برای انجام دادن همه کارهایی که امروز در برنامه تان دارید ممکن است ناامید کننده باشد. این مسئله به معنی این نیست که شما تقویم تان را با انبوهی از کار پر کرده‌اید؛ هر کاری نیازمند زمان و انرژی بیشتری است . احساسات خود را کنترل کنید؛‌ اگر ناراحتی و آزردگی‌های خود را برای دیگران فاش کنید، روزتان را پیچیده تر خواهد کرد. فقط به یاد داشته باشید اگر بتوانید خط پایان را تصور کنید قادر خواهید بود که در نهایت به آنجا برسید.
 

متولدین مرداد (شیر):

امروز مسئولیت‌های مالی تان می‌توانند در مسیر یک رابطه خوب قرار بگیرند. شاید شما مجبور باشید که کسی باشید که مقتدرانه مسئولیتی را پایان می‌دهید. سخت است که فعالیت‌هایتان را محدود کنید؛ شاید نگران وضعیت مالی خود باشید با این حال پنهان کردن سر در برف راه حل عاقلانه ای نیست. بهتر است امروز را بسلامت و بدون فکر و خیال بگذرانید در غیر این صورت فردا بارانی از کسری پول بر سرتان می‌ریزد.
 
 

وقتی که احساس گیجی و پریشانی می‌کنید واقعا دست پاچه و نگران می‌شوید در حالیکه دیگران شما را به عنوان شخصی می‌بینند که گام‌هایتان را استوار و مطمئن بر زمین می‌گذارد. با وجود اینکه ماه نشان شما هنوز تحت تاثیر زحل تاریک و محزون است و در اولین خانه از شخصیت شما قرار دارد، افکارتان در ابرها شناور هستند. سیاره حاکم شما عطارد اکنون مقصر است چرا که به نپتون رویایی می‌پیوندد تا شما را به یک سفر جادویی و مرموز بفرستد. ممکن است زمانیکه از دنیای خیال به زمین برمی‌گردید بین حقیقت و خیال غوطه ور باشید.


 متولدین مهر (ترازو):

سخت است که امروز گام استواری در محل کار بردارید و سپس آن راه را ادامه دهید. در عوض ممکن است اول کارهای زیادی انجام دهیدولی در آن زمان بدون اینکه پیشرفتی حاصل کنید درجا می‌زنید. اگر این چرخه متناوب در تمام روز ادامه داشت ریتم خودش را بدست خواهد آورد. به جای تلاش برای تغییر این روند فقط زمانی را که دارید برای تفکر درباره تلاش های پی در پی هدر می‌دهید کاهش دهید.
متولدین آبان (عقرب):

با وجود نیات بسیار خوبی که امروز در مورد کارهایتان دارید ممکن است با مخالفت‌های زیادی روبرو شوید. امروز اتفاقات زیادی رخ می‌دهند که تمرکز شما از فعالیت‌هایی که دارید بهم می‌زنند و باعث می‌شوند بهره وری تان بالا نرود. خود را از سستی و تنبلی آزاد کنید و به خودتان قول دهید که دیگر خودتان را سرزنش نکنید. یک پیاده روی کوتاه، مدیتیشن یا یك خواب نیمروزی شما را سر حال کرده و نیروی تازه‌ای برای رویارویی با وظایف تان به شما خواهد داد.

 متولدین آذر (کمان):

امروز ایده‌های جدیدی به ذهن شما می‌رسد سریع تر از اینکه بتوانید آنها را عملی کنید! این به خاطر این است که شما کانال ارتباطی قوی با ذهن نیمه هوشیار خود دارید. با وجود اینکه این وضعیت خیلی خوب به نظر می‌رسد اما می‌تواند مشکلاتی را نیز بهمراه داشته باشد؛ چرا که شما نیازدارید در محل کارتان روی وظایف خاصی تمرکز داشته باشید. معمولا رسیدگی به جزییات بهترین استعدادهای شما نیستند و اخیرا نیز سخت تر کنترل می‌شوند. بهترین کاری که می‌توانید را انجام دهید و كارهای نیمه تمام خود را فردا به پایان برسانید چرا که فردا بهتر می‌توانید تمرکز کنید.

متولدین دی (بز):

ممکن است امروز نیز به دنبال تمام کردن کارهای ناتمام دیروز باشید اما زیاد دوست ندارید امروز این کار را بکنید. حتی اگر برنامه‌ای دارید آسان نیست که امروز متمرکز باشید چرا که ذهن تان سرگردان است چرا که در حال خیال پردازی در مورد کمی‌استراحت و آرامش در میان کارتان هستید. اما بهتر است وظایف قبلی تان را انجام دهید زیرا ممکن است فردا فرصت این کار را پیدا نکنید.


متولدین بهمن (ظرف آب):

اگر یکی از نزدیکترین دوستان یا همسرتان از شما تقاضایی داشت که بیش از توان شما بود در طول روز احساس رنجش و ناراحتی خواهید کرد. شما بیشتر از همیشه مایلید که راجع به افکار تان صحبت کنید با این حال آسان نیست که در رابطه با احساسات تان ثابت بمانید. به یاد داشته باشید امروز تعادل ماهرانه‌ای بین احترام به نیازهای خود و دیگران وجوددارد آن را خراب نکنید.

متولدین اسفند (ماهی):

امروز ممکن است لازم باشد که به کارهایی بپردازید که خودتان عقیده دارید زیاد مهم نیستند با این حال از شما خواسته شده تا آنها را انجام داده و مسائل جزیی زیادی را نیز حل کنید. اگر تنها به این فکر کنید که باید چکار کنید پریشان و آشفته خواهید شد. به ذهن تان اجازه دهید کمی‌خیال پردازی کند و این باعث می‌شود از این فشار و استرسی که هم اکنون دارید تا حد زیادی رها شوید.
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۶ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۲:۳ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

سریال فرار از زندان /خلاصه قسمت هاي فرار از زندان

سریال فرار از زندان

نام سریال : فرار از زندان ( Prison Break ) - سال تولید : 2005

تعداد فصل : 4 - تعداد قسمت : 81 - کشور : آمریکا - ژانر : درام ، جنایی

بازیگران نقش اصلی : Wentworth Miller - Dominic Purcell - Amaury Nolasco


خلاصه داستان :  مهندسی مرتکب خلافی می شود تا بتواند وارد زندانی شود که خود در طراحی و مهندسی آن نقش داشته است تا بدین ترتیب بتواند به فرار برادرش از زندان و حکم اعدامش برای جنایتی که اصرار دارد آن را مرتکب نشده، کمک کند.

لینکون بارو، به اتهام قتل در صف اعدامی هاست. او اصرار دارد که بی گناه است و فقط برادرش مایکل است که حرف او را باور دارد. به عنوان مهندسی که در طراحی ساختمان زندانی که لینکون در آن نگهداری می شود، مایکل اقدامات جدی را برای کمک به برادرش انجام می دهد. او کاری می کند که دستگیر شود و به همان زندان منتقل گردد تا بتوانند با استفاده از دانسته هایش از نقشه زندان ، کاری کند تا هر دوی آنها فرار کنند.

در ضمن، طی دوران اقامتش در زندان، نقشه توطئه بزرگی را که برای اجرای حکم لینکون کشیده شده بود را در می یابد. فرار بسیار مشکل تر از آن بود که او فکر می کرد، اما کسی جلودارش نبود

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۲۰:۳۸ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

سریال رویاهای شیشه ای

سریال رویاهای شیشه ای

نام سریال : رویاهای شیشه ای (Jewel Family ) 

 نام های شناخته شده : Jewel Bibimbap - Bosuk Bibimbap - Hand Signal

کشور : کره - ژانر : عاشقانه ، خانوادگی - تعداد قسمت : 50

شبکه : MBC - سال تولید : 2009

بازیگران نقش اصلی : Go Na Eun - So Yi Hyun - Lee Hyun Jin

بزودی در فارسی1

 جهت مشاهده تصاویر سریال رویاهای شیشه ای به ادامه مراجعه نمایید...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۲۰:۳۷ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

50 عکس از آنجلا ، بازیگر نقش زن سریال سفری دیگر

<<< 50 عکس از آنجلا ، بازیگر نقش زن سریال سفری دیگر >>>

جهت مشاهده تصاویر آنجلا ، بازیگر سریال سفری دیگر به ادامه مراجعه نمایید...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۲۰:۳۵ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

40 عکس از سالوادور ، بازیگر نقش مرد سریال سفری دیگر

<<< 40 عکس از سالوادور ، بازیگر نقش مرد سریال سفری دیگر >>>

جهت مشاهده تصاویر سالوادور ، بازیگر سریال سفری دیگر به ادامه مراجعه نمایید...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۲۰:۳۳ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

حمله روسيه به قلب فوتبال ايتاليا

حمله روسيه به قلب فوتبال ايتاليا

نخست وزيران روسيه و ايتاليا خيال دارند سهام آ.ث ميلان را پيشکش پيروزي در مناقصه نفت عراق کنند.


 به گزارش آژانس خبري آنسا، چند روز قبل خبر مذاکره پشت پرده پوتين از روسيه و برلوسکوني از ايتاليا روي خروجي خبرگزاري مذکور منتشر شد اما ضمن جريمه نقدي سنگين خبرنگار منتشر کننده اين خبر، تکذيبيه آن نيز به سرعت منتشر و بر اين نکته تاکيد شد که ميلان فروشي نيست.

 هراس برلوسکوني از تيفوسي‌هاي ميلان تنها دليل تکذيب اين خبر غير قابل تکذيب نبود بلکه وي نمي‌خواست اين ماجراي پشت پرده به روزنامه‌هاي تصميم گيرنده ايتاليا برسد.
 پوتين توسط کمپاني غول پيکر گازپروم قصد خريد سهام ميلان ايتاليا را به مبلغ کلي 222ميليون دلار در سر مي‌پروراند و برلوسکوني با توجه به جدايي‌هاي تحميل شده از ميلان از چنين سود بادآورده‌اي بدش نمي‌آيد.

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۳۷ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

افشاگري مايلي کهن ازمفاسد مالي در فوتبال

افشاگري مايلي کهن ازمفاسد مالي در فوتبال

محمد مايلي کهن از علي کفاشيان خواست تا «به خاطر مردم و مملکت» از رياست فدراسيون فوتبال استعفا بدهد.   سرمربي تيم فوتبال سايپا در گفتگو با ايسنا، از هر دري سخن گفت. از اينکه چگونه توانسته با بازيکني همچون ابراهيم ميرزاپور که دو فصل قبل با 240 ميليون تومان با سايپا قرارداد بسته بود، قراردادي 160 ميليوني ببندد تا اين دروازه‌بان در فصل 89 ـ 88 در چارچوب سايپا قرار گيرد.

 او از اين گفت که ظاهر‌سازي‌ها در فوتبال به يک مشکل بزرگ تبديل شده و مثل تمامي مصاحبه‌هاي گذشته‌اش تاکيد کرد که مشکل اصلي ورزش و فوتبال ايران، نبودن افراد متخصص و مدير است.

 مايلي کهن در ابتداي اين گفتگو درباره وضعيت سايپا در فصلي که گذشت، گفت: فصل را با شکست برابر ذوب آهن آغاز کرديم. هيچ وقت فراموش نمي‌کنم که در همان بازي اول گزارشگر اصفهاني چگونه جانبدارانه عليه سايپا صحبت کرد و گفت که نمي‌داند چه بلايي سر سايپا آمده است. ما در حالي ليگ را آغاز کرديم که نسبت به فصل گذشته‌اش 17 ، 18 تغيير داشتيم. يک سري از اين تغييرات خواسته بود و يک سري ناخواسته. بعضي بازيکنان به لحاظ تکنيکي، تاکتيکي يا حتي اخلاقي به کار ما نمي‌آمدند که خواسته از تيم ما جدا شدند و بعضي ديگر از بازيکنان که فصل قبل از آن با رقم‌هاي بسيار بالا به سايپا آمده بودند، افزايش بيش از صد درصدي رقم قراردادشان را طلب کردند که به اجبار اين بازيکنان هم از ما جدا شدند.


بقيه در ادامه مطلب...


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۳۶ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

اسامي 35 ملي پوش فوتبال کشورمان

اسامي 35 ملي پوش فوتبال کشورمان

از سوي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران اسامي 35 بازيکن به عنوان فهرست مقدماتي تيم ملي جهت اعزام به اردوي تدارکاتي اتريش اعلام شد.


افشين قطبي دليل زود اعلام شدن فهرست تيم ملي را در اختيار داشتن زمان کافي از سوي فدراسيون فوتبال براي اخذ رواديد اتريش اعلام کرد.

وي درباره اين ليست و اينکه به چه دليل 35 نفر اعلام شده گفت: به چند دليل ما پس از بررسي بسيار و ديدن مسابقات مختلف اين تعداد بازيکن را دعوت کرديم. نخست اينکه تا زمان اعزام به اردوي اتريش (20 تيرماه) حدود 46 روز باقي مانده امکان اينکه بازيکنان در زمان بدنسازي در باشگاه هايشان دچار مصدوميت شود وجود دارد.

وي گفت: کادر فني تيم ملي در اين مدت تمرينات و بدنسازي بازيکنان دعوت شده را زير نظر خواهد داشت و با مربيان آنها در ارتباط خواهد بود.دليل دوم آن است که از امروز فصل نقل و انتقالات آغاز شده احتمال دارد برخي از بعضي بازيکنان دعوت شده به باشگاه هاي خارجي بپيوندد و از آنجا که زمان اردوي اتريش جزو روزهاي فيفا نيست بازيکنان تازه لژيونر شده درست مثل بازيکنان ايراني حاضر در اسپانيا نمي توانند به اردو ملحق شوند .

به گفته قطبي به اين دو دليل اصلي، تعداد بيشتري بازيکن در ليست مقدماتي گنجانده شده است که در نهايت از ميان آنها نفرات اعزامي به اردوي اتريش برگزيده خواهند شد.

سرمربي تيم ملي همچنين به بازيکنان دعوت شده توصيه کرد در زمان تعطيلي مسابقات داخلي، شرايط جسمي، روحي و ذهني خود را حفظ کنند تا بتوانند شرايط حضور در تيم ملي و باشگاه هايشان را داشته باشند.

قطبي گفت: به جز دروازه بان و مهاجم نوک که در اين 2 پست 4 نفر در فهرست مقدماتي قرار دارند، در هر پست 3 بازيکن دعوت شدند. همانطور که هميشه گفته ام در تيم ملي به روي بازيکنان با کيفيت فوتبال ايران باز است و تا زمان آغاز جام ملت ها هر بازيکني که بتواند شايستگي هايش را به اثبات برساند در ليست تيم ملي خواهد بود.

نکته قابل توجه دعوت از چهرهاي جديد در پست هاي مختلف به تيم ملي است.

اسامي بازيکنان تيم ملي به ترتيب پست به شرح زير از سوي سرمربي تيم ملي اعلام شد:

1- مهدي رحمتي –سپاهان

2- عليرضا حقيقي - پرسپوليس

3- شهاب گردان – ذوب آهن

4- ابراهيم ميرزاپور – سايپا

5- هادي عقيلي – سپاهان

6- حسن اشجاري – ذوب آهن

7- محسن بنگر – سپاهان

8- احسان حاج صفي – سپاهان

9- سيدجلال حسيني – سپاهان

10- محمد حسيني – ذوب آهن

11- عليرضا محمد – پرسپوليس

12- محمد نصرتي – النصر

13- حنيف عمران زاده – استقلال

14- فرشيد طالبي – ذوب آهن

15- فرزاد آشوبي – مس کرمان

16- قاسم حدادي فر – ذوب آهن

17- خسرو حيدري – استقلال

18- علي کريمي – استيل آذين

19- مهدي کياني – تراکتورسازي تبريز

20- ايمان مبعلي - الشباب

21- محمد نوري – صباي قم

22- پژمان نوري – ملوان بندرانزلي

23- مهرداد پولادي – تراکتورسازي تبريز

24- آندرانيک تيموريان – فولام

25- کريم انصاري فرد – سايپا

26- حميدرضا علي عسگر – پرسپوليس

27- اميرحسين فشنگچي – صباي قم

28- محمدرضا خلعتبري – ذوب آهن

29- مهرزاد معدنچي – الاهلي

30- فرهاد مجيدي – استقلال

31- ميلاد ميداودي – استقلال اهواز

32- هادي نوروزي – پرسپوليس

33- مهرداد اولادي – ملوان

34- غلامرضا رضايي – فولاد خوزستان

35- ميلاد زنيدپور – راه آهن

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۳۴ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فدراسيون: دايي پولي رامي‌خواهد كه حقش نيست

فدراسيون: دايي پولي رامي‌خواهد كه حقش نيست
يك سوال كوتاه از علي دايي در شب قهرماني پرسپوليس در جام حذفي كافي بود تا ديوار كدورت ميان اين مربي و فدراسيون فوتبال با پاسخ دايي و جوابيه فدراسيون بلند‌تر شود.دايي در آن نشست خبري درخصوص پرونده شكايتش از فدراسيون فوتبال، با لحني كنايه‌آميز گفت: «اين پرونده را 45 روز است كفاشيان از شريفي( رئيس كميته انضباطي فدراسيون) گرفته است كه كارهاي حقوقي روي آن انجام دهد اما هنوز پاسخي داده نشده و‌ انگار كه پرونده جنگ جهاني دوم به دست آقايان رسيده است. اين پرونده تنها 2 صفحه دارد كه 45 روز، پيش آقايان مانده، اگر 20 صفحه داشت، حتما چندين سال در فدراسيون فوتبال مي‌ماند!»

دايي كه پيش از اين در برنامه 90، علي كفاشيان( رئيس فدراسيون فوتبال ) را به دروغگويي متهم كرده بود، در همان نشست خبري دوشنبه شب، مهدي تاج( نايب رئيس فدراسيون ) را هم مورد انتقاد قرار داد تا مشخص شود آب او با اهالي فدراسيون فوتبال به يك جوي نمي‌رود: «مهدي تاج در زمان حضورم در راس تيم ملي پشتم را خالي كرد. مطمئن باشيد اگر قرار بود مدال‌هاي قهرماني پرسپوليس را او بدهد، من سمتش نمي‌رفتم.»

بيان همين جملات از سوي سرمربي پيشين تيم ملي، فدراسيون فوتبال را بر آن داشت تا در رابطه با اظهارات دايي اطلاعيه‌اي 4 بخشي صادر كند. اين‌كه دايي از 12 اسفند 86 تا شب بازي با عربستان در تاريخ 8 فروردين 88 دائما از حمايت‌هاي همه جانبه فدراسيون فوتبال به عنوان سرمربي برخوردار بوده‌ است، مهم‌ترين مطلب بخش اول اين اطلاعيه است. در ادامه اين متن، به قهر سرمربي وقت تيم ملي از اردو براي گرفتن مطالباتش اشاره شده است: «علي دايي شب قبل از اعزام به تورنمنت عمان، به علت عدم پرداخت بخشي از طلب خود بابت قرارداد مربيگري تيم ملي در مرحله اول، به صورت قهر اردوي تيم ملي را ترك و به خانه رفت كه طي جمع‌بندي به عمل آمده در فدراسيون، مقرر شد مهدي تاج، نايب رئيس فدراسيون به منزل وي رفته و پس از برگزاري جلسه مفصل و ذكر اين نكته كه عدم همراهي دايي در آستانه اعزام به تورنمنت عمان به‌دليل دريافت وجه مورد مطالبه به مصلحت جامعه فوتبال و تيم ملي فوتبال نيست، خواهان همراهي وي با تيم ملي شود كه وي پذيرفت و بعد از آن جلسه وجه قرارداد دايي بتدريج و كامل پرداخت شد.»

اما شايد مهم‌ترين‌ قسمت اين اطلاعيه همين بخش پاياني آن باشد كه مربوط به شكايت علي دايي از فدراسيون فوتبال است: « اين شكايت در كميته انضباطي فدراسيون در حال بررسي و رسيدگي است و تاخير در رسيدگي به دليل اتمام مسابقات ليگ حرفه‌اي است. ولي آنچه كه مسلم است علي دايي، فدراسيون و عموم مردم مي‌دانند كه وي قبل از بازي با عربستان وجه كار خود را تماما دريافت كرد ولي در مورد استمرار قرارداد درمرحله دوم و در چارچوب مقررات هم چنانچه راي به پرداخت وجه به دايي باشد، او و مردم شريف، خوب مي‌دانند كه آقاي دايي وجهي را از بيت المال مطالبه مي‌كند كه در قبال آن عملكردي نداشته‌ و اصرار بر اين موضوع به مصلحت وي و جامعه قهرمانان نيست.»

حال بايد منتظر ماند و واكنش علي دايي را ديد. سرمربي سابق تيم ملي براساس قراردادي كه با فدراسيون فوتبال تنظيم كرده مدعي است رقمي در حدود 600 ميليون تومان بايستي از فدراسيون دريافت كند و طرف متشاكي هم با توجه به مفاد قراردادي كه خود تنظيم كرده، مي‌داند كه به لحاظ قانوني، حق با شاكي پرونده است.


+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۲۹ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فناوري ديجيتال

فناوري ديجيتال

پخش‌کننده سارق

هيچ کدام از سازندگان فيلم در هاليوود دوست ندارند كه هيچ دستگاهي اين قابليت را داشته باشد: کپي کردن فيلم از ديسک‌هاي اورجينال بلوري و انتقال آن به سيستم خانگي‌تان. اين قابليت‌ را دستگاه‌هاي کاليدسکيپ

M300 و M500 انجام مي‌دهند. بدين ترتيب کساني که ديسک بلوري را اجاره مي‌کنند، مي‌توانند به‌سادگي از آن کپي گرفته و بعدا به مشاهده آن بپردازند. البته قيمت اين دو مدل کمي بالاست و ???? و ?هزاردلار مي‌باشد.

 

 

 

 

 

 

 

اولين دوربين سه‌بعدي قابل نصب روي موبايل

شارپ نخستين شرکتي است که توانسته دوربين‌هاي سه‌بعدي بسيار کوچکي را براي نصب در تلفن‌هاي همراه توليد کند. اين دوربين با قابليت تصويربرداري با کيفيت

720p است و بايد منتظر ماند و ديد کدام شرکت توليدکننده تلفن همراه اين دوربين را براي اولين بار در گوشي خود پياده مي‌کند.

 

 

 

 

 

 

 

 

يک گام تا واقعيت مجازي

محققان دانشگاه بارسلوناي اسپانيا موفق شدند با کمک دوربين مجازي، افراد مختلف را در قالب شخصيت‌هاي مجازي قرار داده و آن‌ها را در دنياي مجازي با يکديگر آشنا کنند. به‌نظر مي‌رسد دوران واقعيت مجازي فرا رسيده است.

 

 

 

 

 

 

بانجوي عصر آينده

کاربري در يوتيوب با شناسه Steffest با ايجاد يک ساز جديد که ترکيبي از آيفون، آندرويد، ويندوز موبايل و بلندگو است، ادعا کرده که مي‌تواند اين ساز را بنوازد. او همچنين يک راهنماي کامل براي ساختن اين ساز نوشته است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کيبوردي به قيمت يک کامپيوتر

پيشتر در مورد کيبوردهاي اپتيموس ماکسيموس نوشته بوديم. اين بار استوديوي لبدف با راه‌اندازي خط توليد جديدي از کيبوردهاي آپتيموس با نام پاپولاريس، اين صفحه‌كليد را با قيمت ????دلار در سال ???? عرضه خواهد کرد. اين کيبورد از LED براي تمام کليدها استفاده مي‌کند و نمايشگرهاي مختلفي براي نمايش دارد.

 

 

 

 

 

 

شارژر خورشيدي پرتوان

استفاده از خورشيد براي شارژ دستگاه‌هاي قابل‌حمل به يک امر عادي بدل شده و رقابت بر سر کيفيت بيشتر اين دستگاه‌ها آغاز شده است. اما اين يکي متفاوت با ديگران عمل مي‌کند، با باتري ??هزار ميلي‌آمپري داخلي تقريبا ??برابر باقي شارژرها قدرت دارد و تنها ???دلار قيمت دارد.

 

 

 

 

 

 

 

راديوي نمايشگر

اگر يک راديو تيولي بخريد، افزون بر اين‌كه يک راديو در اختيار خواهيد داشت، متوجه خواهيد شد که اين راديو مي‌تواند اطلاعات آهنگ‌هايي که از اينترنت دريافت مي‌کند را نيز نشان دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

اين يک عنکبوت نيست

ليان‌لي توليدکننده کيس‌هاي کامپيوتر با توليد

T1 Spider فقط به‌دنبال جذب نگاه‌ها نيست و در‌واقع نخستين کيس کامپيوتري است که قرار است با جريان هوا سيستم را خنك نگاه‌دارد. مادربردهاي Mini-ITX به آن مي‌خورد.

 


+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۲۸ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

مايکروسافت نگارش آنلاين آفيس را به‌روز کرد/دوئل آنلاين مايکروسافت و گوگل

مايکروسافت نگارش آنلاين آفيس را به‌روز کرد
دوئل آنلاين مايکروسافت و گوگل
بزرگترين شرکت نرم‌افزاري دنيا نرم‌افزارهاي ورد، اکسل، آوت‌لوک و پاورپوينت آنلاين خود را به‌روز کرد تا با کاربران وبي که از طريق موبايل نيز به اين سيستم متصل مي‌شوند، به‌خوبي کار کند. به‌گزارش رويترز، اين به‌روزرساني که بعد از سال 2006، براي اولين بار انجام مي‌شود، چند بهبود مهم دارد که مي‌توان از ميان آن‌ها به ويرايش تصاوير در ورد، استفاده از ويدئو در پاورپوينت و به‌اشتراک‌گذاري و همکاري روي سندها و اتصال دفترچه تلفن به اطلاعات فيس‌بوک اشاره کرد. اما بزرگترين تغييري که مايکروسافت ايجاد کرده، حرکت به سمت «ابر» است که کاربران مي‌توانند با سندهايي که در سرورهاي مختلف دنيا قرار دارد کار کنند.هدف گوگل نيز همين است.

خريداران تجاري آفيس به‌صورت بلادرنگ به نرم‌افزارهاي تحت وب آفيس دسترسي خواهند داشت و نگارش‌هاي آنلاين ورد و پاورپوينت و اکسل براي‌شان در دسترس خواهد بود. اما براي اتصال آن‌ها به سيستم آفيس بايد هزينه پرداخت کنند. مشتريان معمولي مي‌توانند بدون پرداخت هزينه و از طريق سرويس‌هاي لايو، از ماه‌ آينده از اين سيستم استفاده کنند. مايکروسافت با اين اقدام به‌دنبال بازاريابي مشتريان خانگي است تا نگارش نرم‌افزاري آفيس را به‌آنها بفروشد که بين 100 تا 500 دلار هزينه دارند. اين استراتژي آنلاين مايکروسافت به‌دنبال جذب مشتريان ويندوزي است که به‌گفته مايکروسافت بيش از 500 ميليون خواهد بود. مايکروسافت با اين اقدام يك‌راست در رقابت با گوگل‌داکز قرار خواهد گرفت که بدون نياز به دانلود قابليت استفاده از بسته آفيس را به کاربران مي‌دهد. گوگل‌داکز براي کاربران شخصي رايگان است و شرکت‌ها سالانه 50 دلار بايد براي آن پرداخت کنند. گوگل اعلام کرد که از  سال پيش تاکنون، 25 ميليون کاربر را به‌سمت خود جلب کرده است. برخي از تحليل‌گران معتقدند که اشتياق کاربران به استفاده از سرويس‌هاي آنلاين، مايکروسافت را در يکي از دو منبع اصلي درآمدش ناکام مي‌سازد. گفتني است از زماني که مايکروسافت عرضه آفيس‌2010 را اعلام کرده است، سهام اين شرکت با درصد افزايش به 29 دلار به‌ازاي هر سهم رسيده است.


+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۲۷ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فرار از شماره 0888.888.888
شماره تلفن مرگ غيرفعال شد
جام جم آنلاين: يک اپراتور تلفن همراه در بلغارستان شماره تلفن نفرين شده اي را که در مدت 10 سال گذشته موجب مرگ سه کاربر شده است به حالت تعليق درآورد.

به گزارش نشنال پست ، شماره موبايل 0888.888.888 در بلغارستان پس از اينکه جان سه نفر را در مدت 10 سال گرفت به عنوان شماره تلفن نفرين شده معرفي شد. به همين منظور موبي تل اپراتور موبايل در بلغارستان تصيميم گرفت اين شماره را به حالت تعليق درآورد.

در مدت 10 سال اخير اين شماره تلفن در مجموع متعلق به سه نفر بوده است که همگي جان باخته اند. به همين منظور به نظر مي رسد که اين داستان شبيه به يک فيلم جنايي وحشتناک باشد.

اولين قرباني اين شماره نحس «ولاديمير گراشنوف» رئيس هيئت مديره شرکت «موبي تل» بود که در سال 2001 در اثر ابتلا به سرطان درحالي که تنها 48 سال داشت درگذشت.

باوجود اين ، شايعاتي مبني بر اينکه اين مدير به دست رقيب خود با يک مسموميت راديواکتيوي کشته شده است وجود دارد.

سپس اين شماره به دست «کنستانتين ديميتروف» رئيس مافياي بلغارستان رسيد که در سال 2003 در طول بازديد از امپراتوري مافيايي خود در آمستردام به قتل رسيد. در آن زمان ديميتروف تنها 31 سال داشت و درحالي که مشغول خوردن شام بود کشته شد.

سومين مالک بد اقبال شماره موبايل 0888.888.888 «کنستانتين ديشليف» نام داشت که تاجر بود. وي نيز که مظنون به قاچاق کوکائين بود در سوفيا، پايتخت بلغارستان خارج از يک رستوران هندي در سال 2005 به قتل رسيد.

از آن زمان هيچکس حاضر به استفاده از اين شماره تلفن نشد تا اينکه اپراتور «موبي تل» در روزهاي اخير اعلام کرد که تصميم به غيرفعال کردن اين شماره دارد.

مهر

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۲۵ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فال امروز چهارشنبه 5 خرداد 1389

فال امروز  چهارشنبه 5 خرداد 1389

بک گراندهای گرافیکی - WwW.PicDance.CoM

 

متولد فروردین (بره):                                                                                                                         

شما امروز فشار مسئولیت‌های زیادی را روی شانه‌های خود احساس می‌کنید و بیش از این صلاح نیست که آنها را به تعویق بیندازید پس بهتر است که زودتر دست بکار شوید. لازم نیست که برای چگونگی انجام این کارها دلیل بیاورید و آنها را تفسیر کنید. همچنین نیاز نیست که ثابت کنید در انجام کارها عالی هستید و آنگونه که از شما انتظار می‌رود آنها را تحویل می‌دهید. اکنون بسیار مهم است همزمان که کارایی خود را افزایش می‌دهید تفریح خود را نیز کاهش دهید.

متولدین اردیبهشت (گاو):

امروز اوقات کاملا خوبی در پیش رو دارید حتی زمانیکه در حال کار کردن هستید. ممکن است رییس تان شما را با دقت زیر نظر بگیرد و همین باعث می‌شود تمرکز شما بالاتر برود و با وجود اینکه کارهای بسیاری دارید که باید انجام دهید این حالت برای تان خوب است چرا که شما همیشه دوست داشتید به نوعی استعدادها و شایستگی خود را ثابت کنید. از این نترسید که شما باید این بحران را اداره کرده و طبق انتظارات دیگران عمل کنید. این کار باعث می‌شود اعتماد به نفس شما به دیگران نیز منتقل شود.

متولدین خرداد (دوقلوها):

ممکن است امروز زیاد اوقات خوشی نداشته باشید چرا که وقت زیادی برای تفریح و شادی ندارید. احتمالا این اوضاع را دوست ندارید چرا که استراحت و آرامش تان به تعویق افتاده است و شما این را امروز نمی‌خواهید و بیشتر مایلید مسئولیت‌های کاری یا وظایف شخصی تان خود به خود انجام شود. با این حال ممکن است شادی و تفریح را به روز دیگری موکول کنید. اگر این چنین است مطمئن باشید که تلاش‌های اخیر تان نتایج مثبت و با دوامی در پی خواهد داشت.

متولدین تیر (خرچنگ):

ممکن است در رابطه با برنامه ریزی نهایی خود امروز نظرتان را ارائه ندهید و اگر نتوانید کنترل خود را بدست بیاورید پیچیدگی‌های بسیاری بوجود می‌آید. در ظاهر آگاهی از محدودیت‌های اخیرتان می‌تواند کاملا مفید و موثر باشد. به جای اینکه بجنگید تا قدرت را همچنان در اختیار داشته باشید اجازه دهید شخص دیگری جای شما را بگیرد. سعی کنید همواره جزیی از گروه باشید به جای اینکه همیشه بخواهید تکرو و کاپیتان باشید.
 

متولدین مرداد (شیر):

مهم نیست که شما بهترین ایده را درباره اینکه چکارباید بکنید دارید؛ امروز این اتفاق نمی‌افتد. چرا که ممکن است دیگران به شما گوش نکنند یا برنامه‌های شما را دوست نداشته باشند. عاقلانه تر این است که سعی کنید قبل از اینکه خودتان را گیج کنید و دیگران را عصبانی دیگران را متقاعد کنید! اما به یاد داشته باشید که یک تغییر در روش و سیاست یک نوع نتیجه ندارد. اگر هنوز مشتاق پیشرفت و یادگیری هستید سعی کنید در روزهای دیگر نیز این روش را پیاده کنید.
 
 

ممکن است امروز دوستان و همکاران شما زیاد تحت تاثیر شما قرار نگیرند و به حرف تان اهمیتی ندهند چرا که شمابیش از حد جدی هستید. اما آنها بسرعت می‌فهمند که شما بیهوده صحبت نمی‌کنید. اگر لبخند نمی‌زنید به خاطر این است که می‌دانید کار مهمتری دارید که انجام دهید حتی اگر دیگران امور و مسائل را آنطوری که شما می‌بینید نبینند. اگرچه سعی می‌کنید که در وهله اول عضوی از گروه باشید ممکن است در یکی دو روز آینده در نقش یک قهرمان ظاهر شوید و در این زمان است که همه می‌فهمند که چکار کرده‌اید.


 متولدین مهر (ترازو):

شما از کوتاهی های خود بیش از دیگران آگاه هستید اما این به این معنی نیست که می‌خواهید از همکاران و اعضای خانواده تان چیزی در این مورد بشنوید. لازم نیست که همیشه عیوب و نقص‌های خود را به خودتان متذکر شوید مخصوصا زمانیکه در حال کار هستید سخت است که در فکر جبران آن باشید. اگر کسی قصد نصیحت و پند شما راداشت فقط لبخند بزنید و تشکر کنید؛ به خاطر اینکه یک بحث و جدل می‌تواند بسرعت تبدیل به یک جنجال بزرگ شود.
متولدین آبان (عقرب):

شما یک رویکرد بلند مدت درباره همه کارهایی که می‌کنید دارید. زمانیکه دیگران در حال کار کردن هستند شما به دنبال پایین آمدن از مسیر خود هستید. متاسفانه برایتان دلسرد کننده است وقتی می‌فهمید چیزی را که شما به وضوح می‌بینید دیگران مشاهده نمی‌کنند. تلاش‌های شما برای روشن کردن دیگران فقط ممکن است آنها را عصبی کند و شما را در پیشبرد راه تان گیج کند. روی چیزی که می‌دانید درست است تمرکز کنید؛ بلاخره دیگران با شما همراه می‌شوند و تعجب می‌کنند که چگونه شما همه اینها را می‌دانستید.

 متولدین آذر (کمان):

با وجود اینکه شما تلاش می‌کنید تا از کانون توجه بودن دوری کنید اما دیگران شما را به چشم یک رهبر نگاه می‌کنند و شمااین احترام را از آنها دارید. شما واقعا دوست ندارید که قدرت و اختیار را در انحصار خود داشته باشید حتی اگر قبول کردن آن همراه با ارزش و احترام باشد. شما این توانایی را دارید که حواس خود را جمع کرده و تصمیماتی بگیرید که به نفع همه باشد. بنابراین یک نفس عمیق بکشید و ظرفیت خود را بالا ببرید و عقل و دانایی خود را در این موقعیت به دیگران نشان دهید.

متولدین دی (بز):

  عملگرا بودن امروز سراغ شما می‌اید با این حال شما می‌توانید آنقدر عملگرا باشید که بلند نظری خود را از دست بدهید. ممکن است زمانیکه بحرانی را در لحظه حال اداره می‌کنید موثر و کارآمد باشید اما نمی‌توانید آینده دور را ببینید. به جای تلاش برای اینکه کنترل داشتن بر همه مسائل و اینکه بخواهید همه چیز را مدیریت کنید اجازه دهید دیگران نظرات خود را نیز بیان کنند تا در به تحقق رساندن برنامه بلندمدتی که دارید شما را یاری رسانند. در هفته آینده می‌توانید برای اهداف تان مجهز تر شوید.


متولدین بهمن (ظرف آب):

ممکن است احساس کنید که بدرستی به هدف خود رسیده اید اما اهداف شما همچنان درهم پریشان و آشفته هستند. این به معنی این نیست تمرکز شما کم است به خاطر اینکه شما این توانایی را دارید که ذهن تان را متمرکز کنید حتی در اواسط راه! مشکل ناشی از یک تعهد ناقص نیست بلکه از یک انتظار ضعیف است. نقطه شروع و مسیرتان را دوباره بررسی کنید. زمانیکه شما بدانید که کجا هستید و به کجا می‌روید مسیر تان روشن تر و واضح تر خواهد شد.

متولدین اسفند (ماهی):

ممکن است شما آن احترامی‌را که دوست دارید دریافت نکنید و این شمارا عصبانی می‌کند. احساس می‌کنید تلاش‌های شما دیده نمی‌شود. در وهله اول ممکن است با سخت تر کار کردن تلافی کنید اما زمانیکه درمی‌یابید که سیاست و روش شما فایده‌ای ندارد وسوسه می‌شوید که دیگر تسلیم شوید. مراقب باشید؛ بازخوردی که از دیگران دریافت می‌کنید ممکن است دامی‌باشد که امروز برای شما گسترده شده باشد و باعث شود تا شما دست از کار بکشید. مهم نیست دیگران چه می‌گویند فقط بهترین کاری که در توان تان است را انجام دهید و این شرکت و سهم شما نتیجه خوبی خواهد داد.
+ نوشته شده در  چهارشنبه ۵ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۸:۸ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فال امروز سه شنبه 4 خرداد 1389

فال امروز  سه شنبه 4 خرداد 1389

بک گراندهای گرافیکی - WwW.PicDance.CoM

متولد فروردین (بره):                                                                                                                         

  ممکن است اعتقاد داشته باشید که می‌توانید از پس کارهای امروز برآمده و همه وظایف خود را انجام دهید. خوشبختانه شما می‌توانید برداشت درستی از موقعیت داشته باشید و زمانیکه می‌فهمید که همه اینها بازی است متوجه می‌شوید موضوعی نیست که شما را در دردسر بیندازد. خوشبختانه یکباره می‌توانید کارهایی را که باید زودتر انجام می‌دادید شروع کنید و با استفاده از تمرکز بالا و انرژی کافی که دارید کارها کمی‌خود را به پایان برسانید. فقط به یاد داشته باشید هرچه زودتر دست بکار شوید زمان بیشتری برای استراحت خواهید داشت

متولدین اردیبهشت (گاو):

 ممکن است امروز کمی‌احساس ناامیدی کنید. شاید از همه کارهایی که دیروز مجبور به انجامشان بودید خسته شده باشید و بدنبال روزی می‌گردید که استراحت کنید. اما دنیای شما چیز دیگری برایتان دارد و حتی اگر شما زمانی را برای تفریح اختصاص دهید باید وقتی را نیز برای انجام کارهایتان در نظر بگیرید. خوشبختانه لازم است که قبل از شروع تعطیلات پایان هفته کارهای ناتمام تان را به پایا ن برسانید. مهم نیست که چه احساسی دارید مهم این است که موثر و کارآمد باشید

متولدین خرداد (دوقلوها):

امروز اتفاقات زیادی می‌افتد و با وجود اینکه شما تلاش می‌کنید نمی‌توانید بر همه چیز کنترل داشته باشید. شما می‌توانید زمان معینی را از روزتان را به تمرکز روی کارتان اختصاص داده و اجازه دهید تا دیگران راه خودشان را بروند اما احتمالا راه شان درست و مطمئن نیست. احتمالا امروز اتفاق مهمی می‌افتد که تمرکز را از شما گرفته و شما را از کاری که در حال انجامش بودید باز می‌دارد. انعطاف پذیری ذاتی شما باعث می‌شود تا بتوانید بر این ماجرا غلبه کنید اما با این وجود مهم است که وظایف خود را به خوبی انجام دهید مخصوصا زمانیکه دیگران روی شما حساب می‌کنند

متولدین تیر (خرچنگ):

ممکن است نیاز داشته باشید که امروز از ارزش خود دفاع کنید چرا که باعث می‌شود دیگران بفهمند شما چه نقشی در پیشبرد اوضاع دارید . معمولا شما دوست دارید که عقایدتان را برای خودتان نگاه دارید با این وجود سکوت شما اکنون می‌تواند به غلط نشان دهنده رضایت تان باشد. زمانیکه شروع کنید تا خودتان را تفسیر کنید ممکن است گفتگو در مسیر دیگری بیفتد. آرامش خود را از دست ندهید؛ فقط به بحث و موضوع اصلی پرداخته تا دیدگاه های خود را بیان کنید

متولدین مرداد (شیر):

ممکن است فکر کنید که دوباره به مسیر درست خود بازگشته اید مخصوصا اگر با موفقیت مشکلی را که دیروز بوجود آمده بود حل کرده اید. اما متاسفانه ممکن است هنوز این مشکل کاملا حل نشده باشد حتی اگر همه چیز درست و خوب به نظر می‌رسد. خوشبختانه این یک ایده روان شناسی نیست؛‌ شما مجبور به تکرار گذشته نیستید. با این حال هنوز جزییاتی مانده که باید مشخص شوند و شما قادرید که بلاخره این مرحله را نیز با موفقیت به اتمام برسانید و به مرحله بعد بروید
 
 

سیاره حاكم شما عطارد امروز از ژوپیتر شادمان انرژی دریافت می‌کند و هر فکر کوچکی را به یک مقاله و داستان فلسفی تبدیل می‌کند. شما می‌توانید تقریبا هر چیزی را توجیه عقلانی کنید و این کار از شما یک مذاکره کننده عاقل و دانا می‌سازد. متاسفانه برای تان سخت است که جنبه منفی قضیه یک موقعیت را ببینید تا زمانیکه دیگر زمان آن می‌گذرد. به یک روش اکتفا نکنید چرا که ممکن است کارایی لازم را نداشته باشد. اگر این کار را بکنید زمان و انرژی با ارزش و گرانبهایی را از دست می‌دهید


 متولدین مهر (ترازو):

ممکن است امروز احساس چندان مثبت و خوبی نداشته باشید حتی اگر بتوانید اهداف و چشم انداز بسیار خوبی برای خود تصور کنید. این به خاطر این است که شما امروز بیش از همیشه واقع بین هستید و همچنین می‌توانید مشکلات و موانع را ببینید. ممکن است به خاطر تردیدهای درونی با خودتان درگیری داشته باشید. خوشبختانه این حس بدبینی تان زیاد دوام نخواهد آورد؛ مخصوصا اگر قبل از اینکه در زندگی تان با موانع و مسائل جدی مواجه شوید آنها را تصور کرده و برایشان راه حلی بیابید

متولدین آبان (عقرب):

با وجود اینکه امروز شما می‌توانید به اندازه کافی باهوش باشید تا برای مشکلات زیادی که دارید راه حلی پیدا کنید مایل نیستید که قبل از موقع سیاست‌های خود را با دیگران در میان بگذارید. به جای رهبری کردن یك رژه با شکوه بهتر است كه كار خود را شروع و انچه که لازم است را انجام دهید تا به اهداف خود برسید. اگر موفق شدید بعدا می‌توانید درباره روش تان با دیگران صحبت کنید به جای اینکه وقتی هنوز مطمئن نیستید که کارتان درست است یا نه در رابطه با آن صحبت کنید

 متولدین آذر (کمان):

برای تان سخت است که امروز واقع بین باشید چرا که اعتماد به نفس زیادی دارید. شما مطمئن هستید که می‌توانید تقریبا هر کاری که اراده کنید را انجام دهید. متاسفانه اگر پای خود را بیشتر از گلیم تان دراز کنید در مخمصه بدی گیر می‌کنید. اما به جای به تعویق انداختن قول و قرارهایتان می‌توانید برای انجام دادن وظایف مختلف قدرت یک سوپرمن را داشته باشید. بهتر است که از پذیرفتن کارهایی که نمی‌توانید انجام دهید خودداری کنید

متولدین دی (بز):

 روش دیگری ممکن است با سیاست های شما در تضاد باشد با این حال ایده چندان جالبی نیست که این اختلاف را به یك جنگ تمام عیار تبدیل کنید تا برتری خود را نشان دهید. حتی اگر روش شما بهتر است باز کردن این درگیری کمکی به شما نمی‌کند تا فرصتی که بدنبالش هستید را به شما بدهد؛ فقط موانع دیگری را سر راه شما ایجاد می‌کند. شاید این فرصت خوبی باشد که شما با كناره گیری از این موقعیت هوش و درایت خود را نشان دهید و برنامه خود را پیش ببریدو بعد دوباره وقتی همه آماده کار شدند شما هم تلاش خود را شروع کنید


متولدین بهمن (ظرف آب):

شما امروز با ظاهر مثبت و ادعای شهامت نمی‌توانید دیگران را قانع کنید. اما اشتیاق شما جانشین معتبری برای کار سخت نیست و نمی‌توانید به آرزوهای جاه طلبانه خود برسید. اگر اهداف خود را زیادی بالا بگیرید باید قادر باشید که بر تمام موانع غلبه کرده و به موفقیت برسید اما انتظار نداشته باشید که سریع به نتیجه برسید. احتمالا بیشتر از آنکه فکرش را بکنید نیازمند وقت و انرژی هستید

متولدین اسفند (ماهی):

امروز کارهای زیادی برای انجام دادن دارید با این حال لازم است با وجود تمام فرصت‌ها تلاش خود را بیشتر کنید. حتی اگر احساس خستگی می‌کنید خود را برای ادامه راه آماده کنید. اغلب زمانیکه به مانع غیر قابل عبوری برخورد می‌کنید ایمان و اطمینان خود را از دست می‌دهید اما اکنون آماده هستید که عزم خود را جزم کنید و به دیگران اراده خود را نشان دهید
+ نوشته شده در  سه شنبه ۴ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۵:۲۳ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

دايي:براي سه جام در فصل آينده به ميدان مي‌رويم


دايي:براي سه جام در فصل آينده به ميدان مي‌رويم

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس گفت: ابتدا تمام سعي و تلاش ما اين بود که به آسيا برويم که خدا را شکر محقق شد اما حالا به همه قول مي‌دهم که تيم خودم را براي قهرماني در سه جام در سال ديگر ببندم ما بايد در سه جام معتبر فصل آينده شرکت کنيم که خيلي دوست دارم هر سه جام را با هم بگيريم .


  علي دايي پس از قهرماني در جام حذفي در نشست خبري خود در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بازي خوبي را در برابر گسترش فولاد برگزار کرديم و بايد به تمام بازيکنانم خسته‌ نباشيد بگويم مخصوصاً به هواداراني که شرايط ايده‌آل را براي ما مهيا کردند تيم ما بهتر از حريف بود و به لطف خدا به حق خود رسيديم.
 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس افزود: مي‌توانستيم با اختلاف بيشتري بازي را ببريم خوشبختانه در نيمه اول 2 گل به حريف زديم اما در نيمه دوم فکر کرديم همه چيز تمام شده است البته ما 80 درصد از راه قهرماني را در تبريز طي کرده بوديم و با جوي که در آن شهرستان بود بازيکنانم غيرت خودشان را نشان دادند بازيکنان پرسپوليس در تبريز حتي راه رفتن‌شان در زمين دچار مشکلاتي بود اما در آن بازي سخت توانستيم حريف را مغلوب کنيم.
 دايي ادامه داد: در بازي امروز مطمئن بودم فولاد گسترش را شکست مي‌دهيم در دقايق اول بسيار خوب و منطقي وارد بازي شديم اما در نيمه دوم و پس از اينکه دروازه‌بان آنها مصدوم شد شرايط عوض شد انگيزه لازم در بين بازيکنان من نبود و همه فکر مي‌کردند که همه چيز تمام شده است فرصت‌هاي خوب گلزني را به سادگي از دست مي‌ داديم اما بعد از مدتي بازيکنانم ديدند که ماجرا اين طور نيست و امکان دارد با دست کم گرفتن حريف دچار مشکل شويم روي هم رفته در نيمه دوم در دقايقي بازي را خراب کرديم اما خدا را شکر مزد زحمات يک سال خود را در پايان بازي گرفتيم و اين کمترين هزينه‌اي بود که در پايان جام حذفي نصيب ما شد چون لياقت اين جام را داشتيم.
 دايي در جواب سؤالي مبني بر اينکه بعد از روز تلخ مقابل عربستان در ورزشگاه آزادي امروز باعث شد با قهرماني در جام حذفي گذشته‌ها را فراموش کنيد گفت: نظري در اين مورد ندارم من هرچه دارم فقط مي‌گويم از مردم است دايي بدون مردم معنايي نمي‌دهد من از آنها از صميم قلب تقدير و تشکر مي‌کنم بازي با عربستان شرايط خودش را داشت در ورزشگاههاي ما قشر جوان حضور دارد و هرگز دوست ندارم در پايان بازي بازنده لقب بگيرند مخصوصاً مقابل تيمي که عرب باشد من از آن اتفاق خيلي ناراحت شدم و به همين دليل الان هم خوشحال نيستم.
 وي افزود: اما فوتبال همين است يک روز مي‌بريم و جشن مي‌گيريم و يک روز مي‌بازيم و ناراحت هستيم. اما بايد سطح فرهنگي فوتبال خودمان را بالا ببريم کساني را که زحمت کشيده‌اند يک روز آنها را در رأس هرم قرار ندهيم و وقتي که باختند آنها را از عرش به فرش بکشانيم اين اتفاق اصلاً خوب نيست.
 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس همچنين در خصوص شرايط فصل آينده تيم خود نيز گفت: تمام سعي خود را مي‌کنيم تا تغييرات زيادي نداشته باشيم اما ما در چند پست بازيکن بزرگ نياز داريم از همين فردا سعي مي‌کنيم نقاط ضعف خود را برطرف کنيم و بازيکناني را جمع کنيم که به درد ما بخورند من حتماً‌ دنبال بازيکني نمي‌روم که بزرگ باشد دنبال فردي مي‌روم که از لحاظ فوتبالي به درد پرسپوليس بخورد و در ليگ خودش را به همه ثابت کرده باشد اين بازيکن بايد شرايطي داشته باشد که به پرسپوليس کمک کند.
 وي درباره حضور حبيب کاشاني در پرسپوليس نيز گفت:‌ من با کاشاني به پرسپوليس آمدم و در اين تيم آرام احساس آرامش مي‌کنم.باشگاهي که به نظر من بدون حاشيه است همين موضوع باعث مي‌شود من به غير از مسائل فني فوتبال به چيز ديگري فکر نکنم کار و تجربه کاشاني را قبول دارم و بايد بگويم قهرماني امروز از تلاش‌هاي حبيب کاشاني تا زحمات تدارکات تيم بوده است که آن را تقديم به ميليونها هوادار پرسپوليس مي‌کنم من بازهم مي‌گويم قبلاً‌ در تيم ملي احساس آرامش نمي‌کردم و تنها بودم اما در اين باشگاه با حضور کاشاني احساس آرامش مي‌کنم و با قدرت‌تر به کارم ادامه مي‌دهم ما بايد همه به هم همين‌طور کمک کنيم تا سال آينده موفق‌تر باشيم.
 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس همچنين در جواب سؤالي که چرا پرسپوليس مدتي است از فوتبال آسيا دور مانده تأکيد کرد: ابتدا تمام سعي و تلاش ما اين بود که به آسيا برويم که خدا را شکر محقق شد اما حالا به همه قول مي‌دهم که تيم خودم را براي قهرماني در سه جام در سال ديگر ببندم ما بايد در سه جام معتبر فصل آينده شرکت کنيم که خيلي دوست دارم هر سه جام را با هم بگيريم پرسپوليس با اين پتانسيل مي‌تواند حرف‌هاي زياد براي گفتن داشته باشد مخصوصاً در آسيا واقعاً براي فوتبال ايران بد است که از 4 نماينده‌اي که به آسيا فرستاده است يکي از آنها را در مرحله بعدي ببيند مگر ما چه چيزي از کره کمتر داريم و يا چرا از آنها عقب‌تر هستيم که آنها 4 نماينده در مرحله بعدي دارند و ما يک نماينده به همين دليل عزم خودم را جزم کردم تا سال آينده پرسپوليس را در آسيا به موفقيت برسانيم.
 وي افزود: فصل‌ آينده برنامه‌ريزي‌ تاکتيکي ويژه خودش را دارد و مطمئن باشيد در زمين با توجه به بازيکناني که جذب مي‌شود شرايط متفاوت است. من در فصل جاري بسياري از بازيها را مورد آناليز قرار دادم و مطمئن باشيد براي فصل آينده از اين تجربه با پتانسيلي که جذب مي‌کنيم بهتر استفاده مي‌کنم تا پرسپوليس پرقدرتي را روانه ميدان کنم.
 دايي درباره اعضاي کادر فني خود نيز گفت: تمام اعضاي کادر فني پرسپوليس که در حال حاضر در کنار من هستند سال بعد نيز در اين تيم قطعاً ماندگار خواهند بود چون زحمت کشيدند و به من براي رسيدن به هدفم کمک بزرگي کردند اما به خاطر اينکه قدرت نيمکت ما بيشتر شود افرادي را به اين کادر اضافه خواهيم کرد که متعاقباً اسامي آنها را اعلام مي‌کنم.
 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره نقاط ضعف و قدرت تيم خود نيز گفت: فوتبال فرازونشيب دارد نقاط ضعف و قدرت زيادي داشتيم اما واقعاً از چند اتفاق متعجب شدم مثلاً‌ ما در بازي با ابومسلم نبايد 3 گل از اين حريف که از ليگ برتر سقوط کرده است مي‌خورديم يا در برابر شاهين بوشهر که در ليگ برتر احساس خطر مي‌کرد نبايد آنطور مي‌باختيم. پس معلوم است نقاط ضعف زيادي داشته‌ايم اما اين درست نيست که الان درباره اين موضوع حرف بزنيم مطمئن باشيد سال آينده از روز اول برنامه‌ريزي خواهم کرد که اين اتفاقات پيش نيايد.
 وي افزود: درست است اين حرفها را زدم اما واقعاً بايد از تک‌تک بازيکنان که مديون آنها هستم چون زحمت کشيدند تشکر کنم و شما خيال نکنيد با اين حرفها خواستم بازيکنانم را زير سؤال ببرم متأسفانه نکته ديگر که در ابعاد منفي در فصل جاري به پرسپوليس ضربه زد اين بود که ما مصدومان زيادي را داشتيم و نتوانستيم از اکثر نيروهاي خود به خوبي استفاده کنيم. در خيلي از بازيها مجبور بودم از بازيکنان اصلي خودم استفاده نکنم و طبيعي بود که دچار اتفاقات شويم اما انشاءالله با نيروي جوان و باتجربه‌اي که به تيم مي‌آيد همه اينها جبران مي‌شود.
 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در خصوص حضورش در جام جهاني براي جذب بازيکن خارجي نيز گفت: متأسفانه اين حرفها را فقط از رسانه‌ها مي‌شنوم من غير از زمين تمرين و سالن کنفرانس با هيچ فرد ديگري مصاحبه نمي‌کنم اما در روزنامه‌ها مجبورم هر روز نگاه کنم که چه حرفي از من نوشته شده است يعني خودم حرف نمي‌زنم و دنبال حرفهايم در روزنامه‌ها مي‌گردم چون مي‌دانم هر کسي هر حرفي دلش مي‌خواهد مي‌نويسد. باور کنيد يک خورده بعضي موقع‌ها به خاطر اينکه از قول من به فردي بي‌احترامي نشود روزنامه‌ها را روزانه چک مي‌کنم که از قول من به بنده خدايي حرفي نزده باشند. اين است ماجراي مصاحبه‌هايي که از من به تحرير درمي‌آورند.
 وي درباره جذب بازيکنان جديد نيز گفت:‌ در همين هفته اسامي بازيکناني را که در ليست ما براي جذب شدن حضور دارند از طريق باشگاه اعلام مي‌کنيم متأسفانه ‌برغم اينکه ما مي‌توانيم تنها 6 بازيکن ليگ برتري بگيريم تا به امروز نام بيش از 20 بازيکن را به ما معرفي کرده‌اند که قصد جذب آنها را داريم يعني کم‌کم اسم خودم را نيز مي‌خواهند از ليست پرسپوليس خارج کنند اين گمانه‌زني‌ها درست نيست و مطمئن باشيد ليست من در موقع خودش اعلام مي‌شود.
  دايي در خصوص احتمال جذب مهدي مهدوي‌کيا نيز گفت: من با هيچ کس مشکلي ندارم راجع‌به شخص نيست حرف نمي‌زنم مهدوي‌کيا بازيکن بزرگي است که چند سال متوالي در رأس فوتبال اروپا توپ زده است او براي من و همه فوتبال ايران قابل احترام است اما مهدوي‌کيا روزي که به ايران آمد با استيل‌آذين قرارداد يکسال و نيمه امضا کرده است چطور من مي‌توانم او را جذب کنم با بازيکني که قرارداد دارد هيچ وقت به خودم اجازه نمي‌دهم وارد مذاکره شوم.
 وي افزود: خوشبختانه امسال ليگ خوبي داشتيم اما پديده خاصي نداشتيم جوانهايي بودند در سال گذشته و امسال که خوب توانستند خودشان را ثابت کنند.
 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره نايب قهرماني بايرن مونيخ در ليگ قهرمانان اروپا نيز گفت: از صميم قلب دوست داشتم بايرن مونيخ قهرمان شود اما در مصاحبه‌اي که انجام دادم گفتم اينتر به احتمال فراوان قهرمان مي‌شود اين تيم ايتاليايي بسيار خوب و منطقي دفاع و حمله کرد بازيکني مثل ميلتو در اين بازي بزرگ دو فرصت پيدا کرد و هر دو توپ را به گل تبديل کرد اين نشان مي‌دهد که فوتبال ايران چقدر با فوتبال دنيا فاصله دارد. ما بايد همه با هم دست به دست هم دهيم تا سطح فوتبال‌مان را بالا ببريم.
 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره هزينه‌هاي بالاي برخي از باشگاهها براي خريد بازيکنان در فصل جاري نيز گفت: سياست در باشگاهها مهم است پول نمي‌تواند راه‌حل مشکل براي يک باشگاه باشد به نظر من مديريت درست در آوردن بازيکن بسيار مهم است. با پول نمي‌توانند يک تيم را قهرمان کنند امسال در ليگ تيم‌هايي بودند که خرج‌هاي زيادي کردند اما عوامل مهم‌تر از اين موضوع را که مديريت نام دارد در دستور کار خود نداشتند. قانون موفقيت در فوتبال بسيار خاص است که مطمئن باشيد با پول به دست نمي‌آيد.
 وي افزود: البته متأسفانه يکسري قوانين نيز وجود دارد که به خودمان ضربه مي‌زنيم مثلاً ممنوعيت حضور دروازه‌بانان خارجي در ليگ برتر آيا تا به امروز فکر کرده‌ايد که اين اتفاق چقدر به فوتبال ما لطمه زده است در حال حاضر جذب يک دروازه‌بان ما 500 يا 600 ميليون تومان در سال است اما واي به حال روزي که تيمي بخواهد دروازه‌بان تيم ملي را جذب کند انشاءالله ترتيبي بينديشند که حضور دروازه‌بانان خارجي در ليگ برتر آزاد شود و حضور دروازه‌بانان خارجي در ليگ‌هاي پايين‌تر ممنوع شود.
 وي افزود: اگر به ليست تيم‌هاي ليگ يکي دقت کنيم 80 يا 90 درصد از بازيکنان خارجي استفاده مي‌کنند و جوانان ايراني را پشت خط خود گذاشتند اين موضوع يعني سرمايه‌سوزي و بي‌تدبيري در فوتبال ايران. ما بايد دروازه‌باناني را بياوريم که در حد ليگ برتر باشند و کمکي به ساير دروازه‌بانان بکنند.
 وي در جواب سؤالي که چرا در خط حمله در تيم‌هاي باشگاهي و ملي نيز مشکل داريم تأکيد کرد: اين مسئله به علمي بودن فوتبال ربطي ندارد. در استانهاي ما استعداد و پتانسيل‌هاي زيادي است و بايد از سوي فدراسيون فوتبال شناسايي شوند اما متأسفانه ما کميته‌اي به نام استعداديابي نداريم مثلاً انصاري‌فرد مهاجم تيم فوتبال سايپا را من يک روز رفتم و او را از اردبيل به تهران آوردم و ديديد چگونه در ليگ برتر درخشيد اگر اين اتفاق نمي‌افتاد آيا انصاري‌فرد شناخته مي‌شد ما بايد به تيم‌هاي پايه خود بيشتر بها دهيم تا شاهد شکوفايي باشيم. متأسفانه در فوتبال ما هيچ باشگاهي وجود ندارد که به چشم واقعي به تيم‌هاي پايه خود نگاه کند و با جذب 20 يا 30 بازيکن برتر آنها را تحويل تيم ملي بزرگسالان دهد.
 دايي يادآور شد: خود من هم يکي از افرادي بودم که شانس آوردم به تيم ملي راه پيدا کردم اگر موضوع درسم نبود هرگز از اردبيل به تهران نمي‌آمدم و فوتباليست نمي‌شدم اما خدا با من يار بود و شانس به من رو کرد.
 سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس درباره دلال‌بازي در فوتبال ايران نيز گفت: به نظر من همه جاي دنيا سيستم‌هايي وجود دارد که برخي افراد با مجوز فوتبال اقدام به مدير بودن براي يک بازيکن مي‌کنند اين اتفاق کار کوچکي نيست و در تمام دنيا وجود دارد نام او را دلال‌بازي نگذاريد چون مدير برنامه نام دارد متأسفانه در ايران اگر فردي اين کار را بکند او را زير سؤال مي‌برند مدير برنامه بودن فيلترهايي دارد که از زير نظر فدراسيون مي‌گذرد و به آن مي‌رسد که به نظر من کار بدي نيست اما من با دلال‌بازي مخالفم.
 دايي در جواب سؤالي که اگر تاج نايب رئيس فدراسيون فوتبال امروز به شما مدال مي‌داد آن را قبول مي‌کردي يا خير نيز گفت: من مدال را از کسي که بايد مي‌گرفتم گرفتم من اصلاً به سمت تاج نرفتم که از او مدال بگيرم فکر مي‌کنم با اين جواب شما همه چيز را متوجه شديد.
 وي همچنين در جواب افشين قطبي سرمربي تيم ملي ايران که اعلام کرده بود دايي در زمان حضور خودش مهره‌سوزي در تيم ملي کرده است يادآور شد: آقاي قطبي نظر خودش را اعلام کرده است و مورد احترام است نمي‌خواستم جواب دهم اما آقاي قطبي بداند دايي جواني و عمر خودش را در اين مملکت گذاشت و امثال قطبي حق ندارند درباره من حرف بزنند و اظهارنظر کنند هيچ‌کس نفهميد قطبي چگونه وارد فوتبال ما شد. آقاي قطبي من در اين فوتبال به بيمارستان رفتم به سرم بخيه خورد و شبها نخوابيدم شما چي؟ متأسفانه فوتبال ما همين است. کسي مثل قطبي به خودش اجازه مي‌دهد که درباره من حرف بزند و ورزش ما را زير سؤال ببرد من از شما خبرنگاران مي‌پرسم آيا کسي مي‌داند قطبي چه زجري براي فوتبال ما کشيده که الان بايد حرف بزند.
 وي افزود: زماني که در ايران جنگ بود ايشان از کشور خودشان فرار کردند و در محيطي آرام زندگي خود را کردند کسي مي‌دانست دايي امروز در روز آزادسازي خرمشهر قهرمان جام حذفي شود و با 120 هزار نفر در ورزشگاه آزادي جشن بگيرد آيا اينها را قطبي مي‌داند.
 دايي خاطرنشان کرد: کساني در اين مملکت بودند که جان خودشان را کف دستشان گذاشتند و برعکس امثال قطبي که از ايران رفتند به خاطر ناموس و کشورشان در جنگ شهيد شدند همين جانبازاني که امروز در ورزشگاه بودند ديديد اگر اينها نبودند ما نبوديم آقايان در رسانه‌هاي بيگانه رفتند و راجع‌به مسائل مختلف حرف زدند و در بهترين جاي دنيا زندگي کردند و حالا دارند اين‌طوري حرف مي‌زنند اما من نمي‌توانم در بهترين جاي دنيا زندگي کنم.
 وي خاطرنشان کرد: متأسفانه کسي بايد اين حرفها را بزند که دلش براي ايران بسوزد قطبي بايد برود پرونده‌ قبلي خودش را جمع وجور کند پروين حرف بسيار خوبي زد که هرگز دوست ندارم او را در جواب قطبي در جمع خبرنگاران به کار ببرم من اين حرفها را به حمايت از خودم زدم و هميشه آرزوي قلبي من اين است که تيم ملي با افشين يا بي‌ افشين نتايج مردم‌پسندي را در فوتبال آسيا کسب کند.
 وي همچنين درباره پرونده شکايت خود از فدراسيون فوتبال نيز گفت: در اين باره با شريفي حرف زدم متأسفانه 45 روز است پرونده من در کشوي آقاي کفاشيان است نمي‌دانم حالا اين پرونده ما را به وکلا يا حقوقدانها مي‌خواهند چرا نشان دهند يک قرارداد را قبل از عيد بررسي کرده‌اند و متأسفانه تا الان به آن جواب ندادند اين هم جزئي از ضعف‌هاي فدراسيون فوتبال است اما آقايان بدانند تا حقم را نگيريم دست‌بردار نيستم من شريفي را دوست دارم و به او حق مي‌دهم چون زيرمجموعه فدراسيون فوتبال است اين‌طور با من برخورد کند اگر آقايان پرونده 3 صفحه‌اي مرا 45 روز نگه داشته‌اند واي به حال فوتبالي که پرونده ليگ برترش 20 صفحه شود و بايد حدود 3 سال در کشوي آقايان بماند. من زياد به اين موضوعات فکر نمي‌کنم چون بايد تمرکزم را براي آينده پرسپوليس مشغول کنم اما مطمئن باشيد من تا به حقم نرسم دست‌بردار نيستم.
 دايي در پايان در جواب سؤالي که چرا مثل دنيزلي سرمربي سابق پرسپوليس فوتبال زيبا بازي نمي‌کنيد گفت: اگر مثل زمان دنيزلي بازي کنيم بايد يک امتياز بگيريم ما مقابل استيل‌آذين حق‌مان 3 امتياز بود يکي از بهترين بازيها را به نمايش گذاشتيم اما متأسفانه به حق خود نرسيديم مثلا بارسلونا در سال جاري عالي بود اما مشخص شد به تيمي که خوب بازي مي‌کند نتيجه برد نمي‌دهند تيمي نتيجه مي‌گيرد که در پايان يک مسابقه گل زده‌اش بيشتر باشد ما در بازي با سايپا بيش از ده موقعيت گل داشتيم اما با نتيجه 2 بر صفر زمين را ترک کرديم. يا بازي با سپاهان در نيمه دوم بازي سوار بر بازي بوديم اما به حق خود نرسيديم پس براي ما در تمام بازيهاي ليگ برتر بايد مهم از دست ندادن امتيازها در کنار بازي زيبا باشد که اميدوارم سال آينده با تمام فاکتورها همراه با هواداران پرشور پرسپوليس در آسيا اين اتفاق را رقم بزنيم البته بازهم مي‌گويم امروز را هيچ وقت از خاطره زندگي فوتبالي‌ام پاک نمي‌کنم چون مي‌دانم ميليون‌ها نفر در ايران و حتي خارج از ايران با اين قهرماني ما جشن شادي گرفتند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۴ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۰:۲۰ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

پرسپوليس با قهرماني درجام حذفي ‌آسيايي شد

ديدار نهايي جام حذفي فوتبال

پرسپوليس با قهرماني درجام حذفي ‌آسيايي شد

تيم فوتبال پرسپوليس با برتري مقابل گسترش فولاد و قهرماني در جام حذفي راهي ليگ قهرمانان آسيا شد.


  ديدار برگشت پرسپوليس و گسترش فولاد از ساعت 18 امروز و در حضور 100 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادي آغاز شد و پرسپوليس با نتيجه 3 بر يک حريف تبريزي خود را شکست داد.

 تياگو در دقيقه 31 از روي نقطه پنالتي، حميد علي عسگر در دقيقه 34 براي پرسپوليس گلزني کردند تا نيمه اول با 2 گل به سود سرخ پوشان به پايان برسد.
 گسترش فولاد در دقيقه 73 از روي نقطه پنالتي توسط رسول خطيبي به گل رسيد تا بازي با نتيجه 2 بر يک پيگيري شود اما در ادامه محسن خليلي در دقيقه 77 با ضربه سر دروازه نماينده تبريز را باز کرد تا سرخ‌پوشان گل سوم را به ثمر برسانند و در مجموع و با احتساب برد يک بر صفر در بازي رفت با نتيجه 4 بر يک پيروز و قهرمان شوند.

 مسعود مرادي قضاوت اين مسابقه را بر عهده داشت. وي به تياگو و جلال اکبري از پرسپوليس و علي انصاريان و سيلاس فيتوسا از گسترش فولاد کارت زرد نشان داد.
 محمد ترکمن دروازه‌بان دوم گسترش فولاد در دقيقه 55 با دريافت کارت قرمز اخراج شد.

 بازيکنان پرسپوليس:

عليرضا حقيقي، سپهر حيدري، شيث رضايي، عليرضا محمد، محمد منصوري (هوار محمد 75)، جلال اکبري، حسين بادامکي، هادي نوروزي (محسن خليلي 67)، مهدي شيري، حميدرضا علي عسگر و تياگو (کريم باقري 72)
سرمربي: علي دايي

 بازيکنان گسترش فولاد:

حامد رياحي (محمد ترکمن دقيقه 11)، علي انصاريان، ميثم حسيني، مرتضي قربان‌پور، توماس ماتيکا (ترکمن اخراج)، عباس آقايي، روح‌الله عبداللهي، سيلاس فيتوس، اميد نظامي پور، محسن دلير و رسول خطيبي
سرمربي: فرهاد کاظمي

+ نوشته شده در  سه شنبه ۴ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۰:۲۰ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

فرمول به دست اوردن يك دختر خوب

+ نوشته شده در  سه شنبه ۴ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۰:۹ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

عشق یعنی....

عشق یعنی....

عشق یعنی یه پلاک که زده بیرون از دل خاک

عشق یعنی یه شهید با لبای تشنه سینه چاک

عشق یعنی یه جوون یه جوونه بی نام و نشون

عشق یعنی یه نماز با وضو گرفتن توی خون

عشق یعنی یه پدر که شبا بیداره تا سحر

عشق یعنی یه خبر ‌،خبر یه مفقود الاثر

 

روز آزاد سازی خرمشهر بر تمام خوزستانی های شهید پرور مبارک باد...

امیدوارم بتونیم کاری کنیم که حداقل شرمنده شهدا نباشیم...

میدونم که هیچ جوری نمیتونیم کار اونا رو جبران کنیم اگر یه نگاهی به دورو برتون کنید میبینید پسرای

امروزی همه به دنبال معافیت سربازی اند تحمل ۲ سال خدمت رو ندارن حالا شما ببین اونا کی بودن

که رفتن تو میدون جنگی که معلوم نبود پایانش کی؟ و خیلی راحت از جونشون گذشتند...

بچه ها اونا جونشون رو دادن که ما راحت بتونیم زندگی کنیم پس کاری نکنیم که شرمندشون شیم...

بچه ها اگر هر جانبازی رو دیدید اگر وست پیشونیش رو ببوسید ممنون میشم اگرم نبوسیدید تو رو به

آبروی فاطمه زهرا (س) حرمتش رو نگاه دارید.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۴ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۰:۷ قبل از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

من اميررضا صفري براي كساني كه عاشقشونم و خانوادم و بهترين دوستام مي نويسم

cartpostaleto.blogfa

برای عشقم می نویسم برای تو و چشمان تو

به کسانی که می گفتند عاشقی دیوانگی است می خندیدم

به آنان که عاشقانی مجنون و دیوانه بودند می خندیدم

به عاشقانی که ازدوری می گریستند می خندیدم

به آنان که بیمار عشق بودند می خندیدم

چون نمی دانم درد عشق چیست

اکنون هم عاشقی دیوانه ام هم گریان

چون با دیدن چشمان زیبایت

اسیر درد بی درمان عشق شدم

همیشه دوست دارم

+ نوشته شده در  دوشنبه ۳ خرداد۱۳۸۹ساعت ۱۹:۳۰ بعد از ظهر  توسط آقاي اميررضا صفري   | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر